آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: بوت نشدن لپ تاپ vostro 1500

h.nemati

VIP+ افتخاری
کاربر
2014-07-12
329
479
فعلا به ای سی دیگه ای دسترسی ندارم. تو شهر ما این آی سی گیر نمیاد. ولی اگه لازم بود سفارش میدم از تهران برام بفرستن. راستی کسی میتونه در مورد شماره آی سی جایگزین راهنمایی کنه که عینا باید مثل خودش باشه یا نه؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hanirayan

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
البته مدل ها متفاوت هست و حالت چراغ ها شاید یکی نباشه .می تونید از طریق سایت دل ،حالت چراغ های این مدل رو پیدا کنید .در مورد آی سی بایوس هم می تونید از هم ظرفیت یا ظرفیت بالاتر استفاده کنید .در ضمن شاید روی برد علاوه بر محل آی سی بایوس 8 پین ،محل آی سی بایوس PLCC هم باشه . شماره آی سی رو اعلام کنید .

h.nemati

VIP+ افتخاری
کاربر
2014-07-12
329
479
روشن شد اما بعد از تنظیمات در محیط بایوس تک تک قطعات رو چک کرد و ارور شناسایی نشدن تاچ پد گرفت در حالی که وصل بود. خاموش کردم دوباره روشن کردم باز به همان حالت قبلی برگشت یعنی بوت نمیشه و چراغ کپسلوک چهل و پنج بار خاموش و روش میشه.

h.nemati

VIP+ افتخاری
کاربر
2014-07-12
329
479
دوست خوبم
البته مدل ها متفاوت هست و حالت چراغ ها شاید یکی نباشه .می تونید از طریق سایت دل ،حالت چراغ های این مدل رو پیدا کنید .در مورد آی سی بایوس هم می تونید از هم ظرفیت یا ظرفیت بالاتر استفاده کنید .در ضمن شاید روی برد علاوه بر محل آی سی بایوس 8 پین ،محل آی سی بایوس PLCC هم باشه . شماره آی سی رو اعلام کنید .
شماره آی سی
sst 25vf016b

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
با توجه به توضیحات شما یا آی سی بایوس معیوب هست یا اتصال ها به درستی برقرار نشده اند یا دیسکانکتی در برد وجود دارد .آی سی 2 مگ هست و می تونید از هر آی سی 2 مگ استفاده کنید .عملیات READ رو چند بار تکرار کرده و به CHECKSUM توجه کنید که یکی باشند . برد رو شستشو داده و کاملا خشک کنید .باتری بکاپ رو تست و در صورت نیاز تعویض کنید .
موفق باشید .

h.nemati

VIP+ افتخاری
کاربر
2014-07-12
329
479
بسیار ممنونم از راهنمایی های دوستان.
بایک آی سی دیگه بایوس زدم ولی روشن نشد اینبار سه تا چراغ ابرویی برای مدت پنج ثانیه روشن میشن بعد خاموش و همینطور این روند ادامه داره.

h.nemati

VIP+ افتخاری
کاربر
2014-07-12
329
479
دوست خوبم
با توجه به توضیحات شما یا آی سی بایوس معیوب هست یا اتصال ها به درستی برقرار نشده اند یا دیسکانکتی در برد وجود دارد .آی سی 2 مگ هست و می تونید از هر آی سی 2 مگ استفاده کنید .عملیات READ رو چند بار تکرار کرده و به CHECKSUM توجه کنید که یکی باشند . برد رو شستشو داده و کاملا خشک کنید .باتری بکاپ رو تست و در صورت نیاز تعویض کنید .
موفق باشید .
دوست عزیز
CHECKSUM باید چجور باشه. من یک بایوس رو سه بار با tnm2000 رید کردم ولی هر بار CHECKSUM یک چیز رو نشون میداد.

بالا