آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل 'گرم کردن فتهای درایور دستگاه اینورتر mma200

رحمت رجایی

کاربر
2014-06-06
363
1,257
سلام دستگاه با مدل بالا پیشم اوردند که روشن میشد ولی جوش نمیکرد ولتاژ خروجی نداشت دستگاه را باز کردم  دو عدد خازن الکترولیتی (کنار رگولاتور 7805 که برای نمایشگر و فتهای مثبت و منفی درایور z24 و 9z24 )ترکیده تعویض نمودم و دو تا از فتهای درایور اتصال بودند طبق تجربه قبلی بجای z24 از Z34 و بجای 9z24 از  9z34 استفاده کردم و هر 4 فت را تعویض کردم که خوشبختانه دستگاه راه افتاد ولتاژ خروجی 68 ولت اومد جوش هم میده فقط تنها نکته نگرانی گرم شدن بیش از حد فتهای تعویضی است چه در حالتی که جوش میدیم چه در حالتی که نمیدیم داغ میکنند لازم به ذکر هست در حالتی که دستگاه را روشن میگذاریم بدون جوشکاری فتهای تعویضی درایور گرم میکنند اما 12 عدد  فت اصلی اوت پوت خنک هستند لطفا کمک کنید 
میخوام یک فن بالای این فتها جاسازی کنم چون مشتری عجله داره میخواد ببره

farhadAsgar

کاربر
2014-03-19
178
604
خوزستان
با سلام
ايراد از برد اسيلاتور است و مقاومت ٢/٢ اهم كنار فت هاي تعويضي و پالس خروجي فت ها تعويضي بگيريد بايد پالسهاي مربعي داشته باشد .
موفق باشيد

Sent from my iPhone using Tapatalk

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
سلام دستگاه با مدل بالا پیشم اوردند که روشن میشد ولی جوش نمیکرد ولتاژ خروجی نداشت دستگاه را باز کردم دو عدد خازن الکترولیتی (کنار رگولاتور 7805 که برای نمایشگر و فتهای مثبت و منفی درایور z24 و 9z24 )ترکیده تعویض نمودم و دو تا از فتهای درایور اتصال بودند طبق تجربه قبلی بجای z24 از Z34 و بجای 9z24 از 9z34 استفاده کردم و هر 4 فت را تعویض کردم که خوشبختانه دستگاه راه افتاد ولتاژ خروجی 68 ولت اومد جوش هم میده فقط تنها نکته نگرانی گرم شدن بیش از حد فتهای تعویضی است چه در حالتی که جوش میدیم چه در حالتی که نمیدیم داغ میکنند لازم به ذکر هست در حالتی که دستگاه را روشن میگذاریم بدون جوشکاری فتهای تعویضی درایور گرم میکنند اما 12 عدد فت اصلی اوت پوت خنک هستند لطفا کمک کنید
میخوام یک فن بالای این فتها جاسازی کنم چون مشتری عجله داره میخواد ببره

سلام

ضمن اجرای توصیه جنابfarhadAsgar

شماره کامل فت جدید را اعلام کن احتمالا ضعیف تره
استفاده از فن بجای کشف عیب صحیح نیست
آیا هر 4 فت به یک اندازه داغ میکنن؟
تصویر هم ارسال کن

فت اوت پوت بدون فن و فت درایور مجهز به فن !

سپاس

بالا