آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: نداشتن صدا در مادربرد Asus P5LD2 SE

behnam021

کاربر vip
کاربر
2012-02-08
240
417
با سلام و عرض خسته نباشید.مادر برد بالا نه در ویندوز xp نه سون صدا نداره. حتی با کارت صدای اینترنال الارقم نصب درست و بدون خطای درایور صدا.کارهای انجام شده:خارج کردن مادربرد از کیس و شستشوی کامل با تینر 10000-تجدید لحیم ای سی صدا-نصب تمامی درایورها بخصوص چیپست از سایت ایسوس-تست با چند کارت صدا-تست روی ویندوز ایکس پی و سون-فشار اوردن روی چیپ جنوبی-ولی با کارت صدای usb صدا داریم.خودم شکم به جنوبی هست.ممنون میشم دوستان و اساتید گرامی نظرات و تجاربشون رو بفرمایند.با تشکر و سپاس فراوان

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021
با سلام و عرض خسته نباشید.مادر برد بالا نه در ویندوز xp نه سون صدا نداره. حتی با کارت صدای اینترنال الارقم نصب درست و بدون خطای درایور صدا.کارهای انجام شده:خارج کردن مادربرد از کیس و شستشوی کامل با تینر 10000-تجدید لحیم ای سی صدا-نصب تمامی درایورها بخصوص چیپست از سایت ایسوس-تست با چند کارت صدا-تست روی ویندوز ایکس پی و سون-فشار اوردن روی چیپ جنوبی-ولی با کارت صدای usb صدا داریم.خودم شکم به جنوبی هست.ممنون میشم دوستان و اساتید گرامی نظرات و تجاربشون رو بفرمایند.با تشکر و سپاس فراوان
درود
دوست عزیز یا آیسی صدا و یا خود جک ورودی صدا دارای ایراد است
با عنایت به اینکه فرمودید با کارت صدای usb صدا در میاد پس باید آیسی یا جک ورودی را تست کنید
معمولا خود من زمانیکه این اتفاق می افتد آیسی صدا را از مدار خارج و کارت صدای PCI میزارم و خیال خودم و مشتری رو راحت میکنم چرا که 20 تومن قیمت داره و از کارت صدای مادربرد هم حرفه ای تره
سپاس

behnam021

کاربر vip
کاربر
2012-02-08
240
417
با سلام وتشکر.ایا وجود ای سی صدای معیوب روی برد مانع از عملکرد صحیح کارت صدای pci میشود؟ چرا که با چند کارت صدا مختلف تست کردم صدا ندارم.دیگر اینکه در این مدل مادربرد خارج کردن ایسی صدا اخلالی در سوییچ شدن مادربرد ایجاد نمیکند؟ مواردی بودی که جک یا ایسی صدا ایراد داشته ولی با استفاده از کارت صدای pci مشکل حل شده بدون اینکه ای سی صدا خارج بشه.ایا ممکنه با غیر فعال کردن صدا از داخل بایوس دیگر نیازی به حذف ای سی صدا نباشد؟ با تشکر از وقتی که میگذارید

yaghob20

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-07
600
2,865
شما کارت صدای آنبرد صدا را باید در بایوس غیر فعال کنید
بعد صدا روی کارت صدایی که نصب کردید فعال می شود
قطعات اطراف آی سی صدا را نیز برسی کنید

behnam021

کاربر vip
کاربر
2012-02-08
240
417
با سلام .با غیر فعال کردن صدای انبرد در بایوس مشکل حل شد و با کارت صدای pci به خوبی جواب داد.با تشکر از همه دوستان و اساتید گرامی

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
با سلام .با غیر فعال کردن صدای انبرد در بایوس مشکل حل شد و با کارت صدای pci به خوبی جواب داد.با تشکر از همه دوستان و اساتید گرامی

دوست خوبم
جسارتا شما فقط صورت مسئله رو پاک کردید و مشکل همچنان به قوت خود باقیست و احتمال اینکه باعث بوجود آمدن مشکلی در مادربرد شود ،هست . مشکل صدای مادربرد با تعویض چیپ صدا یا رگولاتور آن قابل حل می باشد و از نظر هزینه هم چیپ های صدا حتی جدیدترین سری ،قیمت آنچنانی ندارند . اگر سیستم رو به مشتری تحویل نداده اید و اصرار بر اضافه کردن کارت صدا دارید ،حداقل چیپ رو از روی برد جدا کنید .برای مشخص کردن اینکه جک خروجی صدا ایراد دارد یا خود چیپ ،بعد از وصل کردن اسپیکر به جک خروجی ،با دست زدن به پایه های خازن های الکترولیت اطراف چیپ صدا اگر صدای نویز و هوم داشتید ،پس جک خروجی صدا و مسیر بین جک تا اطراف چیپ سالم هست و چیپ معیوب می باشد .
موفق باشید .

forud

کاربر vip
vip
کاربر
2013-05-05
419
1,636
با سلام و خسته نباشید به تمامی اساتید زحمت کش
این یه پست نمونه و کامل ،هم از طرف سوال کننده و هم از طرف سوال شده و در نهایت نتیجه کار اطلاع رسانی شد .
با تشکر از اعضای این پست و irantk

بالا