آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

دانلود: نرم افزار محاسبه ترانس

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
سلام
دوست عزیز منظور از نحوه شبیه سازی چیه !؟
مدار که تغریبا همونه فقط من به جای ترانس در هر طرف یک مقاوت مثلا 0.001 اهم میزارم و جریان اونو اندازه گیری میکنم که تقریبا 150 امپر میده
شما لطفا سوالاتتونو دونه دونه و دقیق بپرسید من جواب بدم اخه نمیدونم کجارو باید توضیح بدم.
اصلا شما میخاین من فایل پروتیوسشو براتون تو ایمیل ارسال کنم شما باز کنین ببینین چی به چیه؟ البته برا اجراش باید پروتیوس ورژن 8 رو نصب داشته باشین.
واقعا شرمندم که اینقدر مزاحمتون میشم اخه این پروزه دانشگاهمه باید همه چیزش دقیق باشه
ممنون
با سلام :
شبیه سازی یا سیمولیشن همین که در پروتیوس ISIS مدار بسته و کلید RUN را میزنید تا فعل و انفعالات مدار تون را مشاهده میکنید { از نظر فرکانس و جریان و ولتاژ و.... انالیز میکنید }و همین که مدار رابسته و بجای ترانس از مقاومت استفاده کردین شبیه سازی هست .
مشکل اینجاست که شما توجهی به شکل موجها و فرکانس و سایر مختصات اشاره ای نمی کنید و اینکه بجای ترانس ازمقاومت استفاده میکنید نتیجه درست در نمیاد در سیم پیچ و ترانس شما با مقوله اندوکتانس سر کار دارید در حالیکه در مقاومت با مقاومت خالص ....
برای ارزیابی بازده چنین مداری !!! مدار را باید از دو دید AC و DC بررسی کنید و با مقایسه نتیجه انها و محاسبات مربوطه بتونید به مقدار واقعی بازده دست یازید برای رسیدن به چنین پاسخی نیاز هست تا مدار شما را در پروتیوس ارزیابی و نتیجه را ببینیم و ....
بنده سالهای مدیدی هست که با پروتیوس و ورژن های مختلف ان سرکار دارم و یکی از نرم افزارهای مهم سیستم من که همیشه موجود دارم پروتیوس با اخرین لایبراری و مدول های اپدیت میباشند .
فایل را رار کرده و در هاستی اپلود کنید و لینک انرا در همینجا بزارید { شما در حال حاضر نمیتونید از امکان اپلود مستقیم در این انجمن استفاده کنید باید کاربر VIP باشید } در خدمتون خواهم بود .
موفق باشید .

aamirr00

کاربر
2013-06-17
12
12
با سلام :
شبیه سازی یا سیمولیشن همین که در پروتیوس ISIS مدار بسته و کلید RUN را میزنید تا فعل و انفعالات مدار تون را مشاهده میکنید { از نظر فرکانس و جریان و ولتاژ و.... انالیز میکنید }و همین که مدار رابسته و بجای ترانس از مقاومت استفاده کردین شبیه سازی هست .
مشکل اینجاست که شما توجهی به شکل موجها و فرکانس و سایر مختصات اشاره ای نمی کنید و اینکه بجای ترانس ازمقاومت استفاده میکنید نتیجه درست در نمیاد در سیم پیچ و ترانس شما با مقوله اندوکتانس سر کار دارید در حالیکه در مقاومت با مقاومت خالص ....
برای ارزیابی بازده چنین مداری !!! مدار را باید از دو دید AC و DC بررسی کنید و با مقایسه نتیجه انها و محاسبات مربوطه بتونید به مقدار واقعی بازده دست یازید برای رسیدن به چنین پاسخی نیاز هست تا مدار شما را در پروتیوس ارزیابی و نتیجه را ببینیم و ....
بنده سالهای مدیدی هست که با پروتیوس و ورژن های مختلف ان سرکار دارم و یکی از نرم افزارهای مهم سیستم من که همیشه موجود دارم پروتیوس با اخرین لایبراری و مدول های اپدیت میباشند .
فایل را رار کرده و در هاستی اپلود کنید و لینک انرا در همینجا بزارید { شما در حال حاضر نمیتونید از امکان اپلود مستقیم در این انجمن استفاده کنید باید کاربر VIP باشید } در خدمتون خواهم بود .
موفق باشید .
سلام
دوست عزیز اینم از مدار من
البته من از ماسفت که جریان بالاتری داره توش استفاده کردم و برا نوسان سازیش هم از 555 استفاده کردم که 50 هرتز مربعی رو تولید میکنه...
http://uploadtak.com/images/e41_iinverterr.rar
الان من فقط تو 1) ترانس 2) محاسبه بازده مدار موندم ؟
بابت کمکتون خیلی خیلی ممنونم

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
سلام
دوست عزیز اینم از مدار من
البته من از ماسفت که جریان بالاتری داره توش استفاده کردم و برا نوسان سازیش هم از 555 استفاده کردم که 50 هرتز مربعی رو تولید میکنه...
//////////////////////////////////
الان من فقط تو 1) ترانس 2) محاسبه بازده مدار موندم ؟
بابت کمکتون خیلی خیلی ممنونم
با سلام :
دوست عزیز طراحی یک مدار اینورتر 1500 واتی به این سادگیها که ترسیم کردین نیست شماتیکی که گذاشتین کلی مشکل داره و نمیشه روی چنین طرحی نظریه داد به نظر میرسه شما بدون محاسبات و استفاده از فرمول های طراحی و همینطور سر دستی مداری را ترسیم کردین و واضح و ساده تر بگم که بیشتر جنبه تفننی داره تا یک مدار طراحی شده استاندارد !!!!
عکس مدار تون را برای دوستانیکه پروتیوس ورژن 8 ندارند میزارم با یک نگاه میشه به نواقص یاد شده پی برد سعی کنید با استفاده از اصول و فرمول های محاسباتی مدار استانداردی طراحی کنید تا نتیجه بگیرید .
با این وجود طبق درخواست و مشکل اساسی شما در مورد ترانسی هست که در توان 1500 واتی 12 ولت را به 220 ولت تبدیل کند که طرز محاسبات و فرمولهای مربوطه را طی یک فایل { عکس } نیز براتون محاسبه و در فایل ضمیمه {رار } تقدیم میکنم امیدوارم بتونید با صرف مدتی وقت و استفاده از استاندارد های طراحی بتونید به درخواست خود برسید .
[hide] [/hide]
[hide][/hide]
[hide][/hide]
[hide]مشاهده فایل‌پیوست iinverterr.rar[/hide]
موفق باشید .

پیوست‌ها

• 21.4 کیلوبایت بازدیدها: 217

aamirr00

کاربر
2013-06-17
12
12
با سلام :
دوست عزیز طراحی یک مدار اینورتر 1500 واتی به این سادگیها که ترسیم کردین نیست شماتیکی که گذاشتین کلی مشکل داره و نمیشه روی چنین طرحی نظریه داد به نظر میرسه شما بدون محاسبات و استفاده از فرمول های طراحی و همینطور سر دستی مداری را ترسیم کردین و واضح و ساده تر بگم که بیشتر جنبه تفننی داره تا یک مدار طراحی شده استاندارد !!!!
عکس مدار تون را برای دوستانیکه پروتیوس ورژن 8 ندارند میزارم با یک نگاه میشه به نواقص یاد شده پی برد سعی کنید با استفاده از اصول و فرمول های محاسباتی مدار استانداردی طراحی کنید تا نتیجه بگیرید .
با این وجود طبق درخواست و مشکل اساسی شما در مورد ترانسی هست که در توان 1500 واتی 12 ولت را به 220 ولت تبدیل کند که طرز محاسبات و فرمولهای مربوطه را طی یک فایل { عکس } نیز براتون محاسبه و در فایل ضمیمه {رار } تقدیم میکنم امیدوارم بتونید با صرف مدتی وقت و استفاده از استاندارد های طراحی بتونید به درخواست خود برسید .
hidden content may not be quoted
موفق باشید .

مهندس جان همه گفته هاتون تایید میشود و ممنون از زحمتتون فقط لطفا برام پارامترهای تو این عکسو بفرمایید!؟
http://www.uploadax.com/images/65302719438306985736.jpg
ممنون

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
با سلام :
بنده هنوز منتظر فایل طراحی شده با { حساب و کتاب } شما هستم الکی و شانسی نمیشه ظرفیت لازم { در واحد هانری } ورودی و خروجی ترانسی را محاسبه کرد بعبارتی مقدور نیست .
با تشکر .
موفق باشید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: aamirr00

aamirr00

کاربر
2013-06-17
12
12
با سلام :
بنده هنوز منتظر فایل طراحی شده با { حساب و کتاب } شما هستم الکی و شانسی نمیشه ظرفیت لازم { در واحد هانری } ورودی و خروجی ترانسی را محاسبه کرد بعبارتی مقدور نیست .
با تشکر .
موفق باشید .
سلام دوست عزیز لطفا شما اون محاسبات ترانسی که برام گذاشته بودینو به هانری تبدیل کنین. ممنون
بعدشم مهندس همه که مثل شما باسواد نیستن من همین مدارو به زور درست کردم اگه اشکالی توش هست که حتما هم هست شما لطفا درستش کنین
شما هم در نظر بگیرین که من الان چند هفته هست که اینجا از شما فقط یک کمک خواستم ولی شما به همه چیز اشاره کردین جز سوال من !!!

هادیان

کاربر vip
کاربر
2010-09-18
187
281
با سلام
من ترانسی می خوام که 12 ولت به 220ولت با 25 امپر باشه، اندازه هسته و قطر سیم

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
سلام دوست عزیز لطفا شما اون محاسبات ترانسی که برام گذاشته بودینو به هانری تبدیل کنین. ممنون
بعدشم مهندس همه که مثل شما باسواد نیستن من همین مدارو به زور درست کردم اگه اشکالی توش هست که حتما هم هست شما لطفا درستش کنین
شما هم در نظر بگیرین که من الان چند هفته هست که اینجا از شما فقط یک کمک خواستم ولی شما به همه چیز اشاره کردین جز سوال من !!!
با سلام :
قبلا در همینجا یک پاسخ در همین رابطه براتون گذاشته بودم .
دوست عزیز این درخواست شما با فرضیات داده ها ممکن نیست و اتلاف وقت و... ثمره ای نخواهد داشت تمام فرمولها ی مورد نیاز برای محاسبات و همچنین نرم افزارهای محاسباتی در سطح انجمن اپلود شده است مراجعه و مطالعه و طبق نیاز و داده هایی که در مد نظر دارید در باکس نرم افزار های فوق وارد کرده و با یک کلیک نتیجه را از نرم افزار بگیرید .
شما باید خودتون اقدام و شروع کنید هر جا با مشکلی مواجه شدین درخواست راهنمایی کنید در خدمتیم .
موفق باشید .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
با سلام
من ترانسی می خوام که 12 ولت به 220ولت با 25 امپر باشه، اندازه هسته و قطر سیم

با سلام :
اقای هادیان شما هم با دانلود نرم افزار محاسبه ترانس هسته فلزی در همین بخش میتونید مشکل خود را مرتفع کنید این همه نرم افزار و ارایه فرمولهای محاسباتی با صرف کلی وقت و هزینه در اختیار شما عزیزان قرار گرفته که وقت گرانبهایتون اتلاف نشود .
اموزش کار با نرم افزار هم در لابلای همون تاپیک گذاشته شده است دست بکار شوید هر جا مشکلی پیش اومد درخواست راهنمایی کنید که این امر ضمن موجب ارتقای سطح علمی شما عزیزان و همچنین عدم اتلاف وقت طلایی تان خواهد بود .
{ مشکلی که در پاسخگویی داریم : شما دو کلمه درخواست دادین اما >> فرکانس مجهول >> توان مجهول >> کاهنده یا افزاینده مجهول >> محل کاربردی مجهول >> و.... خیلی های دیگر } اما با مراجعه به نرم افزار یک دفعه همه اینا را متوجه خواهید شد انگاه میتونید با فرضیات نسبت به نیازتون و محاسبه مراحلی به تک تک مجهولات خود پی برده و بدست اورده و در نهایت هم از ارتقا علمی برخوردار میشوید و همچنین به یک ترانس دلخواهی که سالها براتون کار خواهد کرد لذت خواهید برد .}
با تشکر .
موفق باشید .

بالا