آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: هنگ کردن سیستم

مینا مهوند

کاربر
2014-10-06
43
52
سلام دوستان
من سیستمی دارم که فریز و از لحاظ نرم افزاری مشکلی نداره ولی وقتی روشنش میکنم هنگ میکنه و دیگه نه موس و نه صفحه کلید هیچی کار نمیکنه میشه راهنماییم کنید لطفا؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: meigoon

kharad

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-04
639
3,950
درود

توضیحات شما کامل نیست و کارهای انجام شده بر روی سیستم چیزی اشاره نکرده اید
قبل از هر چیز بهتر است ویندوز را دوباره نصب کنید
در صورت برطرف نشدن مشکل
می تواند علت های متفاوت داشته باشد
پاور - هارد - رم - گرافیک - cpu - و باطری بایوس را چک نمایید
یا اینکه خرابی مادربورد و .....

meigoon

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip افتخاری
کاربر
2009-11-09
643
3,506
سلام دوستان
من سیستمی دارم که فریز و از لحاظ نرم افزاری مشکلی نداره ولی وقتی روشنش میکنم هنگ میکنه و دیگه نه موس و نه صفحه کلید هیچی کار نمیکنه میشه راهنماییم کنید لطفا؟
سلام دوست عزیز
هنگ کردن سیستم دلایل متعددی دارد 1- [hide][/hide] مثلاً گاهی اوقات سیستم در اثر حرارت هنگ می کند گاهی اوقات سیستم در اثر حرارت و به خصوص داغ شدن CPU یا کارت گرافیک هنگ می کند برای تشخیص این عیب در محیط تنظیمات بایوس به گزینه pc health و یا گزینه ای مشابه این وارد شده و سرعت گردش فن CPU و درجه حرارت آن را ببینید ، اگر حرارت cpu بیش از 55 درجه و سرعت گردش آن کمتر از 2000 دور باشد احتمال خرابی فن cpu زیاد است البته در بایوس بعضی از مادربوردها ( مثلاً گیگا بایت ) گزینه ای با عبارت
cpu smrt fan control وجود دارد که با غیر فعال کردن آن میتوان سرعت گردش فن را زیاد کرده و مشکل را برطرف کرد و اگر همه این راهکارها تأثیری در گردش فن و حرارت CPU نداشت باید فن CPU را تعویض کرد و در مواردی هم خرابی خود CPU این گونه مشکلات را ایجاد می کند 2-یکی دیگر از عواملی که باعث هنگ کردن سیستم میشود – خصوصاً در حالتی که سیستم خود به خود ریست میشود ( که در این حالت حتی ممکن است سیستم را وقتی در بایوس هم نگه داریم مجدداً ری استارت شود ) خرابی پاور کامپیوتر می باشد [hide][/hide]
امیدوارم توضیحات بنده راهگشا بوده باشد

بالا