آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: بوت نشدن سیستم pc با مادربرد مدل N15135 بعداز نصب ویندوز 7 و ریستارت کردن

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام
سیستم pc که یکی از پایه های فن cpu خراب شده بود و ویندوز xp نصب شده بود و جای سوکت usb مادربرد برای موس و کیبرد و ... کار نمیکرد . اول فن را تعویض کردم و بعد ویندوز 7 را به درخواست مشتری نصب کردم . ویندوز به صورت عادی نصب شد . چون دوباره سوکت usb ها کار نمیکرد .با سی دی درایور پک نرم افزار usbرا نصب کردم و بعد از نصب پیغام ریستارت داد که . با قبول سیستم ریستارت شد . فن cpu روشن و فن پاور هم روشن ال ای دی پاور روشن ولی بوت نمیشه . یعنی چراغ مانیتور به صورت خاموش روشن چشمک میزنه .
2 بار باطری مادربرد را خارج و clear cmos را اجرا کردم . ولی تغییری نکرد . قطعاتی که برای تست تعویض کردم ram و cpu و پاور تغییری نکرد . کارت گرافیک را در سیستم دیگه امتحان کردم کار میکرد . یه بار هم بدون هارد و دی وی دی رام امتحان کردم ولی بازم بوت نشد . وقتی برق را وصل میکنی قبل از زدن پاور چراغ قرمز که توی تصویر مشخص کردم روشن میشه و بعد از زدن پاور فن ها روشن و چراغ قرمز خاموش میشه . توی مادربرد های دیگه چراغ قرمز خاموش و چراغ سبز روشن میشد . این مادربرد هم به اینصورت هست یا نه ؟ اگه ممکنه راهنمایی کنید مشکل از کجاست . با تشکر .

تصویر0201.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw

yaghob20

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-07
600
2,865
مادربرد رو بیرون از سیستم چک کنید
با گرافیک آنبرد تست کنید احتمالا روی آنبرد سویچ شده
لطفا از کارت دیباگر استفاده کنید و کد مربوطه رو اعلام کنید
آیا هیچ بوقی شنیده می شود یا نه با رم و بدون رم

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام
این مدل گرافیک انبرد نداره . کارت دیباگر هنوز نگرفتم . تست بیرون را متوجه نشدم .با تشکر

yaghob20

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-07
600
2,865
کارت دیباگر چشم تعمیرکاره باید داشته باشید
مادربرد رو از کیس در بیارید و یک بار تمام قطعات رو در بیارد
مادربرد رو clear cmos کنید
سی پی یو رو نصب کنید بعد سیستم رو روشن کنید
و به همین ترتیب دونه دونه قطعات رو اظافه کنید
نگفتید بوق دارید یا نه

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
دوست عزیز بنده اضافه کنم پاورتو را عوض کنین 12ولت و 5 ولت برق سی پی رو را کم داره بعد تست کنین یو اس بی فعال می شود یا نه ؟نتیجه را اعلام کنین تا دوستان راهنمایی کنند

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
دوست عزیز بنده اضافه کنم پاورتو را عوض کنین 12ولت و 5 ولت برق سی پی رو را کم داره بعد تست کنین یو اس بی فعال می شود یا نه ؟نتیجه را اعلام کنین تا دوستان راهنمایی کنند

سلام
پاور نو گذاشتم . ولی از موقعی که پاور نو گذاشتم هنوز روشن نشده که ببینم usb کار میکنه یا نه . با تشکر

puyasystem

کاربر
2013-05-29
25
22
همونجایی که مارک کردی مشکل داره؟
ایا ترکیده؟ یا چه چیزی شده؟
نتیجه رو اعلام کن.

آخرین ویرایش:

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام وادب
دوست عزیز مدل مادر برد درست عنوان نشده و مدل رو از روی بارکد میتونید بخونید.شما پورتهای یو اس بی رو از لحاظ فیزیکی چک کنید که از داخل دچار شکستگی و اتصال نشده باشند.همونطور که دوستان گفتند مادر برد رو از کیس خارج و با حداقل قطعات چک کنید

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
سلام
سیستم pc که یکی از پایه های فن cpu خراب شده بود و ویندوز xp نصب شده بود و جای سوکت usb مادربرد برای موس و کیبرد و ... کار نمیکرد . اول فن را تعویض کردم و بعد ویندوز 7 را به درخواست مشتری نصب کردم . ویندوز به صورت عادی نصب شد . چون دوباره سوکت usb ها کار نمیکرد .با سی دی درایور پک نرم افزار usbرا نصب کردم و بعد از نصب پیغام ریستارت داد که . با قبول سیستم ریستارت شد . فن cpu روشن و فن پاور هم روشن ال ای دی پاور روشن ولی بوت نمیشه . یعنی چراغ مانیتور به صورت خاموش روشن چشمک میزنه .
2 بار باطری مادربرد را خارج و clear cmos را اجرا کردم . ولی تغییری نکرد . قطعاتی که برای تست تعویض کردم ram و cpu و پاور تغییری نکرد . کارت گرافیک را در سیستم دیگه امتحان کردم کار میکرد . یه بار هم بدون هارد و دی وی دی رام امتحان کردم ولی بازم بوت نشد . وقتی برق را وصل میکنی قبل از زدن پاور چراغ قرمز که توی تصویر مشخص کردم روشن میشه و بعد از زدن پاور فن ها روشن و چراغ قرمز خاموش میشه . توی مادربرد های دیگه چراغ قرمز خاموش و چراغ سبز روشن میشد . این مادربرد هم به اینصورت هست یا نه ؟ اگه ممکنه راهنمایی کنید مشکل از کجاست . با تشکر .

مشاهده فایل‌پیوست 105551

[hide] [/hide][hide]دوست عزیز اگر 5 ولت یو اس بی را ندارید امکان دارد ایسی I/O شما مشکل داشته باشد چک کنید که 5 ولت و 3.3 ولت را بر روی ایسی داشته باشید اگر ولتاژها رو روی ایسی نداشتید ابتدا ان را هیت دهید و اگر مشکل برطرف نشد ان را تعویض کنید [/hide]

با تشکر

بالا