آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: بوت نشدن سیستم pc با مادربرد مدل N15135 بعداز نصب ویندوز 7 و ریستارت کردن

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
همونجایی که مارک کردی مشکل داره؟
ایا ترکیده؟ یا چه چیزی شده؟
نتیجه رو اعلام کن.

سلام
اونجا یه ال ای دی است که وقتی به برق وصل میکنی قرمز رنگ روشن میشه . وقتی دکمه پاور رو میزنی فن ها روشن میشه و ال ای دی قرمز خاموش میشه . سوالم این بود که بعد از روشن کردن مادربرد نباید به رنگ سبز بشه ؟

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام وادب
دوست عزیز مدل مادر برد درست عنوان نشده و مدل رو از روی بارکد میتونید بخونید.شما پورتهای یو اس بی رو از لحاظ فیزیکی چک کنید که از داخل دچار شکستگی و اتصال نشده باشند.همونطور که دوستان گفتند مادر برد رو از کیس خارج و با حداقل قطعات چک کنید

سلام
این شماره شاسی است که نوشته بودم . مدل مادربرد 945PL7AE روی بارکد خان است . فعلا مشکل روشن شدن است . آخه عجیب ویندوز رو نصب کرده بودم و بعد ریستارت دیگه روشن نشد . با تشکر

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
کارت دیباگر چشم تعمیرکاره باید داشته باشید
مادربرد رو از کیس در بیارید و یک بار تمام قطعات رو در بیارد
مادربرد رو clear cmos کنید
سی پی یو رو نصب کنید بعد سیستم رو روشن کنید
و به همین ترتیب دونه دونه قطعات رو اظافه کنید
نگفتید بوق دارید یا نه

سلام
مادربرد را از کیس جدا کردم و بعد از clear cmos با نصب پاور تازه و کارت گرافیک و رم و cpu به مانیتور . موقع روشن شدن صدای بوق نداره ( صدا از بوق نصب شده روی مانیتور باید بیاد درسته ؟) ولی صدا نداره . و بوت نمیشه . اگه cpu مشکل داشته باشه به این صورت میشه یا نه . چون فن cpu خراب شده بود و موقع کار کردن در ویندوز قبلی تصویر ثابت میشد و موس هم حرکت نمیکرد . مجبور بودند دکمه ریستارت را بزنند . البته یک بار هم cpuرا عوض کردم . با تشکر

آخرین ویرایش:

yaghob20

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-07
600
2,865
فن رو بردارید
سیستم روشن کنید و دست بزارید رو cpu ببینید گرم می شه یا نه

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
تو شهرستان ما کارت دیباگر برای خرید نیست . راستش تعمیر کار مادربرد هم نیست که ازش بخرم . تا دادن سفارش از تهران و اومدن باید منتظر بمانیم . راستی از اینترنت که جستجو کردم . دونوع رو برای فروش گذاشته بودند یکی 2 رقمی بود و 23000 تومان و دیگری 4 رقمی بود که 25000 تومان قیمت هاش خوبه یا گران میگه . بنظرت کدوم بهتره 2 تایی یا 4 تایی ؟ با تشکر

yaghob20

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-07
600
2,865
دیباگر مدل های مختلفی داریم
مدلی که بنده استفاده می کنم یک کابل هم داره با lcd مجزا که وقتی داخل کیس شلوغ باشه براحتی بهم کمک می کنه
ولی مدل های دیگه مجبور می شی مادربرد رو خارج کنی از کیس
اون 4 رقمی کد قبلی و کد حاظر رو نشون می ده
اگه قصد دارید از بین این دو مدل خرید کنید همون 4 رقمی رو بخرید

imanjani

کاربر vip
کاربر
2009-06-23
25
39
با سلام
بندم همچین مشکلی داشتم.که علت اون هم اکتیو کردن ویندوز با لودر بود.اومطوری که تو نت خوندم بعضی از ورژن های لودر بایوس رو دستکاری میکنه.
بنده با پروگرام بایوس مشکلم حل شد.
البه به گفته اساتید کد دیباگر رو باید بدونید.

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
اگه ممکنه از روی عکس مشخص کنید آی سی بایوس کدومه و چیپ شمالی و جنوبی را هم مشخص کنید و آی سی کارت گرافیک با تشکر

تصویر0205.jpg

بالا