آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تستر داشبورد و سیم کشی اتومبیل

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,033
اصفهان
با عرض سلام

تستری که مشاهده میفرمائید ، از قوطی خالی نوک اتود و سوزن ساخته شده که میتوان انواع کیلومتر ، سنسور حرکت و نیز با کمی خلاقیت سیم کشی را تست کرد
[hide]$ir@an[/hide]​

پیوست‌ها

• 172.4 کیلوبایت بازدیدها: 231
  • 158.5 کیلوبایت بازدیدها: 218
  • 125.3 کیلوبایت بازدیدها: 221

حامدجعفری

کاربر
2014-03-04
23
64
با عرض سلام

تستری که مشاهده میفرمائید ، از قوطی خالی نوک اتود و سوزن ساخته شده که میتوان انواع کیلومتر ، سنسور حرکت و نیز با کمی خلاقیت سیم کشی را تست کرد
hidden content may not be quoted​

ممنون آقای اصفهانی،اون پتانسیومتری که روش نصب کردین برای چه چیزهای دیگه کاربرد داره؟

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,033
اصفهان
ممنون آقای اصفهانی،اون پتانسیومتری که روش نصب کردین برای چه چیزهای دیگه کاربرد داره؟
با عرض سلام

با استفاده از پروبی که ساختم http://www.irantk.ir/irantk62328/#post355461 میتوان سیمکشی را تست کرد و نیاز به اهم متر نیست ، کافیست تغذیه محل تست یکی باشد و براحتی سیم کشی را تست کرد و نیاز به اتصال یک سر اهم متر به اول سیم و اتصال پروب دیگر اهم متر به انتهای سیم مورد تست است و با توجه به پروب میتوان فهمید که سیم مورد تست ، سالم و یا ابتدا و انتهای آن مشخص میشوذ

علی تحیری 1

کاربر
2012-11-10
494
2,166
تهران- تهران پارس
کاربر گرامی : farah676 ، لاجیک (LOGIC )در زبان انگلیسی به معنی ارقام و عدد بکار می رود، اما در زمینه برق و الکترونیک به مدارات منطقی دیجیتال گفته می شود که سطح یک ولتاژ صفر یا یک و یا LOW و HI است.(در آی سی های T.T.L ولتاژ، های مساوی 5 ولت و در آی سی های سی موس 12 الی 15 ولت ( سری... 40) پراپ لاجیک تستر فقط برای تست مدار منطقی دیجیتال به کار می رود. اما چون شما کمیت های آنالوگ را اندازه گیری می کنید بهترین اسم، پراپ تستر ولتاژ می باشد. با تشکر و قدر دانی از زحمات جنابعالی

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,033
اصفهان
کاربر گرامی : farah676 ، لاجیک (LOGIC )در زبان انگلیسی به معنی ارقام و عدد بکار می رود، اما در زمینه برق و الکترونیک به مدارات منطقی دیجیتال گفته می شود که سطح یک ولتاژ صفر یا یک و یا LOW و HI است.(در آی سی های T.T.L ولتاژ، های مساوی 5 ولت و در آی سی های سی موس 12 الی 15 ولت ( سری... 40) پراپ لاجیک تستر فقط برای تست مدار منطقی دیجیتال به کار می رود. اما چون شما کمیت های آنالوگ را اندازه گیری می کنید بهترین اسم، پراپ تستر ولتاژ می باشد. با تشکر و قدر دانی از زحمات جنابعالی
احتمالا شما به مدار دقت نکرده اید ! این دستگاه یک پروب لاجیک است نه ولتمتر ! منفی یا مثبت بودن همان 1 و 0 بودن خروجی است چه 5 ولت باشد چه 12 ولت ، خروجی دستگاه ایسیو آنالوگ نیست بلکه دیجیتال است و متغیر نیست مگه باید ولت کم وزیاد شود تا کوئل و سوزن ها پاشش کند بلکه بصورت قطع و وصل با توجه به سرعت میباشد ، که همان صفر و یک است ، من نگفتم که با این وسیله فشنگی آب ( NTC) را میتوان آزمایش کرد، کلید برق نیز یک لاجیک ( AND )با دو ورودی و یک خروجی است که اگر هر دو ورودی یک شود ، خروجی یک میشود ، ورودی یک فرمان انسان است و ورودی دوم ، فاز ورودی ! مدار من منفی یا مثبت بودن را نشان میدهد ، پروب آیا عملکرد دیگری دارد! نمیدانم پروب ولتاژ چه معنی دارد ، LED به چه صورتی میتواند کمیت آنالوگ را نشان دهد ، جلاخالق !!!!!!!!!!!!!!! فقط درصورتی که مدار بصورت OP AMP بسته شود میتواند بصورت پله ای محدوده ولتاژ را نشان دهد! شما بفرمائید دو عدد LED به چه صورتی میتواند کمیت آنالوگ را نشان دهد!!!!!!!!!!!!!
فکر میکنم اگر کمی تحقیق کنید بهتر است ، شما هنوز فرق بین دو مدار را نمیدانید
سیستم های الکترونیکی اتومبیل و اسباب بازی و صوتی و تصویری از تکنیک میکروکنترلر بهره مند هستند . پس دیجیتال هستند !

آخرین ویرایش:

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,764
خراسان بزرگ!
درود فراوان
جناب اصفهانی خواهشمندم در صورت امکان نقشه این پراب دیجیتال را مرحمت بفرمایید.
و ایا خازنهای تانتالیوم اس ام دی (زرد رنگ) در بازار براحتی پیدا میشوند؟
سپاس فراوان و قدردانی از زحماتتان
بدرود

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,033
اصفهان
درود فراوان
جناب اصفهانی خواهشمندم در صورت امکان نقشه این پراب دیجیتال را مرحمت بفرمایید.
و ایا خازنهای تانتالیوم اس ام دی (زرد رنگ) در بازار براحتی پیدا میشوند؟
سپاس فراوان و قدردانی از زحماتتان
بدرود
با عرض سلام
حتما نقشه را ارسال خواهم کرد ،متاسفانه مداراتی که میسازم ، نقشه ای نکشیدم و با توجه به دیتاشیتی که در ذهنم حفظ کرده ام مدارچاپی را میکشم و گاهی کلا" مداری را که طرح کرده ام را فراموش میکنم، من اکثر قطعاتم را از برد های تلفن برمیدارم ، نمیدانم در بازار موجود هست یا نه ، احتمال بسیار زیاد باید موجود باشد ، انشالله امروز مشغول طراحی مدار بسیار کاملی جهت تستر که شامل شبیه ساز سنسور دور موتور نیز باشد ، هستم و سعی میکنم بسیار ظریف باشد که داخل قوطی خالی نوک اتود ( نمونه ای دیگر که کمی بزرگتر است ) جای گیرد

آخرین ویرایش:

HOSE IN

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-10-28
1,494
8,635
KARAJ
احتمالا شما به مدار دقت نکرده اید ! این دستگاه یک پروب لاجیک است نه ولتمتر ! منفی یا مثبت بودن همان 1 و 0 بودن خروجی است چه 5 ولت باشد چه 12 ولت ، خروجی دستگاه ایسیو آنالوگ نیست بلکه دیجیتال است و متغیر نیست مگه باید ولت کم وزیاد شود تا کوئل و سوزن ها پاشش کند بلکه بصورت قطع و وصل با توجه به سرعت میباشد ، که همان صفر و یک است ، من نگفتم که با این وسیله فشنگی آب ( NTC) را میتوان آزمایش کرد، کلید برق نیز یک لاجیک ( AND )با دو ورودی و یک خروجی است که اگر هر دو ورودی یک شود ، خروجی یک میشود ، ورودی یک فرمان انسان است و ورودی دوم ، فاز ورودی ! مدار من منفی یا مثبت بودن را نشان میدهد ، پروب آیا عملکرد دیگری دارد! نمیدانم پروب ولتاژ چه معنی دارد ، LED به چه صورتی میتواند کمیت آنالوگ را نشان دهد ، جلاخالق !!!!!!!!!!!!!!! فقط درصورتی که مدار بصورت OP AMP بسته شود میتواند بصورت پله ای محدوده ولتاژ را نشان دهد! شما بفرمائید دو عدد LED به چه صورتی میتواند کمیت آنالوگ را نشان دهد!!!!!!!!!!!!!
فکر میکنم اگر کمی تحقیق کنید بهتر است ، شما هنوز فرق بین دو مدار را نمیدانید
سیستم های الکترونیکی اتومبیل و اسباب بازی و صوتی و تصویری از تکنیک میکروکنترلر بهره مند هستند . پس دیجیتال هستند !
سلام استادگرانقدر
اگردرکارعلمی بحث وجدال منطقی نباشدمن نوعی چیزی یادنمیگرم!انتقاددوستمان ازشماکمی تندبودولی پاسخ شمااستادانه نبود....اگرمطلبی مخالف بیان میشودبایدجواب ان درشان عرف واخلاق بیان شودتخریب وجهه ی انسانی بدورازعقل وحکمت است ازجواب دوستمان آزده خاطرشدم جون جونست!ولی ازپاسخ جنابتان ک کوله باری ازتجربه.سن وعلم راداریدمتاثرشدم وبعیدبنظرمیرسید............مابرای یادگیری اینجاهستیم ندانستن عیب نیست نپرسیدن عیب است!
.............ازهمه دوستان پوزش میطلبم

بالا