آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل در ارتقا دادن رم مادر برد FOXCONN

bahram7

کاربر vip
کاربر
2008-01-18
190
819
سلام مادر برد من foxcon است با cpu amd 7750 رم سیستم من 2gb ddr2 است من اومدم 1gb رم رو ارتقا دادم الان بعضی وقتا سیستم هنگ میکنه یک صفحه آبی رنگ میاد که نوشته ram management وکلی نوشته دیگه که در آخر سیستم ریست میشه فکر کنم به این حالت crash شدن میگن بایاس رو آپدیت کردم نشد پاور عوض کردم نشد خازنها سالمند باد نکردن دیگه نمیدونم باید چکار کنم

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
یا درود
همکاران سعی کنند وقتی رم را افزایش میدهند اول ببینند مادربورد تا چه حدی را ساپورت میکند که معمولا در سایت سازنده این موارد هم اعلام میشود
و مورد مهمتر اینکه همیشه سعی کنند از تک رم استفاده کنند مگر اینکه رم دوال باشد
و نکته مهم دیگر اینکه حالا اگر در مواردی هم میخواهند از دو رم استفاه کنند حتما بهتر است حجم رم و باس آن یکی باشد
پست شماره 4 که همکار بزرگوارمان از شما سوال کردند را هم پاسخ دهید تا ببینیم به کجا میرسیم
موفق باشید

bahram7

کاربر vip
کاربر
2008-01-18
190
819
با رم خودش هیچ مشکلی پیش نمیاد ولی ضعیف عمل میکنه کند کار میکنه بعضی وقتا واس همین ارتقاش دادم اگر 2gb میزاشتم که در جا صفحه آبی میشد که فکر کنم ساپورت نمیکرد ولی با 1gb مشکلی نداشت الان گاهی آبی میشه قفل میکنه رم خودش adata 2gb 800 رمیکه من گذاشتم 1gb kingstone 800هست

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
قطعات مادربرد مخصوصا پل شمالی و آی سی کلاک و قطعات اطراف اسلات رم رو از نظر حرارت غیر طبیعی بررسی کنید .با رم دیگه ای هم تست کنید ببینید باز صفحه آبی میاد یا خیر .شاید مادربردتون با اون مدل رم سازگاری نداره (این موضوع هر چند غیر منطقی به نظر می رسه ولی در خیلی موارد برخی قطعات مثل CPU یا رم یا ... با اینکه در لیست ارائه شده سایت سازنده ساپورت می شن ولی با همدیگه سازگاری ندارن ) .
موفق باشید .

yaghob20

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-07
600
2,865
سلام مادر برد من foxcon است با cpu amd 7750 رم سیستم من 2gb ddr2 است من اومدم 1gb رم رو ارتقا دادم الان بعضی وقتا سیستم هنگ میکنه یک صفحه آبی رنگ میاد که نوشته ram management وکلی نوشته دیگه که در آخر سیستم ریست میشه فکر کنم به این حالت crash شدن میگن بایاس رو آپدیت کردم نشد پاور عوض کردم نشد خازنها سالمند باد نکردن دیگه نمیدونم باید چکار کنم

دوست عزیز مدل دقیق مادربرد رو ذکر کنید
در مادربرد های فاکس کن معمولا رم 2 گیگ در کنار رم 1 گیک جواب نمی دهد و همینطور عکس آن
شما اسلات مادربرد رو هم تمیز کنید با اسپره خشک
تست کنید تکی هر رم نصب باشه مشکل دارید یا نه

آخرین ویرایش:
بالا