آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: داغ کردن رگلاتور مادربرد asus مدل p6t

amin.fara

کاربر vip
کاربر
2013-09-01
32
102
با سلام خدمت دوستان
مادربرد asus مدل p6t استارت نمیخورد بعد از چک قطعات یک رگلاتور که در عکس مشخص شده پیدا کردم
و در اوردم مادربرد استارت میخوره

رگلاتور EA11A .

البته دیتا شیت این رگلاتور در اوردم کاملا سالم است برای اطمینان رگلاتور مشابه قرار دادم اما باز خیلی خیلی داغ میکنه

احتمال میدم خرابی در جایی دیگه باشه که این مشکل داره به وجود میاره دوستان راه حلی دارند که بتونیم محل خرابی پیدا کنم البته خدمتتون عرض کن چک چشمی شده

هر راهنمایی بتونه کمکی در حل این مشکل کنه منون میشیم امیدوارم مشکل برطرف بشه تا با اطلاع رسانی بقیه دوستان همچین مشکلی برخورد کردن بتوانند حلش کنند

20141225_104601.jpg

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
پاسخ : داغ کردن رگلاتور

فکر میکنم این رگولاتور تبدیل 5 ولت به 3.3 میباشد که مستقیما با چیپ جنوبی در ارتباطه یعنی ایراد میتونه از چیپ جنوبی باشه

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود
همکار گرامی ، در وحله اول باید مشخص کنید که آیا مین شورت است یا خیر . یعنی اول سیم تغذیه cpu همون 4 یا 8 پین را قطع کنید و تست بگیرید ببینید استار میخورد یا خیر . اگر استار خورد باید عیب را در محدوده cpu جست و اگر استار نخورد به مرحله زیر بروید
اول ولتاژ استندبای را از ورودی و سپس روگلاتور و I/O و پنل چک کنید سپس I/O را با مایع یا خمیر فلکس هیت دهید و شستشو دهید سپس که کاملا خشک شد تست بگیرید
بهتر است دیتاشیت I/O را بررسی و تست کنید
روگلاتوری را که تعویض کردید بهتر است با شماره خودش یکی باشد
نتیجه را به دقت اعلام کنید تا همکاران بهتر بتوانند راهنمایی کنند
موفق باشید

aryakorush55

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
سلام

فرمایش اساتید محترم بکار ببندید با عرض احترام این قطعه از خانواده ترمومتر هست و صرفا دمای محیط و دمای سیستمو کنترل میکنه و گرم شدنش دال بر بار کشیدن یا لود زیاد یه قسمت هست خوب بدون شک ورودی و خروجی این قطعه تفاوت فاحشی داره که خیلی راحت خروجی قطعه رو ببینید به کجا ختم میشه و بر اساس حدس یا طبق فرمایش اقای موسفا ای سی صوت و یا تو یه مورد بود که یه دیود اس ام دی اطرافش بوده موفق باشید

amin.fara

کاربر vip
کاربر
2013-09-01
32
102
دوستان گرامی امروز وقت شد کمی بیشتر روی برد کار کردم قطعه ای که داغ میشد پیدا کردم ایسی صدا بود اونو خارج کردم

نکته جالب مادبرد دیگه استارت نمخوره
روی بایوس ولتاژ ندارم
حتی با اتصال سیم سبز و مشکی وقتی پین پاور به برد متصل هست پاور استارت نمیزنه
15 20 باری چک کردمک کانکتور پاور در اوردم در این بین دوبار چیپ جنوبی بسیار بسیار داغ شد با اینکه حتی استارت نزده بودم اما بعد اون دیگه با ایمکه پاور بهش وصل بود گرم نمکرد فقط دو بار گرم شد

اما روی فت 1085 ولتاژ های 3.5.2 ولت دارم

لطفا راهنمایی کنید

msmp2

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-28
357
807
چک کنید پایه های ای سی صوت اتصال کوتاه نباشد
چیپ جنوبی رو در حالت که مین استارت نخورده از لجاظ دما چک کن ببین داغ میکنه
به احتمال زیاد یا از ای او یا از پل جنوبی میتونه باشه