آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تجربیات: پروگرم رم کامپیوتر های رومیزی

proman

کاربر vip
vip
کاربر
2010-05-06
198
424
کرج
سلام
من با یکی از نوع دستگاه ها کار کردم البته در زمان خودش خیلی حرفه ای بود چون مخصوص DDR1 وان بود
و رم بصورت کامل از SPD تا چیپ های رم چک میکرد وحتی دقیقا میگفت کدوم چیپ مشکل داره
و برای رم های که SPD نیاز به پرگرم کردن بود از یک سالم بکاپ میگریفتم و روی خراب رایت میکرد
اما دیگه با مدل های جدید کار نکرم اما میشه رم های که کلا دیتکت نمیشه معمولا مشکل SPD دارن که اگر یه نمونه سالم داشته باشیم میشه ازش بکاپ گرفت و دوباره رایت کردش
و جواب هم میدن
اما خوبی دستگاه اینه که نیازی به برداشتن چیپ نیست چون توی بعضی از رم ها SPD بصورت نیست که بشه روی پرگرمر گذاشت یا رم های که هیست سینگ دارن راحت نمیشه باز کرد
در ضمن راحت میشه با دست کاری SPD مشخصات رم تغییر داد

alihokm

کاربر
2013-08-05
63
204
سلام مجدد
پروگرمری که من دارم رم های sd ddr ddr2 & ddr3 را ساپورت میکنه
فروشندشم میگفت که رم و تست هم میکنه و سلامت رم و تشخیص میده اما تا حالا من رمی بر نخوردم که خراب تشخیص بده و تقریبا تمام رم ها رو با زدن spd راه اندازی کرده و ضمنا اون دسته هم که نشده من رم مشابه گیر نیاوردم
اما این که دقیقا بکه کدوم چیپش مشکل داره . بعید میدونم چنین قابلیتی داشته باشه
از موجودیش تو بازار اطلاع ندارم چون اکثرا نمیدونن چنین چیزی وجود داره
به نظرم بردش چیز خاصی نداره و بیشتر شبیه کاردستی بچه های کشور دوستمون چینه

yaghob20

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-07
600
2,865
به نظر دوستان این قطعه ارزش خریدن دارد یا نه ؟
بستگی داره
تعداد خرابی رم چه مقدار برای شما میاد
ولی فراموش نکنید قبلش باید فکری به حال firmware رم های مختلف بکنیم
و تنها راهی که به نظرم رسید در پست های قبلی گفتم

yhsoft

کاربر
2017-07-24
49
58
با سلام الان که قیمت رم ها بالا رفته توجیح داره این تاپیک زنده بشه و یه تاپیک پشتیبانی براش باز بشه. من تو یه شرکت کار میکنم که رم های زیادی با مارک های مختلف داریم میتونم در صورت همکاری دوستان انواعSPd رو اپلود کنم . فقط باید بدونم از کجا دستگاه تهیه بشه و یا در مشهد کسی داره ازش بگیرم و آپ کنم

amshirazy

کاربر vip
vip
کاربر
2012-04-05
42
29
ورامین
برای رم های DDR4 هم میشه؟ به نظرم مدیران این تاپیک را احیا کنند.بالاخره هزینه های زندگی بالا رفته و مردم رو به تعمیرات آوردند.

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
387
984
همدان کوی ولیعصر
بالا