آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: قفل کردن مادربرد ga-g41mt-s2pt

Achaemenian

کاربر vip
کاربر
2011-10-06
59
113
گیلان
www.Pcquest.ir
با سلام
این مادربرد هنگام لود ویندوز قفل میکند رم تعویض شد بایوس زده شده هم با انبرد هم با گرافیک تست زدم پاور هم تعویض شد هارد هم تست کردم

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
با سلام

دوست عزیز کلیر سیموس کنید و باطری بکاپ رو چک کنید

مادر بورد رو با حداقل قطعات تست کنید و بیرون از کیس

سعی کنید با یک سی پی یو دیگه هم تست کنید

موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
با نسخه دیگه ویندوز تست کردید ؟در ضمن بفرمائید از چه ویندوزی استفاده می کنید و دقیقا در کدام مرحله از لود هنگ میکند؟مادربرد ،مخصوصا اسلات رم و گرافیک رو شستشو داده و حرارت پل ها رو بررسی کنید .آی سی های صدا و LAN رو از نظر داغ کردن و همچنین معیوب بودن بررسی کنید .اگه آی سی صدا معیوب باشه ،رگولاتور آن داغ می کند .جامپرهای مربوط به ولتاژ پورت های USB رو بررسی و در وضعیت صحیح قرار دهید .پایه های قطعات مخصوصا I/O رو از نظر سولفاته بودن بررسی و رفع نمائید .
موفق باشید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hanirayan

Achaemenian

کاربر vip
کاربر
2011-10-06
59
113
گیلان
www.Pcquest.ir
دوست خوبم
با نسخه دیگه ویندوز تست کردید ؟در ضمن بفرمائید از چه ویندوزی استفاده می کنید و دقیقا در کدام مرحله از لود هنگ میکند؟مادربرد ،مخصوصا اسلات رم و گرافیک رو شستشو داده و حرارت پل ها رو بررسی کنید .آی سی های صدا و LAN رو از نظر داغ کردن و همچنین معیوب بودن بررسی کنید .اگه آی سی صدا معیوب باشه ،رگولاتور آن داغ می کند .جامپرهای مربوط به ولتاژ پورت های USB رو بررسی و در وضعیت صحیح قرار دهید .پایه های قطعات مخصوصا I/O رو از نظر سولفاته بودن بررسی و رفع نمائید .
موفق باشید.

هنگام اود وقتی ارم ویندوز هست هم سون زدم هم اکس پی حرارت همه ای سی ها طبیعیه جامپری برای یو اس بی نداره برد تمیزه سولفاتگی نداره حرارت پل ها طبیعیه اسلات ها شستشو داده شدن

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
دوست عزیز با یک ویندوز live boot تست کنید ببینید بالا میاد

در بعضی مواقع به دلیل دیسکانکتی چیپ هم این مشکل به وجود میاد

• Like

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
تمیز بودن نمی تونه دلیل قطعی بر وصل بودن پایه های قطعات داشته باشه .شما ولتاژ قسمتهای مختلف مثل پین پاور و پورت های USB و کریستال پل جنوبی رو اعلام کنید .طبق نظر دوستمون hanirayan این ایراد می تونه از دیسکانکتی پل هم باشه .ولتاژ اطراف I/O و همچنین آی سی صدا و LAN رو هم اعلام بفرمائید .
موفق باشید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hanirayan

behnam021

کاربر vip
کاربر
2012-02-08
244
420
با سلام.من موردی داشتم که مشکل از کابل دیتا متصل به هارد بوده.به طوری که در حالت عادی ویندوز روش نصب بوده و هیچ مشکلی نداشته ولی موقع نصب ویندوز مشکل میخورده.کابل دیتا هارد و دی وی دی رام رو عوض کنید موفق باشید

• Like

sina.azimi

کاربر
2014-04-11
160
173
مشکل از دیس کانکتی پل جنوبی باید باشه
اگه تمام قطعات ok باشه بی شک پل جنوبی می تونه باشه

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
سلام
من همین مشکل رو داشتم APIC مد رو غیرفعال کردم درست شد هرکاری کردم نشد فقط این گزینه رو غیرفعال کردم درست شد دقیقا نمیثدونم کار این گزینه چیه .ولی فکر کنم مربوط به ادرس دهی قطعات هست که اگه فعال بشه 32 ادرس هست و غیرفعال 16 یه همچیمن چیزی بود بنده رو یه مین این مورد دقیقا مثل شما با ویندوز لایو هم نرفت این کار رو کردم درست شد و ویندوز ... رو نصب کردم در اخر هم یه کارت تی وی و دی وی بی رو همراه شبکه گذاشتم بدونه عیب همه شون رو خوند حدود سه ماه پیش این مشکل رو داشتم و الان هم مشتری هنوز زنگ نزده یانگفته خراب شده
فقط یه نکته شما این APIC رو با ACPI اشتباه نگیری
در اخر هم این گزینه رو نداشت تو بایوس کارت لن و صدا و تمام سریال و پورت ها رو غیرفعال کن ببین مشکل حل شد دونه دونه فعالشون کن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غفور
بالا