آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: Noboot شدن لپ تاپ fujitsu مدل FMV-C6320

mehdi9259

کاربر
2014-09-01
149
132
رفسنجان
با عرض سلام و خسته نباشی
لپ تاپی دارم که پل جنوبی آن سوخته بوده تعویض کردم الان روشن میشه ولی تصویر ندارم سی پی یو دیر داغ میکنه ولتاژهای سلف کنار سی پی یو اگر سی پی یو روی برد نباشد ولتاژ آن برابر با 1.7 ولت است اگر سی پی یو رو بزارم ودوباره روشن کنم ولتاژ ان 0.9 ولت میرسه vram رو دارم 1.8 ولت از روی اسلات رم گرفتم ولتاژهارو و Vref رو هم 0.9 دارد اسی فرکانس رو چک کردم یکم داغ میشه وقتی سیستم روشن میشه دو تا از پایه های اسی 3.3 ولت رو دارد وکریستال کنار آن یکی ولتاژ 1.68 دارم روی یکی ولتاژ 1.65 دارد
سه تا ولتاژ هم روی پل شمالی دارم 1.02 ولت 1.5 ولت 1.8 ولت

ممنون میشم کسی راهناییم کنه

پیوست‌ها

• 107.3 کیلوبایت بازدیدها: 70
  • 112.7 کیلوبایت بازدیدها: 67

mehdi9259

کاربر
2014-09-01
149
132
رفسنجان
با عرض سلام و خسته نباشی
لپ تاپی دارم که پل جنوبی آن سوخته بوده تعویض کردم الان روشن میشه ولی تصویر ندارم سی پی یو دیر داغ میکنه ولتاژهای سلف کنار سی پی یو اگر سی پی یو روی برد نباشد ولتاژ آن برابر با 1.7 ولت است اگر سی پی یو رو بزارم ودوباره روشن کنم ولتاژ ان 0.9 ولت میرسه vram رو دارم 1.8 ولت از روی اسلات رم گرفتم ولتاژهارو و Vref رو هم 0.9 دارد اسی فرکانس رو چک کردم یکم داغ میشه وقتی سیستم روشن میشه دو تا از پایه های اسی 3.3 ولت رو دارد وکریستال کنار آن یکی ولتاژ 1.68 دارم روی یکی ولتاژ 1.65 دارد
سه تا ولتاژ هم روی پل شمالی دارم 1.02 ولت 1.5 ولت 1.8 ولت

ممنون میشم کسی راهناییم کنه

سلام
از اساتید محترم کسی نیست جواب بده

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
ولتاژ کریستال آی سی کلاک باید 1.5 ولت باشه که با توجه به ولتاژ اعلام شده ،احتمالا درسته .مقادیر روی پل شمالی هم درست هستند یعنی خروجی برای پل جنوبی و خروجی برای اسلات رم که DDR2 هست رو داره .مقدار ولتاژ پایه های کریستال پل جنوبی ( 32KHz ) رو هم اعلام بفرمائید .با مانیتور دیگه و با خروجی VGA تست کنید ببینید تصویر دارید یا خیر.البته قبلش حتما باتری و شارژر رو جدا کرده و اتصالات مربوط به LCD رو از برد جدا کنید .بایوس رو با نسخه مطمئن پروگرام کرده و باتری بکاپ رو تست و در صورت نیاز تعویض نمائید .
موفق باشید .

mehdi9259

کاربر
2014-09-01
149
132
رفسنجان
مرسی عزیز جان از لطف شما :boos:
یک سی پی یو مجازی برای این برد خریداری کردم وقتی مادربرد در حالت خاموش باشد تمام چراغ ها روشن می شود وقتی مادریرد را با سی پی یو مجازی که روشن میکنم دو تا از چزاغ های ی پی یو مجازی خاموش میشود یکی UNT0 و UNT1 ان دو تا رو متوجه نمیشم چه هستن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چند روز قبل صاحب لپ تاپ گفته که از خروجی یو اس پی یک کابل به لپ تاپ وصل کرده و برق دوازده ولت به لپ تاپ داد بعد ازچند دقیقه لپ تاپ خاموش شده(واقعا کار این بنده خدا خیلی جالبه):eek:::eek:::eek:::eek::

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
با توجه به کاری که مشتری انجام داده ،پس قطعات اطراف پورت USB رو چک کنید .در مورد CPU مجازی متاسفانه اطلاعی ندارم .دفترچه راهنما همراهش نیست ؟
موفق باشید .

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
دوست عزیز شما ابتدا قبل از خرید سی پی یو مجازی با موسسه تون مشورت میکردین و طبق همون نقشه را به صورت پی دی اف می دادند

بالا