آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل حجم بایوس لپ تاپ دل vostro 1520

h.nemati

VIP+ افتخاری
کاربر
2014-07-12
329
479
یک لپ تاپ دل برام آوردن که روشن نمیشه. روی سوییچ on/of هفده ولت برق داره. I/O رو چک کردم خراب بود عوضش کردم ولی بازم روشن نشد. بایوس رو در آوردم پروگرام کنم حجم فایل بایوسی که دانلود کردم kb 2150 با فرمت رام. ولی حجم خود آی سی 2048kb بود. فایل قدیمی فرمتش بین هستش. دوستان اگه امکان داره راهنمایی کنن.

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
یک لپ تاپ دل برام آوردن که روشن نمیشه. روی سوییچ on/of هفده ولت برق داره. I/O رو چک کردم خراب بود عوضش کردم ولی بازم روشن نشد. بایوس رو در آوردم پروگرام کنم حجم فایل بایوسی که دانلود کردم kb 2150 با فرمت رام. ولی حجم خود آی سی 2048kb بود. فایل قدیمی فرمتش بین هستش. دوستان اگه امکان داره راهنمایی کنن.

با سلام.
طبق فرمایش دوست خوبمون از فایل بایوس خودش بک آپ بگیر و با یکی از بایوس های موجود در انجمن امتحان کن ( لینکش رو پایین قرار دادم) به احتمال زیاد مشکلت حل میشه.

انجمن تخصصی تعمیرکاران ایران | The First Electronic Forum in iRaN | تعمیرکار | tamirkaran| tamirkar

نتیجه رو هم اعلام کن.

h.nemati

VIP+ افتخاری
کاربر
2014-07-12
329
479
با سلام.
طبق فرمایش دوست خوبمون از فایل بایوس خودش بک آپ بگیر و با یکی از بایوس های موجود در انجمن امتحان کن ( لینکش رو پایین قرار دادم) به احتمال زیاد مشکلت حل میشه.

انجمن تخصصی تعمیرکاران ایران | The First Electronic Forum in iRaN | تعمیرکار | tamirkaran| tamirkar

نتیجه رو هم اعلام کن.

سلام دوست عزیز. بنا به دلایلی مشتری صلاح دونست لپ تاپ رو ببره اما چون احتمال میدادم برگردونه واسه همین دیر خبر دادم. به هر حال دستگاه رو بر نگردوند ولی شرط ادب حکم میکرد که از شما تشکر کنم و دلیل اعلام نکردن نتیجه رو توضیح بدم.

h.nemati

VIP+ افتخاری
کاربر
2014-07-12
329
479
داداش io عوض کردی مشکل 17 ولت حل شد؟
I/O خراب بود به خاطر همین تقریبا مطمئن بودم با تعویضش کلا مشکل برطرف بشه. ولی مشکل حل نشد و 17 ولت هم تغییر نکرد. گزینه بعدی بایوس زدن بود که متاسفانه فایل بین گیرم نیومد فایل رام هم حجمش به حجم آی سی بایوس نمیخوند دوستان در این مورد راهنمایی هایی کردن اما همون طور که قبلا گفتم امکانش فراهم نشد.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: kiyanmz

s-m-hosein

کاربر
2013-06-09
58
41
بایوس ربطی به افزایش ولتاژ سوییچ پاور نداره
این مدل زیاد این مورد براش پیش میاد که ولتاژ سوییچ پاور 17 میشه ...
کسی تونسته حل کنه؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: h.nemati

h.nemati

VIP+ افتخاری
کاربر
2014-07-12
329
479
بایوس ربطی به افزایش ولتاژ سوییچ پاور نداره
این مدل زیاد این مورد براش پیش میاد که ولتاژ سوییچ پاور 17 میشه ...
کسی تونسته حل کنه؟
من مدت زیادی نیست که تو کار تعمیرات لپ تاپم. اینم اولین باری بود که به این مشکل برخوردم. تا جایی که من میدونم بیشترین عامل تغییر ولتاژ سوئیچ پاور مربوط به I/o و بایوسه. البته از اساتید میخوام درست یا غلط بودن این نظر رو اعلام کنن.
دوست عزیز این ولتاژ 17 ولت که فرمودین روی لپ تاپ های دل بوده یا برند های مختلف؟

s-m-hosein

کاربر
2013-06-09
58
41
نه.....دقیقا همین 1520 وسترو
قبلا داشتم همچین موردی الان هم باز اومده برام ...

kiyanmz

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-08-21
469
2,412
مازندران . بابل
دوستان عزیز آقایان s-m-hosein و h.nemati
داشتن ولتاژ های 3.3 و 5 و 17 روی پایه های فلت کلید پاور این دو مدل لپ تاپ دل
Vostro 1510
و
Vostro 1520
یه چیز طبیعیه و تا به این جای تجربه ی من با پروگرم بایوس و یا تعویض آی سی بایوس و پروگرم اون مشکل حل شده.
اولین قدم تعمیرات این دو مدل رایت بایوسه، اگه جواب نگرفتن اون وقت میشه احتمالات دیگه داد که یا از I/O میتونه باشه یا سوختگی موسفت های تغذیه یا قطعات SMD دیگه و یا در مرحله آخر چیپ جنوبی ولی باز هم تاکید میکنم 90% مشکلات این این مربوط به بایوسه.
با تشکر.

آخرین ویرایش:
بالا