آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

معرفی یک موتور الکتریکی پر قدرت

mohsen++

کاربر vip
vip
کاربر
2008-04-27
140
633
سلام
نمیدونم کاربردتون چیه ولی برای توانهای نسبتا پایین موتور هایی مثل موتور برف پاک کن رو بهمراه گیربکس حلزونیش میتونین استفاده کنین .
برای توانهای بالاتر در حد حرکت دادن موتور و ماشین باید از موتور های براش لس بهمراه درایور مربوطه استفاده کنین

penpen

کاربر
2009-09-29
16
11
دیار کورش بزرگ
با سلام و احترام
دوست عزیز، این موتور جاروبرقی رو به خاطر این معرفی کردم چون یک موتور یونیورسال است.
یعنی هم با جریان متناوب و هم با برق مستقیم یا باطری میتواند کار کند.
قدرت فوق العاده ای دارد و سرعت بسیار بالا.
چون سیم پیچ روتور و استاتور اون با هم سری است و جریانی مصرفی، به یه اندازه از دوتا سیمپیچش عبور میکنه، دارای مزیت قابل توجه ای. هست.
قابلیت تنظیم گشتاور با سرعت رو به صورت اتوماتیک داره. یعنی به محض اینکه بار بیشتری رو بهش بدی و نیاز به نیروی بیشتری داشته باشی ؛ خودش سرعت را کاهش داده و به قدرتش افزوده میشه و جریان تنظیم شده‌ای نیز به سیمپیچاش فرستاده میشود.
این موتور در صورت بیبار بودن یا آزاد بودن شفت، سرعتش به چندین هزار دور در دقیقه میرسد. بنابراین این همیشه باید بار هرچند کوچکی رو به آن بدهیم که که در اثر سرعت زیاد، دچار فروپاشی نشه.
مصرف این موتور جاروبرقی (یونیورسال )بسیار پایین است. فقط ولتاژ کاری این موتور چون برای 220 طراحی شده، شما میتونید با ایجاد تغییراتی اونو به ولتاژ پایینتر تبدیل کنید.
باتشکر

درود
ممنون از راهنماییتون اینو امتحان میکنم ببینم جواب میگیرم یا نه
سپاس

باسلام

دوست عزیز اگر تهران هستی در میدان امام خمینی پاساز فتوت طبقه اول یک مغازه وجود دارد که انواع موتورها را میفروشد میتوانی به آنجا مراجعه کنی و درخواست کنی

درود
من فارس تخت جمشید هستم و اینجا اینجور چیزا خیلی کم پیدا میشه
سپاس

سلام
نمیدونم کاربردتون چیه ولی برای توانهای نسبتا پایین موتور هایی مثل موتور برف پاک کن رو بهمراه گیربکس حلزونیش میتونین استفاده کنین .
برای توانهای بالاتر در حد حرکت دادن موتور و ماشین باید از موتور های براش لس بهمراه درایور مربوطه استفاده کنین

درود
موتور برف پاک کن دارم باید تستش کنم ببینم جواب میده یا نه
سپاس

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام

شما اگر دقیقا اعلام کنی که برای چه کاری لازم داری و توضیح بیشتر بدی بهتر نتیجه خواهد داد.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: forud

penpen

کاربر
2009-09-29
16
11
دیار کورش بزرگ
درود
صفحه قبل گفتم
میخوام گیربکس ماشینو بتونه بچرخونه (گیربکس پراید)
چه موتوری با ولتاژ پایین میتونه این کارو بکنه که قدرت و سرعت هم داشته باشه

موتور براش لس که این دوستمون گفتن در مورد خوندم موتورهای خوبی هستن و راندمان بالایی دارن.این موتور ها در اندازه های بزرگ تر هم هست یا نه؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: forud

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام

با موتور فوق که قابلیت چرخاندن گیربکس پراید را دارا باشد چه کاری انجام خواهی داد

fakoor86

کاربر vip
vip
کاربر
2007-12-07
193
1,698
بجنورد
digidastyar.com
درود
صفحه قبل گفتم
میخوام گیربکس ماشینو بتونه بچرخونه (گیربکس پراید)
چه موتوری با ولتاژ پایین میتونه این کارو بکنه که قدرت و سرعت هم داشته باشه

موتور براش لس که این دوستمون گفتن در مورد خوندم موتورهای خوبی هستن و راندمان بالایی دارن.این موتور ها در اندازه های بزرگ تر هم هست یا نه؟

سلام
تنها موتور DC که امکان داره بکارتون بیاد موتور ویلچر شارژی است که قدرت نسبتا بالایی داره اما سرعتش پایین است.

hamiddadashi

کاربر vip
vip
کاربر
2015-09-19
43
234
اذ شرقی بناب
دوست عزیز
به نظر بنده شما میخاین ماشین الکتریکی یا همون خودروی شارزی بسازین
در هر حال من یه موتور بهت معرفی میکنم سه برابر قدرت خود موتور پراید

الکترو موتور لیفتراک های برقی

میتونی جهت پیدا و خرید این نوع موتور که خیلی توان بالایی داره و با 24 ولت و 48 ولت کار میکنه میتونی به تعمیرگاهای لیفتراک سازی سر بزنی قدرت یک اسب سرکش رو با دور قابل کنترل

بالا