آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: تصویر ندادن مادربورد Asus مدل M3A

ajabovo

کاربر vip
vip
کاربر
2012-01-25
183
323
سلام خدمت اساتید
مادربورد Asus مدل M3A سوکت AM2 تصویر نمیدهد.

با CPU های مختلف تست شده.

اسلات گرافیک و رم شستشو داده شده

دمای چیپ ها نرمال هست.

CPU گرم میشود.

دیباگر حقیر 2 تا سون سگمنت دارد که زیر آنها نوشته شده QIGUN code که از چپ به راست کد آنها هست:4d f3

چراغ کلاک روشن و ریست خاموش

چراغهای IRDY FRAME خاموش هستند

هیچ المانی روی برد بیش از حد داغ نیست.

با توجه به کدها چه منطقه ای را بررسی دقیق کنم؟

مادربورد 2 تا آی سی بایوس داره و هنوز بایوس نزده ام

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
ولتاژ قسمتهای مختلف مثل پین پاور و پورت های USB و اطراف I/O و همچنین VCORE و ولتاژ اسلات رم رو اعلام بفرمائید .با توجه به اینکه کدها متنوع هستند باید به دفترچه دیباگر رجوع کنید .
موفق باشید .

ajabovo

کاربر vip
vip
کاربر
2012-01-25
183
323
سلام خدمت دوست عزیزم

کد اصلی در واقع همان f3 است چون زمانیکه یک مادربورد تصویر دهد کد ff در این led ظاهر میشود

ولناژ اسلات رم را که چک کردم مشاهده شد ولتاژ 1.8 ولت 1.1 است ودر واقع این ایراد است

به نظر شما فتهای مدار رم را خارج از برد تست کنم یا اینکه ایراد بیشتر خازنی است؟

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
اگر نتیجه تست فت ها روی مدار ،مشکوک هست ،طبیعتا باید بیرون مدار نیز تست کرده و از سالم یا معیوب بودن آنها اطمینان حاصل کنید .البته چون در پست قبلی اشاره ای نکردید که با رم دیگه ای هم تست کردید یا خیر ، تعویض رم و تست با رم دیگه رو هم مد نظر داشته باشید .پین های داخل اسلات رم و همچنین مدار و قطعات مربوط به اسلات رم رو از هر دو طرف یعنی پشت و روی مادربرد بررسی کنید .وضعیت ولتاژ ها رو هم اعلام بفرمائید .
موفق باشید .

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
با توجه به ولتاژهایی که اعلام فرمودید و نرمال هم نیستند ،قطعات مسیر بین پل شمالی و اسلات رم رو چک کنید .در ضمن یه خواهش هم ازتون دارم و اونم این که جواب ها رو بصورت کامل و با حداقل یه توضیح مختصر بنویسید تا بقیه دوستان مجددا سوالات تکراری نپرسند و از روی سوالات پرسیده شده و جوابهای مبسوط پاسخ داده شده به یه نتیجه گیری برسند تا هم محدوده عیب کوچک تر بشه و هم مشکل زودتر رفع بشه .
موفق باشید .

بالا