آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: ترکیدگی ترانزیستور پاور TVM مدل 690Torbo

msm_n86

کاربر
2014-01-17
67
18
با سلام خدمت اساتید

من چند سوال در مورد پاور دارم اگه لطف کنین جواب بدین ممنون میشم

من یه پاور TVM مدل 690Torbo دارم که ترانزیستور ماسفت مدار5vSB ترکیده

1- به نظر شما دلیل ترکیدگی اون چی میتونه باشه؟

2- به علت ترکیدگی سریال اون کامل معلوم نیست و فقط BU5اون معلومه میشه راهنمایی کنین از کجا بفهمم چه سریالی هست ودیتا شیت اون چیه یا چه سریال دیگه ای به جاش میشه استفاده کرد؟

در ضمن یک ترانزیستور C1815 GR528نیز قسمتی ازش شکسته بود مغازه ای که رفتم این سریال رو نداشت چه سریال دیگه ای رو میشه به جای اون گذاشت؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
با سلام خدمت اساتید

2- به علت ترکیدگی سریال اون کامل معلوم نیست و فقط BU5اون معلومه میشه راهنمایی کنین از کجا بفهمم چه سریالی هست ودیتا شیت اون چیه یا چه سریال دیگه ای به جاش میشه استفاده کرد؟

در ضمن یک ترانزیستور C1815 GR528نیز قسمتی ازش شکسته بود مغازه ای که رفتم این سریال رو نداشت چه سریال دیگه ای رو میشه به جای اون گذاشت؟

سلام دوست گرامی اگه امکان داره عکس با کیفیت هم بذار ابتدا پل دیود و بعد خازنهای ورودی مدار رو تست کن اگه فیوز سوخته فیوز رو در بیار و بجای فیوز با یک لامپ 100 وات معمولی پاور رو روشن کن این لامپ رو حتما بزار فعلا فت سوخته رو در بیار

msm_n86

کاربر
2014-01-17
67
18
سلام دوست گرامی اگه امکان داره عکس با کیفیت هم بذار ابتدا پل دیود و بعد خازنهای ورودی مدار رو تست کن اگه فیوز سوخته فیوز رو در بیار و بجای فیوز با یک لامپ 100 وات معمولی پاور رو روشن کن این لامپ رو حتما بزار فعلا فت سوخته رو در بیار
با عرض سلام و تشکر از شما دوست عزیز به نظر فیوز سالم میاد. لامپ رو چطور متصل کنم؟ فعلا ترانزیستور های مورد نظر رو در آورم ولی نمیدونم با چه مدلی جایگزین کنم. چشم عکس میزارم فقط بفرمایید عکس رو تو چه سایتی آپلود کنم؟

msm_n86

کاربر
2014-01-17
67
18
با سلام به مدیر محترم من وقتی میام عکس ارسال کنم این پیام میاد:
  1. Post denied. New posts are limited by number of URLs it may contain and checked if it doesn't contain forbidden words.

msm_n86

کاربر
2014-01-17
67
18
با سلام خدمت اساتید

دوستان کسی نیست جواب بده؟

msm_n86

کاربر
2014-01-17
67
18
با سلام کسی که جواب مارو نداد من یه ماسفت IRF740B گرفتم به جاش به نظرتون خوبه؟

msm_n86

کاربر
2014-01-17
67
18
دست دوستان بابت این همه راهنمایی و لطفی که به من داشتند درد نکنه :narahan: لطفتون کم نشه :66000000:مرحمت زیاد

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام وادب
دوست عزیز بغیر از اون ترانزیستور احتمالا پل دیود و قطعات دیگری هم سوخته وخراب دارید و تنها عوض کردن اون ترانزیستور دردی دوا نمیکنه.در این شکل سوختگی باید از تجربه و مهارت کافی برای تعمیر برخوردار باشید و اگر یک قطعه خراب رو از قلم بیندازید احتمالا ترکیدن مجدد پاور هست.

بالا