آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن مادربرد 770 وداغ کردن آی سی I/O

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود
دوست گرامی ، مواردی را که همکاران و اساتید فرمودند را به دقت بررسی کنید جهت آی سی را هم نگاه کنید که درست نصب شده باشد
البته صفر بودن قطعه دلیل بر سالم بودن آن نیست و مورد بعد اینکه در بعضی از موارد که از مشابه استفاده کردم جواب نگرفتم اگر بتوانید شماره خودش را پیدا کنید و تست کنید عالی میشود
فعلا این کارها را انجام دهید و نتیجه را اعلام فرمایید
موفق باشید

a.ferdosi

کاربر
2013-12-16
184
297
تهران
تشکر از اساتید بخصوص مدیرارشد محترم
آی سی رو ازنظر نحوه قرار گرفتن و لحیم پایه ها بدقت چک کردم کاملا درست بود
بایوس رو پروگرام کردم یک فرقی کرد الان ازروی پین پاور روشن وخاموش میشه ودیگه اتو سوئیچ نیست .
سی پی یو گرم میشه ولی هنوز هم no code هست

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
بعد از تعویض آی سی I/o اعلام نکردید که مشکل داغ شدن این آی سی حل شده یا خیر .در ضمن با پاور و CPU و رم دیگه ای هم تست کنید .طبق راهنمائی دوستمون hanirayan از آی سی بایوس دیگه ای استفاده کرده و تست کنید .موقع روشن کردن سیستم با دست روی CPU فشار آورده و امتحان کنید .از سلف های اطراف CPU ولتاژگیری کرده و اعلام کنید .
موفق باشید .

a.ferdosi

کاربر
2013-12-16
184
297
تهران
دوست خوبم
بعد از تعویض آی سی I/o اعلام نکردید که مشکل داغ شدن این آی سی حل شده یا خیر .در ضمن با پاور و CPU و رم دیگه ای هم تست کنید .طبق راهنمائی دوستمون hanirayan از آی سی بایوس دیگه ای استفاده کرده و تست کنید .موقع روشن کردن سیستم با دست روی CPU فشار آورده و امتحان کنید .از سلف های اطراف CPU ولتاژگیری کرده و اعلام کنید .
موفق باشید .
باعرض سلام وتشکر
دوست عزیز با تعویض آی سی مشکل داغ شدن آی سی i o برطرف شد آی سی بایوس هم تست کردم سالمه سی پی یو و رم هم همینطور ، الان اصلا تصویر ندارم و no code هست پاور میشه , ریست هم میشه . سی پی یو هم بصورت طبیعی گرم میشه
سلف های اطراف سی پی یو ولتاژی نداره- پاور رو قطع کردم و دوباره کلید پاور زدم سیستم اتو پاور شد و کد 01 و 00 نشون میده !
تنها چیزی که به ذهنم میرسه همون شماره آی سی هست که هم خونی احتمالا نداشته باشه
درضمن مشکل مادربرد زمانی بوجود اومد که خواستم سی پی یو دیگه رو تست کنم احتمالا خوب سی پی یو جا نرفته بود! و بعدشم این مشکل بوجود اومد

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
با توجه به فرمایشات شما و شرح کارهایی که انجام شده ،به نظرم هنوز با پاور دیگه ای تست نکردید ( یا حداقل اعلام نکردید ) .احتمال زیاد پاور سیستم معیوب هست .این مدل CPU اگه درست جا نره ،اکثر پایه ها کج می شن و اصلا جا نمی ره ،مگه اینکه به زور این کار رو انجام بدید .از سالم بودن پاور اطمینان حاصل کنید .با CPU و رم دیگه ای هم تست کنید .
موفق باشید .

a.ferdosi

کاربر
2013-12-16
184
297
تهران
با عرض سلام پاور و رم و سی پی یو کاملا سالم هستند سوکت سی پی یوهم تمیز کردم !
بایوس هم زدم که بدون مشکل پروگرام شد ولی مشکل پابرجاست!

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
ولتاژ قسمتهای مختلف مثل پین پاور و ریست و کریستال پل جنوبی و پورت های USB و اطراف پل جنوبی و شمالی و اسلات رم رو اعلام بفرمائید .فت های اطراف CPU رو از نظر شورتی بررسی کنید .آی سی PWM مربوط به CPU رو از نظر حرارت و همچنین مقادیر موجود بررسی و اعلام نتیجه بفرمائید .پشت مادربرد رو از نظر پریدن قطعات در زیر سوکت CPU و پل شمالی ( اگه وجود داشتن ) و همچنین قطع شدن مدارها بررسی کنید .
موفق باشید .

بالا