آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل گاهی تصویر ندادن در مادربرد بایوستار مدل P4M890-M7 PCI-E

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,001
2,843
با سلام و عرض ادب خدمت شما دوستان و اساتید گرامی ؛

برای بنده یک کیس آوردند که مادربرد اون بایوستار مدل P4M890-M7 PCI-E بود که وقتی برق را به آن متصل میکردیم خود به خود سوئیج می شد

بنده المان های مختلف را بررسی کردم و با مشورت با یکی از دوستان از همین سایت بایوس را آپدیت کردم .

حالا این مشکل برطرف شده ولی مشکل دیگه ای که هست اینه که وقتی مادربرد را داخل کیس میبندم 2 یا 3 بار روشن می شه و تصویر هم میده ولی

بعد از حدود 3 بار که خاموش و روشن میکنم دیگه تصویر نمیده ( روشن میشه ولی تصویر نمیده ) ولی بیرون کیس و روی میز کارم که تست میکنم 10 بار

هم که روشن و خاموش میکنم و کلید صفر و یک پاور رو میزنم هیچ مشکلی نداره .
اول به پاور شک کردم ولی تست کردم مشکل از اون نبود . بعد به این شک کردم که شاید داخل کیس اتصال بدنه میشه . زیر مادربرد رو عایق کردم و زیر

پیچ ها هم واشر گذاشتم مشکل همینطور بود . با یکی از دوستان که مشورت کردم این نظر رو داشت که هارد مشکل داره . همونجا با هم تست

کردیم نتیجه هم گرفتم . وقتی هارد رو قطع میکنم ( هم برق هم Data ) مشکلی نیست ولی وصل که میکنم بعد از چند بار خاموش روشن کردن دیگه

تصویر نمیده . باید مثلاً 5 یا 6 بار خاموش روشن کنم تا 1 بار تصویر بده و لی از اینکه ایراد از هارد باشه هم خیلی مطمئن نیستم .

این را هم بگویم که این مشکل طبق اظهار مشتری قبل از آپدیت بابوس هم وجود داشته است .

به نظر شما اساتید ممکنه ایراد از هارد باشه ؟ نوع هارد SATA با ظرفیت 160 گیگابایت هستش و نوعش Seagate هستش .

ممنون میشم نظر بدید

با تشکر از شما

.::BERMUDA::..

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,001
2,843
ببینید دوستان من اصلاً از اینکه مشکل از هارد باشه مطمئن نیستم .

مسرور

کاربر vip
vip
کاربر
2013-08-02
168
291
دوست عزیز یه دلیل برای این رفتار میتونه لحیم سردی چیپ باشه.با فشار تست بکنین این فرضیه رو.
شاد باشی.

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,001
2,843
دوست عزیز یه دلیل برای این رفتار میتونه لحیم سردی چیپ باشه.با فشار تست بکنین این فرضیه رو.
شاد باشی.

با سلام

هم چیپ شمالی و هم جنوبی رو تست کردم ( فشار دادم) از این نبود . مشکل از جای دیگه است فکرکنم ...

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
شما خودتون تقریبا به جواب رسیدین ،وقتی بیرون کیس هیچ مشکلی نداره و داخل کیس مشکل پیش میاد ،پس می شه نتیجه گرفت یه دیسکانکتی وجود داره .البته اگه همه شرایط یکی باشن .مثلا وقتی مادربرد بیرون کیس هست ،هارد و DVDRom و بقیه کارتها ( در صورت وجود ) هم بهش وصل باشن .در مورد احتمال ایراد در هارد هم باید با یه هارد دیگه تست می کردید .بدون هارد اگه دیسکانکتی باعث این قضیه هم می شده ،خودشو نشون نمی ده .اگه مقدور هست پاور رو هم تعویض کنید .
موفق باشید .

بالا