آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: عدم نشاندن حجم واقعی فلش مموری

maryam_sh

کاربر
2014-12-13
431
234
سلام یه فلش مموری (micro sd) با حجم 8 گیگابایت و مدل T winMOS هست حجم اون 7.19 گیگابایت نشون میده با برنامه HP USB Disk Storage Format Tool هم فرمت کردم باز هم مشکل حل نشد با ویندوز7 و xp هم فرمت کردم باز هم مشکل حل نشد باید چکار کنم تا حجمش درست بشه؟درضمن فلش مموری باید logical باشه یا primary ؟ممنون

sonic2

کاربر
2012-08-16
169
458
سلام
همه فلش مموری ها و هارد ها همینجوری هستن
مقداری از حافظه همیشه مخفی هست و نمیشه کاریش کرد

maryam_sh

کاربر
2014-12-13
431
234
سلام
همه فلش مموری ها و هارد ها همینجوری هستن
مقداری از حافظه همیشه مخفی هست و نمیشه کاریش کرد

حرفتون درست ولی این فلش مموری باز هم از اون چیزی که باید نشون بده کمتره حداقل باید 7.85 گیگابایت اینجور چیزی باشه نه دیگه 7.19

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: SkyCity

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
7.75 نشون میده حالا یه خورده مهم نیست.
برای درست کردن ظرفیتش شما باید فریمویور را تعویض کنید (به نظرم احتیاجی برای این کار نیست)
برای این کار شما باتوجه به vci&vpi فلش مموری را با نرم افزارchipgenius بدست بیارید ولیستی از نرم افزارها که یه سایت روسی میباشد یکی یکی دانلود و امتحان کرده تا به جواب برسین./.

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021
سلام یه فلش مموری (micro sd) با حجم 8 گیگابایت و مدل T winMOS هست حجم اون 7.19 گیگابایت نشون میده با برنامه HP USB Disk Storage Format Tool هم فرمت کردم باز هم مشکل حل نشد با ویندوز7 و xp هم فرمت کردم باز هم مشکل حل نشد باید چکار کنم تا حجمش درست بشه؟درضمن فلش مموری باید logical باشه یا primary ؟ممنون
درود بر شما
معمولا این مشکلات را نمیتوان کاری کرد
بارها برای من هم پیش آمده که مقداری از حافظه از بین رفته و با هیچ برنامه ای هم نتونستم به نتیجه برسونم
حتی نمایندگی هم دادم اونا یک مدل معادل آن را دادند و ما به التفاوت آن را دریافت کردند
سپاس

yaghob20

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-07
600
2,865
سيستم فايلي كه ويندوز ارائه ميده (NTFS or FAT32) متفاوت هست با استاندارد هايي كه شركت هاي سازنده تجهيزات ذخيره سازي استفاده مي كنند
به همين خاطر وقتي فلش 8 گيگ رو استفاده كنيد كمتر از سايز واقعي نشون مي ده
--
شما هم بهتر با نرم افزار شركت سازنده دستگاهتون رو فرمت كنيد

maryam_sh

کاربر
2014-12-13
431
234
یه فلش مموری دیگه واسم آوردن با حجم 2 گیگابایت روش نوشته miro sd 2 GB c02G TAIWAN هر کاری میکنم فرمت نمیشه با برنامه hp usb disk storage format tool امتحان کردم نشد حتی با برنامه hdd regenerator تست کردم بینم فلش مموری رو میشناسه و حتی اسکن هم کردم ولی هیچ بدسکتوری نداره و درست نشد.با ویندوز هم فرمت میکنم ارور
میده عکسش ضمیمه کردم.چکار کنم درست بشه؟؟
54679120712343299288.jpg

yaghob20

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-07
600
2,865
بهتر بود تاپیک جدا باز می کردی
با نرم افزار سازنده باید فرمت کنید
این نرم افزار رو چک کنید درست نشد یه تاپیک دیگه باز کنید
PHP:
http://www.strontium.biz/sites/default/files/files/USB%20Formatter.zip

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ramintkh

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
- برنامه Command Prompt یا CMD در ویندوز 7 را اجرا کنید. (در قسمت Search منوي Start، عبارت CMD را تايپ كنيد)
3- بعد از اجرای نرم‌افزار Command Prompt، در محیط داس عبارت diskpart را تایپ کنید و دکمه اینتر را فشار دهید.
4- اینک عبارت list disk را تایپ کنید و دکمه اینتر را فشار دهید تا کلیه درایو دیسک‌های شما در این لیست نمایش داده شود.

5- حال دستور select disk X را تایپ کنید ( به جای عبارت X شماره درایو فلش مموری را تایپ کنید) (براي مثال select disk 1)
6- سپس دستور clean را تایپ کنید.
7- بعد از اجرای دستور clean دستور create partition primary را تایپ کنید.
8- بعد از اجرای دستور فوق دستور select partition 1 را تایپ کنید.
9- بعد از اجرای دستور فوق دستور active را تایپ کنید.
10- حال باید فلش مموری خود را فرمت کنید که برای اینکار دستور format fs=fat32 را تایپ کنید (با انجام این کار فلش مموری با فرمت Fat32 فرمت‌بندی می‌شود البته دوستان می‌توانند فلش مموری خود را با NTFS نیز فرمت‌بندی کنند)
11- بعد از اجرای دستور فوق باید کمی منتظر بمانید تا فلش مموری شما فرمت‌بندی شود . بعد از فرمت‌بندی شدن فلش مموری عبارت assign را تایپ کنید.
12- در انتها دستور exit را تایپ کنید و از برنامه Command Prompt خارج شوید.

بالا