آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: کار نکردن موتور خشک کن لباسشویی دوقلوی حایر مدل whm60

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام
موتور خشک کن حایر دوقلو که با شروع تایمر خشک کن پمپ تخلیه کار میکنه ولی موتور خشک کن خیلی خیلی کند میچرخه اونم چند ثانیه فقط نشان میده برق بهش میرسه . چون خازن دو موتور شستشو و خشک کن یکی است . از خازن اصلی جدا کردم و یک خازن 10 میکرو (اونایی که برای پمپ آب استفاده میشه ) گذاشتم . بازم مثل قبل چند لحظه کند میچرخه . اگه خازن مناسب این موتور فرق میکنه چند میکرو است ؟ تایمر را تست کردم با شروع تایمر سیم موتور وصل میشه . از روی ظاهر موتور که سالم و بوی سوختگی نمیاد . اگه ممکنه راهنمایی کنید .

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام موتور را از لباسشویی جدا کردم و با خازن موتور اب 10 میکرو به برق وصل کردم . با سزعت کم و قدرت کم میچرخه . یعنی میشه هنگام چرخیدن با دست نگه داشت ( چون سطل خشک کن بهش وصل بوده و قدرتش کم بوده نمیتونسته بچرخونه ) حالا موتور نیم سوز شده یا نه ؟

maisam67

کاربر
2014-12-24
1
3
بی شک موتور سوخته که باید تعویض یا سیم پیچی بشه.البته اکثر موتورهای موجود دارای سیم آلمینیوم هستند که از کیفیت پایین تری برخوردارند

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
سلام
موتور خشک کن حایر دوقلو که با شروع تایمر خشک کن پمپ تخلیه کار میکنه ولی موتور خشک کن خیلی خیلی کند میچرخه اونم چند ثانیه فقط نشان میده برق بهش میرسه . چون خازن دو موتور شستشو و خشک کن یکی است . از خازن اصلی جدا کردم و یک خازن 10 میکرو (اونایی که برای پمپ آب استفاده میشه ) گذاشتم . بازم مثل قبل چند لحظه کند میچرخه . اگه خازن مناسب این موتور فرق میکنه چند میکرو است ؟ تایمر را تست کردم با شروع تایمر سیم موتور وصل میشه . از روی ظاهر موتور که سالم و بوی سوختگی نمیاد . اگه ممکنه راهنمایی کنید .

با تعویض موتور خشک کن مشکلت حل میشه

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام
موتور خشک کن را تعویض کردم . با تشکر

Jason jasoni

کاربر
2014-07-14
3
1
دوست عزيز. موتور رو که عوض کردی. بایستی کاسنمد خشکن رو عوض کنی. در غیر اینصورت چند روز بعد اونم میسوزه

م.زبردست

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
خازن موتور خشک کن با موتور اصلی یکی نیست،درسته در یک قاب هستند ولی اگر به مشخصات روی خازن دقیق بشید میبینید دو تا خازن با ظرفیتهای متفاوته،دلایل ضعیف شدن موتور اول خازنه که روی موتور نوشته چه خازنی میخواد -دوم خشکی بوش وکاسه نمد خشک کن(پرسی) -سوم مشکل داخلی موتور مثل لک دار شدن سیم پیچ یا سوختگی کامل

بالا