آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: علت بالا بودن ولتاپ سیم بنفش در پاور گرین 330

solitudeman

کاربر vip
کاربر
2011-08-12
41
20
پاور گرین 330 دارم که به علت نامعلوم قسمتی از المانهای آن سوخته بود. با کمک دوستان ظرفیت ها را پیدا کرده و انها را عوض کردم.بازم پاور سوت می کشه و ولتاژ خروجی سیم بنفش 7.95 ولت است. در اسرع وقت به کمک شما نیازمندم
با تشکر

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
پاور گرین 330 دارم که به علت نامعلوم قسمتی از المانهای آن سوخته بود. با کمک دوستان ظرفیت ها را پیدا کرده و انها را عوض کردم.بازم پاور سوت می کشه و ولتاژ خروجی سیم بنفش 7.95 ولت است. در اسرع وقت به کمک شما نیازمندم
با تشکر
با درود
عنوان شما اصلاح شد
در عنوان باید مدل و برند را الزاما قید کنید
معمولا در این ایراد مربوط به خازن 10 میکرو 50 ولت که نزدیک اپتوکوپلر هست که باید تعویض کنید

solitudeman

کاربر vip
کاربر
2011-08-12
41
20
با درود
عنوان شما اصلاح شد
در عنوان باید مدل و برند را الزاما قید کنید
معمولا در این ایراد مربوط به خازن 10 میکرو 50 ولت که نزدیک اپتوکوپلر هست که باید تعویض کنید

با تشکر از پاسخ شما. برای اطمینان محل اپتوکوپلر بین دو هتسینگ و کنار چوک هاست؟ ای سی 4 پایه می باشد؟
با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: kharad

solitudeman

کاربر vip
کاربر
2011-08-12
41
20
بله- بین دو هیت سینک هست و 4 پایه دارد و معمولا شمارش 817 هست
شما ببینید خازن کناریش 10 میکرو 50 ولت هست یا خیر

چک کردم شمارش 817 هست .ممنون. خازن را تعویض می کنم و نتیجه را به شما اعلام می کنم.
سپاسگزارم

solitudeman

کاربر vip
کاربر
2011-08-12
41
20
چک کردم شمارش 817 هست .ممنون. خازن را تعویض می کنم و نتیجه را به شما اعلام می کنم.
سپاسگزارم

با سلام

خازن رو عوض کردم ولتاژ سیم بنفش درست شد و الان داره 5.1 ولت نشون می ده. اما بعد از ولتاژ گیری سیم بنفش پاور دوباره سوت کشید اما این بار خیلی صداش کمتر هست. وقتی از برق کشیدم مثل دشارژ خازن کم کم صداش افتاد. ایا این مشکل اساسی است؟

با تشکر

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام وادب
[hide] دوست عزیز در کنار ترانزیستور های هیت سینگ که نزدیک دو خازن بزرگ ورودی هست دو عدد خازن 4.7 -50 ولت و یک عدد خازن 10 میکر -50 ولت الکترولیت هست با تعویض این 3 خازن مشکل سوت کشیدن بر طرف میشود.بدلیل تغییر ظرفیت این خازنها فرکانس ورودی دچار تغییر شده و صدای سوت از ترانس smps بگوش میرسد.در ضمن خازن 2200 میکرو 16 ولت بر روی خروجی دیود بزرگ سازنده 5 ولت رو هم تعویض کنید.
در ضمن برای تعویض راحت 3 خازن باید هیت سینگ اول رو از محل خودش خارج کنید تا بتونید خازنها رو تعویض کنید.در موقع جا زدن دقت کنید ایجاد اتصال نکنید. [/hide]

آخرین ویرایش:

solitudeman

کاربر vip
کاربر
2011-08-12
41
20
سلام وادب
hidden content may not be quoted

با سلام

همان طور که شما فرمودین خازن ها رو عوض کردم برای اطمینان همه خازن های اطراف اپتوکوپلر رو نیز عوض کردم. پاور سوت نمی کشه اما یه صدای خاصی به نظر از ترانس ها میاد. قابل تشخیص نیست البته حدس می زنم .
لطفا راهنمایی بفرمایید. با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mosaffa
بالا