آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: عدم تصویر بعد از Clear CMOS

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,002
2,849
با سلام و خسته نباشید

برای بنده یک مادربرد به مدل P4M890-M7 PCI-E آوردند که وقتی به برق میزدیم خود به خود روشن می شد . به نظرم اومد که پاور باشه . در تاپیک پاور مشکل رو مطرح کردم .

دوستان گفتند که باطری مادربرد رو تعویض کن و یکبار هم Clear CMOS کن . احتمالا مشکل حل میشه . البته این یکی از راه حل هایی بود که افراد مختلف در آن اتفاق نظر داشتند

من انجام دادم . حالا دیگه اصلاً مادربرد تصویر نمیده . کارت دیباگر گذاشتم کد E6 میده . نوع بایوس ( که مثلا AMI - AWARD ) یا غیره است مشخص نیست . من در دفترچه راهنما

همینطور دنبال کد E6 گشتم . 2 تا مورد پیدا کردم که مربوط به بایوس می شد . یکی نوشته بود ROM BIOS OK

در ضمن وقتی کارت گرافیک PCI -EX میذارم اینجوری سیستم بوق میزنه

بوووووووووووووووووووق مکث بووووووووووووووووق مکث بوووق همین . و قطع میشه ولی بدون گرافیک بوقی نمیزنه

خواهشاً کمک کنید . اصلاً نمیدونم ایراد از کجاست . باید سیستم رو زود تحویل مشتری بدم

ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mosaffa

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام وادب
دوست عزیز شما هنگامی که جمپر کلیر سیماس رو خارج کردید ایا بطور صحیح جای خودش قرار دادید؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: yaghob20

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
شما بترتیب ابتدا رم رو از محل خودش خارج کن ببین بوق رم میزنه؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: yaghob20

yaghob20

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-07
600
2,865
با سلام و خسته نباشید

برای بنده یک مادربرد به مدل P4M890-M7 PCI-E آوردند که وقتی به برق میزدیم خود به خود روشن می شد . به نظرم اومد که پاور باشه . در تاپیک پاور مشکل رو مطرح کردم .

دوستان گفتند که باطری مادربرد رو تعویض کن و یکبار هم Clear CMOS کن . احتمالا مشکل حل میشه . البته این یکی از راه حل هایی بود که افراد مختلف در آن اتفاق نظر داشتند

من انجام دادم . حالا دیگه اصلاً مادربرد تصویر نمیده . کارت دیباگر گذاشتم کد E6 میده . نوع بایوس ( که مثلا AMI - AWARD ) یا غیره است مشخص نیست . من در دفترچه راهنما

همینطور دنبال کد E6 گشتم . 2 تا مورد پیدا کردم که مربوط به بایوس می شد . یکی نوشته بود ROM BIOS OK

در ضمن وقتی کارت گرافیک PCI -EX میذارم اینجوری سیستم بوق میزنه

بوووووووووووووووووووق مکث بووووووووووووووووق مکث بوووق همین . و قطع میشه ولی بدون گرافیک بوقی نمیزنه

خواهشاً کمک کنید . اصلاً نمیدونم ایراد از کجاست . باید سیستم رو زود تحویل مشتری بدم

ممنون

دوست من
یعنی با گرافیک آنبرد مشکلی نداری؟
طبق گفته برادر ممصطفی چک کنید جامپر سر جاش باشه
باطری بکاپ هم که عوض کردی قبلی رو بزار
اگه نه عوضش کن
شما clear cmos که انجام می دی cpu رو مادربرد نباشه

mohammadi_4u

کاربر
2008-01-14
10
8
سلام
ابتدا طبق گفته دوستمون بدون رم تست کنید باید برای نبود رم بیپ مداوم بزنه.
درگاه کارت گرافیک رو یه بار یه نگاهی بندازید و تمیزش کنید یبینید از اتصالات تا نخورده یا اسیبی ندیده.گرافیک دیگه تست کنید .مشخصات بوقی که گزاشتید مال نشناختن گرافیکه نه مشکل دیگه .گرافیک دیگه تست کنید و مطمئن شید درست سرجاشه.

بالا