آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن لپ تاپ ایسوس مدل F83se

aryakorush55

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
باسلام

دوست عزیز این ژووال ماسفت هست و قطعا گرم شدنش بدلیل اینکه این اس ام دی در واقع درایور چیپ جنوبیتونه ولی تو موارده مشابه یه دیود اس ام دی هست که وظیفش سوکت درایوره این قطعست و در اطرافه همینه اونو حتما تست کنید عجیب اینه این قطعه 30 ولتیه و داغ کردنش یا خوده قطعه شورت شده یا همون دیود هست پس اول دیود رو پیدا کنید و اگه سالم بود میریم مرحله بعد در این مورد 4914رو در بیار حدود شونزده الا پانزده ولت رو پایه یک خاهی داشت اگر اینکارو کردید نتیجه اعلام تا بقیشو خدمتتون عرض کنم و به هیچ وجه بایوسو کار نداشته باشید اول از همین نقطه شروع کنید در ضمن حتما طبق پست قبلی ببینید ایا ولت 5 رو رو پایه های این قطعه دارید یا نه موفق و پر توان باشید

soh3il

کاربر
2010-12-16
163
255
ساری
باسلام

دوست عزیز این ژووال ماسفت هست و قطعا گرم شدنش بدلیل اینکه این اس ام دی در واقع درایور چیپ جنوبیتونه ولی تو موارده مشابه یه دیود اس ام دی هست که وظیفش سوکت درایوره این قطعست و در اطرافه همینه اونو حتما تست کنید عجیب اینه این قطعه 30 ولتیه و داغ کردنش یا خوده قطعه شورت شده یا همون دیود هست پس اول دیود رو پیدا کنید و اگه سالم بود میریم مرحله بعد در این مورد 4914رو در بیار حدود شونزده الا پانزده ولت رو پایه یک خاهی داشت اگر اینکارو کردید نتیجه اعلام تا بقیشو خدمتتون عرض کنم و به هیچ وجه بایوسو کار نداشته باشید اول از همین نقطه شروع کنید در ضمن حتما طبق پست قبلی ببینید ایا ولت 5 رو رو پایه های این قطعه دارید یا نه موفق و پر توان باشید

با عرض سلام و خسته نباشید
این آیسی رو بالاخره تونستم پیدا کنم. و ای سی بایوس رو هم میخوام با برنامه اصلی خودش پروگرم کنم. بعد نتیجه ولتاژ گیری هارو اعلام میکنم
با تشکر از شما

soh3il

کاربر
2010-12-16
163
255
ساری
سلام وادب
قطعه فوق Dual N-Channel 30-V (D-S) MOSFET with Schottky Diode هست و احتمال زیاد تغذیه همون چیپ کناریش باشه.در ضمن فایل اصلی بایوس رو که حتما ازش بکاپ گرفتی دوباره برگردونید چون اون فایلی که شما ریختید فایل اپدیته که کاربرد نداره.

با سلام
با تشکر از راهنماییتون. فرمایشات شمارو انجام میدم و نتیجه رو اعلام میکنم
با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mosaffa

navid.hekmat

کاربر
2012-09-20
27
43
با سلام و خسته نباشید.
اگر منبع تغذیه داشته باشید بهتر میشه راهنماییتون کرد. لطفا اون فت دوبل رو وصل کنید. و مدار را روشن کنید.
ولتاژهای فوق رو باید داشته باشید.
vcore: .9 ta 1.1
vram : 1.5
vrun north : 1.05
vddq: 1.5
سر بایوست باید در حالت خاموش سه تا 3.3 داشته باشی.
و بقیه ی ولتاژها.
اگر همه ی این ولتاژهارو داشتی باید اولین کاری که میکنی بایوس بزنی نه این که اول برید سر بایوس.
حالا اگر نیاز به بایوس زدن بود لطفا ایمیل شخصی بزنید
navid.hekmat@yahoo.com

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: soh3il

navid.hekmat

کاربر
2012-09-20
27
43
منظورم از سه تا 3.3 ولت ، یعنی روی هشت تا پایه ی بایوس سه تاش 3.3 ولت داره

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: soh3il

soh3il

کاربر
2010-12-16
163
255
ساری
با سلام و خسته نباشید.
اگر منبع تغذیه داشته باشید بهتر میشه راهنماییتون کرد. لطفا اون فت دوبل رو وصل کنید. و مدار را روشن کنید.
ولتاژهای فوق رو باید داشته باشید.
vcore: .9 ta 1.1
vram : 1.5
vrun north : 1.05
vddq: 1.5
سر بایوست باید در حالت خاموش سه تا 3.3 داشته باشی.
و بقیه ی ولتاژها.
اگر همه ی این ولتاژهارو داشتی باید اولین کاری که میکنی بایوس بزنی نه این که اول برید سر بایوس.
حالا اگر نیاز به بایوس زدن بود لطفا ایمیل شخصی بزنید
navid.hekmat@yahoo.com

با سلام و خسته نباشید
ممنون از پاسختون. ولناژ ها را اندازه گیری میکنم و نتیجه را اعلام میکنم
با تشکر

بالا