آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل در قطعی اینترنت

maryam_sh

کاربر
2014-12-13
431
234
سلام یکی از دوستانم مشکل قطعی اینترنت داره از مودم adsl tp-link 8951 و از اینترنت مخابرات همون 20net و از اسپلیتر هم استفاده میکنه.مودم به سیستم وصل نیست و فقط از wifi اون استفاده میشه.خیلی قطعی داره میخواستم اگه میشه راهنمایی کنید چه راه حل هایی رو امتحان کنم تا به نتیجه برسم منتظر جوابتون هستم؟؟؟

yaghob20

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-07
600
2,865
مودم رو به سيستم وصل كنيد
وارد محيط كانفيگ بشيد
مقادر downstream و upstream رو ياداشت كنيد
همچنين مقدار SNR و Line Attenuation رو هم ياداشت و اعلام كنيد

maryam_sh

کاربر
2014-12-13
431
234
چه مقادیری باید باشه؟الان دسترسی به اون مودم ندارم این مشکل یکی از دوستان بود که ازم سوال کرد تا مشکلش حل کنم.نظر شما دوستان و عزیزان چیه؟باید چکار کنم؟؟

آخرین ویرایش:

yaghob20

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-07
600
2,865
ممکن خط شما دوستتون نویز داشته باشه
با اسپلیتر که نوز بر طرف نمی شه
با نویز گیر مقداری جواب می ده
ولی عموما ایراد از سمت مخابرات هستش
اگه دوستتون از وسایل دیگه مثل فکس استفاده کنه
یا سیم کشی پوسیده باشه هم کیفیک خط میاد پایین

--
زمیمه:
مقدار SNR کمتر از ۱۲ نشان دهنده مشکل جدی در نویز در خطوط است. مقدار بالاتر از ۲۰ وضعیت رضایت بخش و مقدار بالاتر از ۳۰ مقدار مناسب است.
در واقع این شاخص هر چه بیشتر باشد بهتر است و نشان می دهد سیگنال مفید بیشتری داریم. شاخص دیگر میزان میرایش خط تلفن و یا Line Attenuation است که همانگونه که از اسم آن بر می آید از آن شاخصهایی است که هر چه کمتر باشد بهتر است. میزان این شاخص در حالت ایده آل باید زیر ۲۰ باشد. بین ۲۰ تا ۵۰ مقدار قابل تحمل و بالاتر از ۵۰ نشان دهنده یک نوع مشکل در خط تلفن شماست.

masood789

کاربر
2012-02-09
251
620
درود . من هم یک مورد اضافه کنم .
برای وصل بودن به نت ، دو چراغ از مودم باید روشن باشه . اولی چراغ dsl هست که بعد از روشن شدن مودم چشمک میزنه و بعد ثابت میشه . چراغ دوم چراغ اینترنت هست یا عکس کره ی زمین که بعد از چراغ اول روشن میشه . در لحظه قطع شدن نت وضعیت چراغ هارو اعلام کنید .
چراغ اول مرتبط با توضیحات دوست عزیزم آقا یعقوب هست . مابقی توضیحات بعد از کسب اطلاعات بیشتر :)

maryam_sh

کاربر
2014-12-13
431
234
ممنون از تمام دوستان و همکاران عزیز که راهنمایی کردن.مشکل از سیم های داخل ساختمان بود حل شد

maryam_sh

کاربر
2014-12-13
431
234
سلام دوباره خدمت شما عزیزان.مشکل دوباره شروع شد.این مشکل منو دیوونه کرده دیگه واقعا نمیدونم مشکل از کجاست دوستان راهنمایی کنید؟یه سوال داشتم این مشکل قطعی اینترنت میتونه از مودم باشه که با آپدیت فریمور مشکلش رفع بشه؟
درضمن یه موضوع دیگه ای که هست اینکه از پشت کنتور که کابل تلفن وصل شده چند مورد وصله خورده و اون سیم ها هیچ پوششی نداره و یه کم شوره داره میتونه از این هم باشه؟باید چکار کنم؟

آخرین ویرایش:

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
باسلام خدمت شما دوست گرامی
ابتدا همون قسمت شوره ای که میفرمایین اقدام کنید اگه نشد کل مودمتون را به سیستم دیگه ای امتحان کنید تا بهتهر نتیجه بگیرید که مشکل از مودمتون هست یا خطوط ارتباطی ؟

maryam_sh

کاربر
2014-12-13
431
234
قسمت lan مودم مشکل داره از طریق کابل به سیستم وصل نمیشه.جالب اینجاست که وقتی تلفن جواب میدیم و وقتی تلفن قطع میکنیم تو این دو مرحله نت قطع میشه.درضمن هم با اسپلیتر و هم بدون اسپلیتر تست کردم مشکل رفع نشده.دوستان و همکاران گرامی راهنمایی بفرمایید چکار کنم؟

آخرین ویرایش:

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
یکی از دوستان من هم با تماس تلفن با اینکه اسپلیتر داره مودمش دیسکانکت میشه. من هر چه از راه دور راهنماییش کردم نتونست درستش کنه! وقتی خودم رفتم دیدم جای اسپلیتر رو اشتباه زده و برای همین کسی که زنگ میزد اینترنت قطع میشد!
در مورد دیگه اینکه وقتی اینترنتت قطع میشه ببین وایرلست کلا دیسکانکت میشه یا وایرلست هنوز کانکت هست و فقط اینترنت قطع میشه؟
اگر فقط اینترنت قطع میشه و وایرلس وصل هست مشکل رو باید از خود مودم و قبل از مودم چک کنی. که در صورت مشکل نداشتن خطوط ارتباطی داخل خونه تا مودم، ایراد یا از مخابرات و کابلهای در خونه هست یا خود مودم خراب هست

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: yaghob20
بالا