آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

علت صدای بلند ابگرمکن بوتان قبل از روشن شدن مشعل

mr11rez

کاربر
2007-12-17
2
0
سلام .بعد از تعویض دیافراگم پاره شده الان با باز کردن شیر آب گرم، ابگرمکن بعد از 4 تا 5 ثانیه با صدای بلند عبور آب از داخل رادیاتور روشن میشه و بعد از 6 ثانیه آبگرمکن به صورت عادی کار میکنه.
از دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه علت این صدای بلند چیه؟

meigoon

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip افتخاری
کاربر
2009-11-09
643
3,506
سلام دوست عزیز
همانگونه که حتماً میدانید جایگذاری دیافراگم پمپ آبگرمکن دقت زیادی می خواهد و این اشکال به احتمال زیاد یا از یکسان نبودن دیافراگم تعویضی با مدل اصلی و یا قرار نداشتن کامل و دقیق دیافراگم در محل خودش می باشد

shooleh

کاربر
2014-05-13
3
20
رشت
علت این صدا مربوط به شیر احتراق آهسته است این شیر در حقیقت یک شیر یکطرفه میباشد که در داخل آن یک ساچمه هم قرار دارد که مانع از برگشت آب از بالای دیافراگم به مسیر خروج آبگرمکن میباشد وقتی این پیچ را تا آخر سفت کنید موقع باز کردن آب صدای (کیشو ) از آبگرمکن شنیده میشود پس برای رفع آن یک عدد پیچ گوشتی بردارید نصف دور برخلاف عقربه ساعت پیچ را بپیچانید اگر رفع نشد نصف دور دیگر پیچانده که اینبار حتما رفع خواهد شد فقط مواظب باشید که بیشتر از این مقدار پیچ را شل نکنید که امکان بیرون آمدن وجود دارد .با تشکر

مشتی میثم

کاربر
2019-11-26
1
2
علت این صدا مربوط به شیر احتراق آهسته است این شیر در حقیقت یک شیر یکطرفه میباشد که در داخل آن یک ساچمه هم قرار دارد که مانع از برگشت آب از بالای دیافراگم به مسیر خروج آبگرمکن میباشد وقتی این پیچ را تا آخر سفت کنید موقع باز کردن آب صدای (کیشو ) از آبگرمکن شنیده میشود پس برای رفع آن یک عدد پیچ گوشتی بردارید نصف دور برخلاف عقربه ساعت پیچ را بپیچانید اگر رفع نشد نصف دور دیگر پیچانده که اینبار حتما رفع خواهد شد فقط مواظب باشید که بیشتر از این مقدار پیچ را شل نکنید که امکان بیرون آمدن وجود دارد .با تشکر
دم شما گرم مشکل من هم همین بود و با راهنمایی های شما رفع شد.

mycitykh

کاربر vip
کاربر
2012-05-28
16
7
سلام. من هم همین مشکل رو دارم. ممنون میشم یه عکس از محل این پیچ بزارید

بالا