آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: تصویر ندادن مادر برد گیگا مدل GA-M25L-s3 و کد c1

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام و درود.
بوق ممتد و تک بوق مربوط به گرافیک میباشد با این حال شما رم را خارج نموده و ببینید که بوق تغییر میکند یا نه و اعلام فرمایید.
با توجه به تجربه ی من این مادربرد اکثرا ایراد چیپست دارد و باید ریبال یا ریسولد گردد.
اعلام نتیجه فرمایید.
موفق باشید

این مین به گرافیک نمیرسه قبل از رم هست

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
ولتاژ قسمتهای مختلف رو بنویسید .از اونجا که مادربرد تک چیپ هست ،پس آی سی کلاک هم ندارید که تست کنید ولی می تونید از کریستال مربوط به آن ولتاژ گیری کنید .در مادربردهای تک چیپ ،کنترل رم با CPU هست و اگه مدارهای مربوط به رم رو دنبال کنید متوجه می شید .پس می شه گفت طبق نظر و تجربه خود شما ،احتمال زیاد ایراد به CPU مربوط می شود .داخل اسلات رم و مدارهای اسلات رو با دقت بررسی کنید .فت های مربوط به اسلات رم رو هم تست کنید .
موفق باشید .

aghajoon-2

کاربر vip
کاربر
2013-09-16
83
226
www.PersianRepair.ir
سلام با رم و بدون رم هیچ فرقی نداره کد و بوق تغییری نمیکنه این مادر برد تک چیپ هست

درود.
فرمایشات دوستان و اساتید محترم را انجام دهید. در صورت نتیجه نگرفتن موارد زیر را چک کنید

با توجه به اینکه با رم هم همین وضعیت را دارید . در صورت موجود بودن vram , vtt ایراد میتواند از یکی ازموارد یاد شده باشد.
1 - بایوس . که باید پروگرام کنید.
2- اسلت zif که معمولا اگر دقت نمایید برد از پشت تاب بر میدارد.
3- چیپست : که اکثر وقتا خمیر روی آن خشک میشود و به دلیل اینکه چیپست نمیتواند با هیت سینک تبادل حرارت کند موجب سوختگی یا لحیم سردی آن میشود.
4 = خود اسلت رم.
البته مواردی که گفتم را بعد از اینکه کل برد را یک هیت نرم گرفتید و باتری بک اپ را تست نمودید و clear cmos را انجام داده اید .تست نمایید.
موفق باشید.

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
با سلام رم رو تعویض کردم مادر برد تصویر داد البته خود رم رو با یک مادر برد دیگه تست کردم سالم بود و تصویر داد نمیدونم چرا رم خودش این مشکل رو داره ؟ امکان داره بایوس باشه رم که الان داره تصویر میده 512 هست رم خودش 2 هست مارک رمها هم فرق داره

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sjsa

st33693

کاربر
2011-05-11
4
0
مشهد
با سلام تك بوق طولاني كه به صورت ممتد زده ميشه و ديباگر كد c1 رو ميده مربوط به گرافيك ميشه.اگه تو 10 پايه اول اسلات گرافيك _هر دو طرف) ولتاژ 12 و 3.3 رو داريد اسلات رو بشوريد پايه هاش رو با كاغذ تميز كنيد و پايه هاي زير مادر برد رو تجديد قلع كنيد حتما راه ميوفته.

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
تاپیک قدیمی بالا نیارید کاربر گرامی تاپیک قفل میشه .

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا