آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن لپ تاپ LENOVO Y560 و جریان کشی برد

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
بنده هم با نظر استاد امجدی در مورد جدا کردن قطعه موافقم ،چه بسا طرح مدار شاید بگونه ای باشد که این قطعه نقش محافظ رو هم بازی می کنه .به اینصورت که با سوختن این قطعه آسیب جدی به بقیه قسمت های مدار وارد نشه .با توجه به توضیحات شما قسمت ورودی یعنی از جک شارژر تا باتری باید شورتی نشون بده .حالا شما فقط برای تست رفع شورتی می تونید آی سی رو جدا کنید و قطعات و مدار رو تست کنید .البته بدون اینکه برق یا باتری رو بهش وصل کنید .در مورد قطعه با شماره iSL887 31AHRZ اگه نتونستید پیدا کنید پیغام خصوصی بدید تا براتون تهیه کنم .در مورد قطعه دوم احتمالا شماره رو درست ننوشتید .قبل از اعداد حرف یا آرم خاصی وجود نداره؟اگه مقدوره قطعه رو با تینر کاملا تمیز کرده و زیر ذره بین با دقت شماره اش رو بخونید و اعلام کنید .
موفق باشید .

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
دوستان کسی برد y560 رو داره من خریدارم
کسی داره ممنون میشم زود خبر بده

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
چرا به این زودی دلسرد شدید و تصمیم به تعویض برد گرفتید؟اگه واقعا می خواهید کار تعمیر رو بصورت حرفه ای و درست ادامه بدید ،باید صبور باشید .در مورد تهیه برد هم بهتره تو قسمت بازارچه تاپیک بزنید .اگه بفرمائید از کدوم شهر هستید شاید همکاران بتونن کمکتون کنند .
موفق باشید .

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
درود بر دوست گرامی
برای تعویض خیلی زود تصمیم گرفتید . اگر هم مشتری هم عجله دارد بهتر است چند مورد را برایش توضیح دهید که هم وقت بخرید و هم راحت تر میتوانید پول بگیرید به خاطر اینکه بسیار وقت برد دنبال قطعه بودید حتی هزینه تلفن پرای پیدا کردن قطعه . خلاصه برای اینکه در بازار موفق باشید هم باید حساب شود و مهمتر اینکه اگر هم درست نشد زیاد زیر سوال نروید
1- به مشتری درباره وضعیت سیستم توضیح دهید
2- به مشتری توضیح دهید در اصل مادربرد این دستگاه قابل تعمیر نیست و هم قطعاتش به راحتی پیدا نمیشود و به خوبی توضیح دهید برای اینکه برد تعویض نشود نهایت تلاش را میکنید تا هزینه کمتر شود و بگویید در نهایت اگر قطعه پیدا نشد و یا تعمیرش به صرفه نیست تعویض میکنید
3- به خوبی برای مشتری توضیح دهید که این مارک ها مثل لپ تاپ 5010 نیست که قطعاتش همه جا پیدا شود حتی پیدا کردن اوراقی آن بسیار به سختی تهیه میشود
و ...
در اینصورت مشتری در کمال صبر همکاری میکند و حتی اینکه اینقدر شما را درگیر قطعه اش کرده است شرمنده هم میشود و اگر درست شود که دیگر عالی میشود هم خوب پول می دهد و هم مشتری می آورد
حالا نکته مهم تر برای همکاران . چون یکسری موارد را ما باید رعایت کنیم
1- صبر و پشتکار بسیار بسیار مهم است
2- بروزرسانی علم و اشتراک منابع علمی
3- بروز رسانی امکانات و قطعات
4- پیدا کردن مکانی مناسب برای تهیه قطعات با قیمت مناسب و مطمئن
و ...

پایدار باشید

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
از دوستان ممنون
اما مشخص شده که تعمیر کار قبلی برد رو تعویض کرده چون زمانی که تصویر میداد دیدم که سریال برد با سریال زیر لپ تاپ و کارتنش نمیخونه منم قطد نداشتم یه برد دیگه بخرم اما مشتری خودش اصرار داره حالا منم برد قبلی رو برا خودم گرفتم تا با سر فرصت خودم درست کنم و ازش استفاده کنم
این تایپیک رو من ادامه میدم تا این برد درست بشه فعلا دنبال 2 آی سی هستم که میخوام از روی برد سالم شماره یکی رو ببینم چون این برد روی آی سیش خال زده و نمیشه شمارشو خوند

navid.hekmat

کاربر
2012-09-20
27
43
سلام
من برد رو دارم. نه برای فروش . لطفا بگید کدوم آی سی هستش من شمارشو بهتون بدم. لطفا روی عکس نشون بدید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: s.hojjat

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
ممنون یه چند روزیه برد دستم نیست و من آی سی شارژ و آی سی کلاکشو میخواستم چون داغ میکردند
اما مشکل دیگه هم این بود که قطعات کنار پل هم شورتی داشتند به خطوص فت های کنار بافر

بالا