آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

یک سوال درباره فیوز ها ..

moisom

کاربر
2007-12-16
35
109
اول از همه عذرخواهی میکنم اگر جای نامناسب پست دادم هزار ماشالا اونقدر سایت پر از مطالب شده که خوندن و بررسی همه پستها کار خیلی مشکلی هست .
سوالم درباره این موضوع هست که
در مدارهایی مانند پاور سویچینگ یا شارژر ها به جای فیوز واقعی مانند 2 یا 1.5 آمپر .. از مقاومت استفاده میشه مثلا مقاومت 10 اهمی .. حالا سوالم اینه که آیا درسته و همونکار فیوز رو انجام میده اون مقاومت کم اهم و اگر جوابتون مثبت هست لطفا بگید چه اهمی بهتر از همه هست مانند یک اهم یا مثلا 30 اهم ..
هر چی باشه قیمت فیوزها الان حدود 250 تومان هست ولی مقاوم ها نهایت 25 تومن
ممنون و تشکر از زحمتی که میکشید:lemo:

tahaali9095

مدیر تعمیرات مانیتور LED ، LCD ، CRT و پلاسما
مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,870
مشهد
با سلام
در هر مدار با توجه به طراحی و ولتاژ و آمپر و توان مصرفی آن ، المانها استفاده میشود
یعنی خصوصا در مدارات سوئیچینگ چون ابعاد و اندازه مدار خیلی مهمه پس حتی الامکان سعی میشوذ ابعاد المان نیز کوچک و کوچکتر استفاده شود
نمیشود بجای فیوز، مقاومت با اهم پایین یا برعکس آن استفاده کرد چونکه طراحی و فرم مدار از حالت استاندارد آن خارج و ممکن است المان های مهم آسیب ببینند
پس بهتر است اگر مقاومت کم اهم ، سوخت ، خودش یا مشابه اش جایگزین شود
اگر فیوز سوخت باز فیوز یا مشابه اش جایگزین شود
شما بجای در نظر گرفتن قیمت و مقایسه انچنانی به فکر کیفیت کار باشید این بهتر است.
موفق باشید

آخرین ویرایش:

moisom

کاربر
2007-12-16
35
109
:nonchalance: آقا عبدی :nonchalance:
اگر مرا به توپ میبستید همچون مسجد جامع ... همی بهتر بید:nonchalance:
آقا عبدی خووووو اگه فیوز بسوزه من فیوز میزارم جاش .. نه مثلا یه باتری نیم قلمی :uncomfortableness:
سوالم این بود که آیا اون مقاومتهای کم اهم در اول وردی برق در پاورها و یا شارژرها حکم فیوز رو بازی میکنه ؟؟ و اگر جواب مثبت هست آیا میتوان به جای فیوز های نرمال .. همیشه اینچنین استفاده کرد یعنی با مقاومت کم اهم ؟ ..
:nonchalance: آقا عبدی من امروز کلا شب بیرون تو کوچه می مونم :nonchalance:

:44000000:

بالا