آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: عدم شناسایی پروگرامر ساده توسط پورت سریالsr232

amirh88

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-11-23
659
1,845
با سلام

اینجانب مدار ساده پروگرامر را برای آی سیهای سری 24 ساختم ولی باوجود مطمعن بودن از مونتاژ مدار

وقتی آن را به پورت سریال com1 وصل میکنم هیچ علامتی که نشان دهنده برقراری اتصال باشد وجود ندارد

با وجود نصب برنامه ponyprog2000 درآن برنامه نیز نمیشود پورت com1را انتخاب کرد

چگونه میتوان تشخیص داد اتصال را درست انجام داده ایم

با تشکر

ALIGHOLAMPOR

VIP+ افتخاری
کاربر
دوست عزیز اگه شماره ای سی را بیاورد درسته سرراه ولتش یک دیودبزاری هنگام پروگرم .دیود به نشانه پروگرم کردن روشن می شود.. این مدارات ساده با ویندوزxp کار می کند من خودم همین مدار ساده را هم برای ایپرام وهم برای آی سی های فلش 8پین ساختم و دوپروگرم رادر یک جعبه تعبیه کردم. یک سالیه استفاده می کنم کارش هم دقیقه ولی با ویندوزxp

آخرین ویرایش:

amirh88

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-11-23
659
1,845
با تشکر

همانطور که گفتم نمیتوان تیک com1را در برنامه فعال کرد-چند بار هم از داخل دیویس منجر پورت رافعال کردم ولی فایده ای نداشت
آیا همانطور که مثلا وقتی فلش را به درگاه یو اس بی وصل میکنیم علامتی در کامپیوتر ظاهر میشود که نشان میدهد اتصال انجام شده در موقع وصل پورت سریال هم اینچنین است

با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mohssen

amirh88

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-11-23
659
1,845
دوستان راهنمایی بفرمایند

mohssen

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-02-27
1,492
6,612
forum.paezaan.com
سلام
نخیر هیچ علامتی مبنی بر اینکه دستگاه جدیدی اضافه شده داده نمیشه
طول کابلی که وصل میکنید نباید زیاد باشه( جایی خوندم پونزده سانت) خودم این رو قبل از اینکه تی ان ام بگیرم ساختم با کابل تبدیل به پورت یو اس بی وصل کردم کار میکرد مشکلی نداشت ولی خیلی سرعتش کم بود

amirh88

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-11-23
659
1,845
این تبدیل آیا مشکلی برای کامپیوتر ایجاد نمیکند
اگر مشکلی ایجاد نمیکند چرا از همان اول اینکار را نمیکنند واکثر مدارات مشابه از پورت استفاده مینمایند

بالا