آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: reboot شدن لپ تاپ سامسونگ np300e5z قبل از بوت شدن

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
این لپ تاپ رو وقتی روشن میکنی ارم سامسونگ میاد ولی تا میخواد بوت بشه بعد ارم ری استارت میکنه. هرد رو در اوردم دیگه ریست نمیکنه و ثابت میمونه با یه هارد و رم دیگه هم تست کردم باز همینطور بور و هاردش مشکل نداره

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
پاسخ : ری استارت کردن لپ تاپ سامسونگ np300e5z

شما نوشتید ری استارت کردن لپ تاپ من فکر کردم سوالتون اینه که چجوری لپ تاپ رو ری استارت کنید یا ریبوت کنید. تعجب کردم که چنین سوال ساده ای مطرح کردین. بعد آمدم تو تاپیک دیدم نوشتین لپ تاپ قبل از بوت ری استارت میشه. یعنی عنوان اصلا به سوال شما ربطی نداره! عنوانتون اصلاح کردم.
اگر قبل از بوت شدن ری استارت میشه مربوط به بایوس هست بیشتر! و باید بایوس مجدد پروگرام بشه. برق لپ تاپ رو کاملا جدا کنید و اگر بلد هستید باطری مادربرد هم جدا کنید که حافظه کاملا خالی بشه بعد بیست دقیقه ای بذارید باشه. سپس باطری را بگذارید مجددا و لپ تاپ را به برق وصل کنید و روشن کنید.
اگر درست شد که هیچ اگر نشد حتما باید مجدد بایوس پروگرام بشه. اگر بعد از پروگرام درست نشد دیگه ایراد سخت افزاری داره و باید قطعات را یکی یکی جدا کنید و تست کنید
موفق باشید

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
این لپ تاپ رو وقتی روشن میکنی ارم سامسونگ میاد ولی تا میخواد بوت بشه بعد ارم ری استارت میکنه. هرد رو در اوردم دیگه ریست نمیکنه و ثابت میمونه با یه هارد و رم دیگه هم تست کردم باز همینطور بور و هاردش مشکل نداره
درود
احتمال قوی ویندوزتون خراب شده یا در حدس خیلی ضعیف تر خود هارد مشکل پیدا کرده باشه
با توجه با اینکه بدون هارد ریست نمیشه احتمال قوی تر از ویندوز می باشد
لطفا اول از لحاظ ویندوز و نرم افزاری کاملا مطمئن شوید بعد اقدامات سخت افزاری
مثل بازکردن لپ تاپ و سرویس کاری اولیه را بکار ببرید خلاصه مراحل را قدم به قدم ادامه دهید

cifzs

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-02-22
493
688
ویندوز اصلا بالا نمیاد و اگه هارد وصل باشه بعد ارم ویندوز سریع ریست میکنه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: yaghob20

rahkar

کاربر
2014-12-06
105
208
یزد
ضمن عرض سلام
دوست عزیز امتحان کنید ببینید با ویندوز لایو سیستمتون بالا میاد و نتیجه رو اعلام بفرمایید

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
باتری بکاپ رو تست و تعویض کنید .کلیر سیموس هم انجام داده و داخل سوکتی که هارد بهش وصل می شه رو با دقت چک کنید .اعلام نتیجه بفرمائید تا در صورت حل نشدن بریم مرحله بعد...
موفق باشید .

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
سلام
دوست عزیز شما اول گفتین بلافاصله بعد از آرم سامسونگ ری استارت میشه الآن میگین بعد از آرم ویندوز ری استارت میشه. این دو مشکل از زمین تا آسمون با هم فرق دارند. مشکل اول چون بلافاصله بعد از لوگو ری استارت میشه یعنی هنوز هیچ بوتی انجام نشده و حتی رم چک نشده و احتمال زیاد ایراد از بایوس هست.
اما وقتی شما چند ثانیه بعد از دیدن لوگو یا حتی دیدن لوگوی ویندوز ری استات میشین یعنی ویندوزتون خرابه!

لطفا و لطفا در مطرح کردن سوال دقت کنید وقتی کمی هم اشتباه کنید ممکنه جواب کلا متفاوت باشه.

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام وادب
جناب نکویی این مشکلی هست که متاسفانه خیلی شاهدش هستیم و جماعتی سر کار گذاشته میشن.محبت کنید پیشنهادات و انتقادات رو ملاحظه بفرمایید ممنون میشم

بالا