آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: گیر کردن مادربرد ایسوس p5kpl-se

scorpions

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-01
372
1,228
با سلام خدمت دوستان.مادبرد فوق بعد لوگوی مادربرد گیر میکنه و بعضی وقت ها هم روی لوگوی مادربرد میمونه.
کارهای انجام شده.
clr cmos
بایوس و تعویض ایسی بایوس
تعویض تمامی قطعات نظیر (رم.سی پی یو.پاور.گرافیک و غیره
هیچ قطعه ای بیش از حد داغ نمیکنه
مادربرد را از کیس باز کردم و تست میکنم
هیچ ایراد ظاهری هم نداره.
منتظر راهنمایی دوستان هستم

پیوست‌ها

• 58 کیلوبایت بازدیدها: 243

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
دوست عزیز این مدل مادربرد خرابی آی سی لن یا کدک دارند دقیقا یادم شما اگه میتوانید وارد بایوس شوید آنبرد لن را غیر فعال کنین اگه ببینید جواب میگیرید یا نه یا اگرهم نشد آی سی فوق را تعویض کنین./.

saeed5244

کاربر vip
کاربر
2013-02-07
71
92
با سلام و احترام
bios را آپدیت کنید و نتیجه را اعلام کنید.امروز ظهر همین ایراد را داشتم که با آپدیت biosحل شد

scorpions

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-01
372
1,228
دوست عزیز من اولشم گفتم هم بایوس زدم هم ایسی را عوض کردم.الان مشکل اینه که نه وارد بایوس میشه نه بالا میاد.تو همون صحفه ای که عکسشو گذاشتم گیر میکنه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
مادربرد رو شستشو داده و بدون وصل کردن هارد و DVD Rom تست کنید .باتری بکاپ رو تعویض کرده و وضعیت جامپرهای مربوط به پورت های USB رو چک کنید .احتمال زیاد یه جامپر هم با عنوان chaisses روی برد وجود داره که جامپر باید در حالت 1-2 باشه یعنی 1 و 2 باید بهم وصل باشند .موقع روشن کردن، پل جنوبی رو با دست فشار داده و تست کنید .
موفق باشید .

scorpions

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-01
372
1,228

با تشکر از دوست عزیز کارهای  گفته شده را انجام دادم ولی جواب نداده.

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
با این نسخه بایوس هم تست کن .گیر کردن در صفحه اول می تونه بخاطر دیسکانکتی پل ها و یا I/O باشه .زیر چیپ ها رو با تینر کاملا تمیز کرده و پس از خشک شدن کامل تست کنید .
موفق باشید .

پیوست‌ها

scorpions

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-01
372
1,228
دوست عزیز مشکل مادربرد از ic lan بود که با تعویض مشکل حل شد.ای سی فوق نه داغ میکرد نه مشکل ظاهری داشت.من ای سی صدا و شبکه را دراوردم وتست کردم درست شد و بعد ای سی هارا نوبتی زدم دیدم از شبکه است و با تعویضش درست شد.

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
دووست عزیز من قبلا یکی دوبار دقیقا همین مدل مشکل برخوردم وهردوتا جواب با همون گرفتم .حالا که مشکلتون برطرف شد و به جواب رسیدین به جمع تجربیات تعمیرکاران اضافه کن چون یادم نمیاد من اضافه کرده باشم شما یه لطفی بکن(موفق باشین)

chapwolf

کاربر vip
vip
کاربر
2012-10-15
128
185
مازندران
با سلام خدمت مهندسین گرامی
شرمنده امروز یک کامپیوتر برام آوردن که تصویر نمیداد تقریبا کارهای اولیه رو انجام دادم باتری بایوس رو در آوردم جامپرها رو عوض کردم و حالا ایراداتی که مشاهده میشه
1- مادر برد asusp5kpl/DDr2تصویر ندارد2- بوق بایوس نمیزند3- کارد دیباگر عدد 6000 نشان میدهد و ثابت میماند همچنین چراغهای frame وirdy rst دیباگر روشن نیستن وقتی ری استارت میکنی به صورت کم نور سه تا چراغ روشن میشن و خاموش میشن rst/irdy/frame
4- مهمترین چیز اینکه موس و کیبرد اصلا چراغهاش روشن نمیشه 5- سی پی یو هم کم گرم میشه
حالا کارهایی که انجام دادم
1- باتری بایوس رو در آوردم جامپرها رو عوض کردم آی سی i/oرو با روغن فلاکسی حرارت دادم البته خیلی کم و کمی هم فشارش دادم /مادر برد رو خارج کرده و با پاور دیگه امتحانش کردم
2- آی سی های مادر برد هیچ کدوم گرم نیست به غیر از attansicکه نزدیک فیش های صدا مادر برد هست البته خیلی کم گرم میشه
3- فت ها رو هم چک کردم بوق نمیزنه
4-چیپ شمالی رو ولتازگیری کردم ولی تقریبا 20 عدد خازن روی چیپ شمالی بود وقتی اهم متر رو به یک طرف همه خازن ها میزنی عدد 2 رو همراه با بوق نشون میده ولی طرف دیگه یا 103 یا 30 یا 142 و…….. بوق هم نداره چون تو گفته های روش هیت دادن چیپ شمالی اگر بیش از 2 الی 3 تا خازن که هر دو طرفش زیر 7 با بوق باشه نشان دهنده سوختن یا لحیم مردگی چیپ شمالی هست؟؟؟؟
5- تمام چیپ ها رو هم فشار دادم مثل چیپ شمالی یا جنوبی ولی هیچ تغییری مشاهده نمیشه
ممنون از راهنمایی شما فکر کنم باید
4- چیز خاصی مشاهده نمیشه مثل قبل نه بوق میزنه و نه موس و کیبرد روشن میشه نه سی پی یو داغ میشه نه اینکه تصویر میده
حالا به نظر شما از i/oهست یا بایوسش فقط بایوس این مادر برد از نوع 8 پایه ها هست ممنون میشم مثل همیشه زود جواب بدین تا به مشتری بگم تقریبا مادر بردش چشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بازم تشکر

بالا