آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل با نصب ویندوز 7 روی پارتیشن

17mousavi

کاربر
2013-02-27
372
737
سلام دوستان یک سیستم اومد هر کاری کردم روی این پارتیشنی که عکسشو گذاشتم ویندوز نصب نشد mbr partition table چیه؟ و gpt دیسک چیه؟ اصلا EFI چیه؟ من با این اصطلاحات زیاد آشنا نیستم. کسی میدونه؟

06072014628.jpg

infovahed

کاربر
2013-07-25
14
22
به نقل از مدیر بخش سخت افزار:
MBR همان پارتیشنهای استاندارد معمولی هستش که با این روش پارتیشن بندی میشه 4 پارتیشن ماکزیمم 2 ترابایتی ساخت
gpt برای هاردهای حجیمتر استفاده میشه در ویندوز فکر میکنم شما با این مدل پارتیشن بتونید 128 پارتیشن 9 زتابایتی ( که میشه 1 بیلیو ترابایت ) داشته باشید ( این مدل برای سرورها استفاده میشه )
یه چیز دیگه هم هست که بهش میگن
dynamic
dynamic هم معمولا برای هاردهای رید نرم افزاری استفاده میشه که شما برای ویرایش او نیاز به ریبوت کردن سیستم ندارید
البته Bios سیستم هم باید این GPT رو ساپورت کنه یا اینکه سیستم دارای ویژگی UEFI باشه .

منبع : http://www.irantk.ir/irantk50751/#ixzz3LCKVcKFC

infovahed

کاربر
2013-07-25
14
22
من خودم با برنامه AOMEI.Partition.Assistant.Boot.CD از طریق بوت تونستم پارتیشن ها را از GPT به MBR تغییر بدم فقط باید اطلاعاتتو جایی ذخیره کنی چون هاردت کلا فرمت میشه این برنامه را هم تو اینترنت سرچ کن و دانلود کن و روی سی دی رایت بزن و سیستمت را از طریق این سی دی بوت کن

sonic2

کاربر
2012-08-16
169
458
سلام دوست عزیز
شما اطلاعات هاردو یجا دیگه کپی کن بعد دوباره پارتیشن بندی کن مشکلت حل میشه

17mousavi

کاربر
2013-02-27
372
737
به نقل از مدیر بخش سخت افزار:
MBR همان پارتیشنهای استاندارد معمولی هستش که با این روش پارتیشن بندی میشه 4 پارتیشن ماکزیمم 2 ترابایتی ساخت
gpt برای هاردهای حجیمتر استفاده میشه در ویندوز فکر میکنم شما با این مدل پارتیشن بتونید 128 پارتیشن 9 زتابایتی ( که میشه 1 بیلیو ترابایت ) داشته باشید ( این مدل برای سرورها استفاده میشه )
یه چیز دیگه هم هست که بهش میگن
dynamic
dynamic هم معمولا برای هاردهای رید نرم افزاری استفاده میشه که شما برای ویرایش او نیاز به ریبوت کردن سیستم ندارید
البته Bios سیستم هم باید این GPT رو ساپورت کنه یا اینکه سیستم دارای ویژگی UEFI باشه .

منبع : http://www.irantk.ir/irantk50751/#ixzz3LCKVcKFC

ما که نفهمیدیم چی شد!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: arefmard

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوست من سلام
شما پارتیشن اول رو با پارتیشن دوم حذف کنید البته اگر اطلاعات مهم ندارید بعد از نوع پارتیشن بندی نمایید
با همان ویندوز برای این کار بعد از حذف گزینه نیو که در پایین صحفه مشاهده میشود را بزند و مقدار لازم را وارد کرده
و اوکی کنید ( نکته اینکه سعی کنید حد اقل برای درایو یک 80 گیگ در نظر بگیرید با توجه به فضای هاردتان ) سپس بر روی درایو اول شروع به نصب ویندوز نمایید و نتیجه رو اعلام فرمایید
با تشکر

17mousavi

کاربر
2013-02-27
372
737
دوست من سلام
شما پارتیشن اول رو با پارتیشن دوم حذف کنید البته اگر اطلاعات مهم ندارید بعد از نوع پارتیشن بندی نمایید
با همان ویندوز برای این کار بعد از حذف گزینه نیو که در پایین صحفه مشاهده میشود را بزند و مقدار لازم را وارد کرده
و اوکی کنید ( نکته اینکه سعی کنید حد اقل برای درایو یک 80 گیگ در نظر بگیرید با توجه به فضای هاردتان ) سپس بر روی درایو اول شروع به نصب ویندوز نمایید و نتیجه رو اعلام فرمایید
با تشکر

بابا اون سیستم دیگه دستم نیست یک جوری ردیفش کردم رفت سوال من اینه که علت این ایراد چی بوده و این اصطلاحات یعنی چی؟ همین!

• Like

A_Salimi62

کاربر
2014-11-26
154
378
سلام.هر وقت از این مشکلها واست پیش اومد با یک ویندوز لایو قابل بوت شدن اطلاعاتت رو بردار .بعدشم توی هایرن بوت سی دی یه نرم افزار هست به نام smart fdisk که با اون کل درایوهای هارد رو با زدن دکمه F5 حذف کن و تغییرات رو ذخیره کن.بعد دوباره پارتیشن بندی کن و حتما یادت باشه که بهتره از سه تا پارتیشن بیشتر درست نکنی چون logical شدن درایوها در نصب های بعدی مشکل ساز خواهند شد...

• Like

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
سلام
دوست عزیز این پیام به شما میگه که هارد شما به صورت mbr پارتیشن بندی شده و شما در تنظیمات بایوس ارتباط درایور را روی EFI تنظیم کردید و در این حالت فقط می توانید ویندوز را بر روی پارتیشن GPT نصب کنید.
برای حل مشکل کافیست که در تنظیمات بایوس UEFI را به SATA تغییر بدید و مجدد نصب ویندوز را آغاز کنید.
لطفا در این گونه سوالات متن ارور رو تایپ هم بکنید چون دیگرانی که این مشکل را دارند می توانند در آینده از طریق گوگل جوابشان را پیدا کنند.

موفق باشید

the selected disk has an mbr partition table. on efi systems, windows can only be installed to gpt disk

بالا