آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: عدم تصویر در لپ تاپ سامسونگ مدل : NP-N110

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,001
2,842
با سلام و خسته نباشید خدمت شما اساتید و دوستان گرامی ؛

برای من یک لپ تاپ نوع ( مینی ) مارک سامسونگ مدل NP-N110 آوردند که روشن می شود . و فکر کنم ویندوز هم بالا می آید ولی LCD تصویر ندارد

طبق اظهار مشتری موقعی که لپ تاپ این مشکل رو پیدا کرده بوده اوایل با کمی بالا و پایین کردن لولای لپ تاپ تصویر می آمده . البته اون اوایل به کلی

تصویر سیاه نمی شده بلکه حالت سفید شدن و بالا پایین پریدن صفحه بوده . ( تقریباً مثل سی دی فیلم های خش دار که وقتی نگاه میکنیم تصویر بالا

پایین می شود و اعوجاج دارد ) این هم همینطور بوده . بعداً خودش قاب LCD رو باز کرده و تمیز کاری کرده . درست شده برای یک مدت . اما دوباره که

اینطور شده تصویر به کلی محو میشه و با دقت خیییلی زیاد اگه به صفحه نگاه کنیم یک نور ضعیفی در صفحه هست . و LCD شروع به داغ شدن می کنه

به نظر شما مشکل از کجاست ؟ من تجربه زیادی توی تعمیر لپ تاپ ندارم .

اگه میشه راهنمایی کنید

با تشکر از شما

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383

برای من یک لپ تاپ نوع ( مینی ) مارک سامسونگ مدل NP-N110 آوردند که روشن می شود . و فکر کنم ویندوز هم بالا می آید ولی LCD تصویر ندارد

طبق اظهار مشتری موقعی که لپ تاپ این مشکل رو پیدا کرده بوده اوایل با کمی بالا و پایین کردن لولای لپ تاپ تصویر می آمده . البته اون اوایل به کلی

تصویر سیاه نمی شده بلکه حالت سفید شدن و بالا پایین پریدن صفحه بوده . ( تقریباً مثل سی دی فیلم های خش دار که وقتی نگاه میکنیم تصویر بالا

پایین می شود و اعوجاج دارد ) این هم همینطور بوده . بعداً خودش قاب LCD رو باز کرده و تمیز کاری کرده . درست شده برای یک مدت . اما دوباره که

اینطور شده تصویر به کلی محو میشه و با دقت خیییلی زیاد اگه به صفحه نگاه کنیم یک نور ضعیفی در صفحه هست . و LCD شروع به داغ شدن می کنه

اگه میشه راهنمایی کنید

با تشکر از شما

[hide] [/hide][hide]دوست عزیز شما ابتدا درب لب تاب را تکان دهید اگر تصویر امد مشکل از فلت هست و باید تعویض شود و اگر با تعویض فلت مشکل حل نشد برد اینورتر مشکل دارد که وظیفه نور و ولتاژ مورد نیاز ال سی دی را برعهده دارد باید تعویض شود و اگر باز هم مشکل حل نشد فلورسنت درون ال سی دی سوخته هست که باید یا ال سی دی باز شود و لامپ فلورسنت ان تعویض شود و یا ال سی دی بطور کامل تعویض شود در ضمن نتیجه را اعلام کنید [/hide]

با تشکر

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,001
2,842
Screen Shot.JPG

برد اینورتور این هستش ؟ این تصویر پشت LCD هستش

من کاری که گفتید انجام دادم

تصویر نیومد . کابل رو هم کم کم تکون دادم . جواب نداد

به نظرتون ایراد از اینه ؟ در ضمن LCD رو هم که گفتم داغ میکنه از یک کوشه است که داغ می کنه . همین ظرفی که این برد در تصویر بالا علامت زده شده

قرار دارد

نظرتون چیه ؟

yaghob20

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-07
600
2,865

اگه میشه راهنمایی کنید

با تشکر از شما

همکار عزی شما که خودت محدوده مشکل رو گفتی و دلیل پیدایش اون رو
احتمال داره از قطعی کابل فلت بین ال سی دی و مادربرد باشه
اطراف لولای لپتاپ ببین کابل فلت یا چیزی شل یا کنده نشده باشه
همون اطراف رو هم چک من لحیم سردی نداشته باشه
اگه خروجی VGA هم داره یه تست بزن

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,001
2,842

همکار عزی شما که خودت محدوده مشکل رو گفتی و دلیل پیدایش اون رو
احتمال داره از قطعی کابل فلت بین ال سی دی و مادربرد باشه
اطراف لولای لپتاپ ببین کابل فلت یا چیزی شل یا کنده نشده باشه
همون اطراف رو هم چک من لحیم سردی نداشته باشه
اگه خروجی VGA هم داره یه تست بزن

با سلام خدمت شما آقای یعقوب

من باید این برد رو تعویض کنم ؟

این هم تصاویری دیگر از مانیتور :

IMG_20141206_230130.jpg2.jpg3.jpg

در صورتی که جای خاصی در تصاویر مورد نظرتان است بی زحمت به آن اشاره کنید .

ممنون می شم

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

behroozxl

کاربر
2009-02-08
125
319
مهرشهر. کرج
سلام

عزیز چرا سریع رفتی سراغ تعویض برد اول اون سیمی که لای لولا بوده و اذیت میکرده رو پیدا کن اینکارو میتونی با جداکردن اون کابل و رد زنی این سرو اون سر مسیر با تست بوق اهمتر امتحان کنی از سالم بودن یا نبودن فلت مطمئن شو حتی ننوشتی تست مونیتور کردی یا نه بنظرم بهترین راهنمایی رو جناب یعقوب 20 فرموده اند یه ولتاژ گیری هم از سر هایولتاژ بکن ببین اصلآ ولتاژ درست رو داری باید یک ورودی3.3 و19.5 دی سی و خروجی 100 تا 150 ای سی داشته باشی روی های ولتاژ سر راه ورودی یه فیوز همداری اونم چک کن نزدیک کانکتور ورودیه همه اینا بشرطیه که تصویر v g a داشته باشی .البته شرمنده شما خودتون استادید ولی یاد آوری احتیاط واجب : بعد از ولتاژ گیری ورودی هایولتاژ حتمآ اهمتر زا به AC تغییر داده سپس خروجی را اندازه گیری نمایید
موفق باشید

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوستان و همکاران توجه داشته باشید که مورد LED هست و اصلا قسمتی بعنوان اینورتر یا هایولتاژ نداریم .تغذیه از طریق همین فلت پهن و از طریق مادربرد تامین می شه که در عکس مشخصه .در ضمن کاور اون قسمتی که نوشتید " برد اینوتور این هستش " رو به هیچ عنوان جدا نکنید .اگه دقت کنید روی برچسب هم نوشته که اون قسمت رو لمس نکنید .
شما عکس های واضح تر از قسمتهای مختلف بذارید .ولی احتمال زیاد خود فلت معیوب هست و باید با دقت پین ها رو بررسی کنید تا بهم اتصال نداشته باشند .در ضمن سوکت فلت رو هم بررسی کنید که چیزی داخل سوکت گیر نکرده و یا کثیف نشده باشد .
موفق باشید .

آخرین ویرایش:

behroozxl

کاربر
2009-02-08
125
319
مهرشهر. کرج
سلام
پس با توجه به فرموده جناب cybernova عزیز ایشان بعد از اطمینان از سلامت فلت باید از روی مین برد ولتاژ گیری بنمایند گذشته از اینکه هنوز معلوم نشده ایشان از v g a تصویر دارند یا نه؟

بالا