آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: عدم تصویر در مادربرد asrock مدل g41m-s3

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021
درود بر همه دوستان
مادربردی بدستم رسیده که ابتدا دو تا خازن کنار سوکت سی پی یو آن رو از جا در آورده بودند و همینطور به حال خود رها کرده و سپس نزد بنده آورده بودند
خازن های فوق الذکر 680 میکرو 4 ولت میباشند اما بنده این ظرفیت رو نداشتم و به جای آن موقتا 560 میکرو با همان ولتاژ گذاشتم (در تصویر مشخص کردم)
با عتایت به موارد فوق هنگامی که مادربرد استارت میخورد دیباگر در کد E000 گیر میکرد اما پس از انجام کلیر سیموس از آن مرحله میگذرد و در کد 3534 گیر میکند و تصویر هم نمیدهد
با cpu های مختلف نیز چک کردم و جامپرهای مربوط به FSB را نیز تغییر دادم اما افاقه نکرد - متاسفانه فقط یک رم با باس 1333 دارم و رم دیگری دم دست ندارم اما از رم اطمینان دارم
ضمنا هر 5-6 ثانیه یکبار خاموش و سپس روشن میشود
پیشاپیش سپاس

نمایی از برد فوق

Untitled.jpg

پیوست‌ها

MSL

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-20
333
1,891
تهران
رود بر همه دوستان
مادربردی بدستم رسیده که ابتدا دو تا خازن کنار سوکت سی پی یو آن رو از جا در آورده بودند و همینطور به حال خود رها کرده و سپس نزد بنده آورده بودند
خازن های فوق الذکر 680 میکرو 4 ولت میباشند اما بنده این ظرفیت رو نداشتم و به جای آن موقتا 560 میکرو با همان ولتاژ گذاشتم (در تصویر مشخص کردم)

سلام دوست گرامی

1- اگه اشتباه نکنم ارور فوق برای تنظیمات کارت گرافیکه 34 و 35

2- چک بفرمایید که آیا خازنهایی که در آورده بودند تریس هاشون قطع نشده باشه گاها پیش اومده مادربورد را افراد ناشی دستکار کردند و نتونستند خازن را خوب تعویض کنند یا دمای زیاد به مین داده اند یا زور زیاد زدند یا ... باعث شده که تریسهایی که خازنها یا لایه های درونی وصل میکنند DC شده اند اگه اینگونه بود بیخیال شو چون زحمتش به اجرتش نمی ارزه مگر اینکه بخوای از طرف به عنوان ضایعاتی بخریش بعد از رو نقشه مسیر یابی کنی ببینی به کجا وصل میشه بعد با سیم لاکی مسیر دستی بکشی روش لاک بزنی ووووو........ سپس بخوای به یه مشتری که پول کمی داره و دوستشم داری وسعش نمیرسه با مبلغ کمی در راه رضای خداوند و نزدیکی بیشتر هدیه بدی و یه ماچ آبدار هم تحویل بگیری:love::65000000:

البته این آخراشو شوخی کردم فقط میخواستم به عمق فاجعه پی ببری:skull000:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: bahram68

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
دوست عزیز این مدل مادبورد سره یه سری از رم ها خیلی بازی در میاره حتما چند تا رم دیگه بزار تست کن در ضمن این که میگی هی روشن و خاموش میشه ایراد تو مداره pwm سی پی یو هست ، اما مهمترین چیزی که میتونم بگم اینه که این مدل مادربورد هشتاددرصد مشکل چیپ جنوبی داره.

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
ولتاژ قسمتهای مختلف مادربرد رو اعلام کنید .باتری بکاپ رو تست و در صورت نیاز تعویض کنید .بایوس رو با نسخه مطمئن پروگرام کرده و تست کنید .پین های سوکت CPU رو کاملا تمیز کرده و پین ها رو از نظر کج شدن ررسی کنید .موقع روشن کردن روی CPU فشار اورده و سوکت رو از نظر دیسکانکتی بررسی کنید .مادربرد رو شستشو داده و زیر چیپ ها رو با سرنگ و تزریق تینر تمیز کرده، بعد از خشک کردن کامل تست کنید .داخل اسلات ها رو هم کاملا بررسی کنید .بررسی مدارهای اسلات رم از پشت برد هم فراموش نشه .پل شمالی و جنوبی و چیپ های صدا و LAN رو از نظر حرارت غیر طبیعی و پایه های I/O رو از نظر سولفاته بودن بررسی کنید .جامپرهای مربوط به پورت های USB و همچنین کلیر سیموس رو بررسی کنید .
موفق باشید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: bahram68
بالا