آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: جایگزین کیت پاور

دهاقانی

کاربر
2014-07-26
38
239
با سلام
من یک دستگاه sr 2000 hd دارم که کیت پاورش از بین رفته و ولتاژ 16 رو برای کیت اصلی تهیه می کرد و در ال حاضر یه کیت پاور دیگه تهیه کردم که خروجی 3.3 و 23و30 و 5 ولت داره و از یک رگولاتور استفاده کردم و ولتاژ 23 رو 18 کرده ولی موقعیکه به دسگاه وصل کردم دستگاه مدام روشن وخاموش می شد کیت رو چک کردم و دیدم که کیت از 3.3 فیدبک می گیره و یه مقاومت یک کیلو اهم رو با اون سری کردم و وقتی به تلویزیون وصل کردم دوباره خاموش و روشن میشد و بجای اون از دو تا مقاومت 320 استفاده کردم الان هم دستگاه روشن میشه و بعد از مدتی حدودا 15 دقیقه که کار می کنه تو یه حالت نیمه خاموش می ره و باید دستگاه رو از برق بکشیم و دوباره به برق وصل کنیم تا دوباره روشن بشه البته رگولاتور خیلی داغ میشه .

لطفا راهنمایی کنید چیکار باید بکنم تا قطع نشه؟
و اینکه کسی دیاگرام کیت پاور اصلی رو دره چون 4 تا مقاومت SMD اون سوخته و نمی دونم با چی می تونم جایگزین کنم.
با تشکر

آخرین ویرایش:

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

عکسهای باکیفیت از زیر و روی برد مدار چاپی پاور اصلی قرار بده تا بررسی و راحت تر ارزیابی گردد.
قطعات مشکل دار را نیز روی عکس علامتگذاری کن.

دهاقانی

کاربر
2014-07-26
38
239
با سلام و ممنون از پاسخ گویی شما

با تشکر

پیوست‌ها

• 82.8 کیلوبایت بازدیدها: 428
  • 89.4 کیلوبایت بازدیدها: 437

MAHMOODI

موسس انجمن
پرسنل مدیریت
مدیرکل
2006-10-02
9,706
40,603
هرمزگان
www.irantk.ir
سلام دوست عزیز
یک اداپتور سویچینگ 12 ولت 2 آمپر از بازار تهیه کن و بردش را در رسیور نصب کن خروجی پاور اصلی 2000HD ولتاژش 12 ولت هست
پاورهای 2000 دو نوع هستند در یک نوع از ای سی SMD استفاده شده و در نوع دیگر از ای سی DIP شماره ایسی پاورتون را بنویسید تا مشخصات قطعات را براتون ارسال کنم

MAHMOODI

موسس انجمن
پرسنل مدیریت
مدیرکل
2006-10-02
9,706
40,603
هرمزگان
www.irantk.ir
ببخشید عکس را الان دیدم
به نظر من یک اداپتور سویچینگ 12 ولت دو امپر بگیرید قیمتش هم فکر کنم در بازار 8 یا 9 هزار تومان باشه جنس مرغوبش خیلی بهتر هست
اون مقاوت های بالایی که سه تا با هم موازی شده اند جمعشون 22صدم اهم هست که بجای اون یه تا میتونی از یک مقاومت 22صدم اهم استفاده کنی ای سی شش پایه را هم باید عوض کنی و همینطور ترانزیستور که بصرفه نیست و ممکنه ای سی 6 پایه نو هم بگیری جواب نده
اداپتور 12 ولت نصب کن خیلی بهتر هست و موقع نصب هم بهتره قاب پلاستیکی بالای ان را جدا کنی
$_35.JPG

دهاقانی

کاربر
2014-07-26
38
239
با سلام
ممنون از پاسخ گوی شما
برد اصلی را با منبع تغذیه تست کردم ر رنج 16.4 ولت بردم رسیور روشن شد و خازن های که به پایه خروجی نصب هستند 16 ولته.
و روی ic البته به سختی قابل خوندن نوشته AAJHF تو دیتا شیت که نبود
با تشکر

MAHMOODI

موسس انجمن
پرسنل مدیریت
مدیرکل
2006-10-02
9,706
40,603
هرمزگان
www.irantk.ir
سلام
من همیشه از پاور های 12 ولت استفاده میکنم
میتونی از ای سی های 5l0380 هم استفاده کنی و با تغییرای بجای ای سی 6 پایه و ترانزیستور استفاده کنی ولی پیشنهادم همون استفاده از اداپتور 12 ولت هست

دهاقانی

کاربر
2014-07-26
38
239
سلام آقای محمودی ممنون از پاسخ گویی شما
شرح کوچکی از کارهایی که کردم رو عنوان کنم:
1-ابتدا کیت اصلی رو با منبع تغذیه روشن کردم که 16.4 ولتاژ و 0.49 آمپر روشن شد با توجه به گفته های شما که همیشه با 12 ولت اون ها رو روشن می کنید یعنی این دستگاه ولتاژ و آمپر غیر عادی داره؟=======================
2-یه کیت پاور از بازار تهیه کردم که 30 و 23 و 5 و3.3 ولت می داد سپس با رگولاتور 7818L اون رو 18 ولت کردم در ابتدا دستگاه روشن و خاموش می شد که روی کیت رو دیدم از 3.3 ولت نمونه می گیره پس 3.3 ولت را با یک کیلو اهم موازی کردم به زمین بعد که به تلویزیون وصل کردم دیدم دوباره روشن و خاموش میشه(دل دل میزنه) مقاومت رو عوض کردم و دو تا 320 (640) گذاشتم و به تلویزیون وصل کردم و دستکاه تا بیست دقیقه روشن بود و بعدش هنگ می کرد دست به رگولاتور زدم دیدم خیلی داغ شده و فکر کردم از رگولاتور M و یا K باید استفاده کنم که تحمل جریان بیشتری رو داشته باشه .تو بازار سری K پیدا نکردم و سری M پیدا کردم که از اون استفاده کردم. دستگاه برای بیست دقیقه بدون اینکه به تلویزیون وصل باشه کار کرد اما وقتی به تلویزیون و LNB زدم روی BOOT موند و با لا نیومد و سپس برق خونه رفت که فهمیدیم فیوز کنتور سوخته.
الان هم که با منبع تغذیه به کیت اصلی برق میدم تا 18 الی 19 ولت منبع تغذیه پشت سر هم قطع و وصل می کنه و لی با 20 الی 22 ولت دستگاه روی BOOT میاد ولی بعد از چند دقیقه منبع تغذیه صدای تیک میده و دستگاه روشن و خاموش میشه و بالا هم نمیاد و دوباره روی BOOT میمونه.

می تونید راهنمایی کنید که اشکال از کجاست و چه کار باید بکنم؟

با تشکر

آخرین ویرایش:

دهاقانی

کاربر
2014-07-26
38
239
با سلام تفاوت این دو تا رگولاتور رو می توانید بگید
1-ta78m18s
2-l7618cv
این هم دیتا شیتاشون

پیوست‌ها

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: قیصر

Masoud_Y

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2007-05-30
1,379
7,184
دوست عزیز
شما از پاورهای اماده 12 ولت که بصورت ادابتور هستند که اقای محمودی عکس اون رو گذاشتند از دو امپرش استفاده کنید مناسبه و با دادن ولتاژ بیشتر از این مقدار به برد باعث ایجاد عیب و حتی سوختن ایسی پردازنه دستگاه رسیو ر میشوید
شما با ادابتور تغذیه سوئیچینگ پیشنهادی به برد تغذیه کنید و در صورت روشن نشدن و مشکل داشتن در برد اصلی دنبال عیب باشید

بالا