آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: داغ شدن شدید آیسی صدا در مادربورد Foxconn

17mousavi

کاربر
2013-02-27
372
737
سلام
یک مادر بورد فاکسکان Foxconn هست مدل G41MXP که آیسی صداش رو نمیشه لمس کرد اینقدر جریان میکشه که پاور کیس رو داغ میکنه ویندوزم هنگ داره و گاهی سیستم ری استارت میشه؟ بنظرتون بهترین کار چیه؟مدلش alc 888 هست! با مشابه میشه عوض کرد؟ مثلا alc 660 قبل تعویض ولتاژ تغذیشو از کجاش بگیرم؟ مرسی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
در مورد تعویض فکر نکنم این دو تا به جای هم جواب بدن .به نظر بنده بهترین کار در صورت پیدا نکردن آی سی ALC888 اینه که آی سی رو از برد جدا کرده و از یک کارت صدا استفاده کنید .اگه از بردهای اوراقی پیدا نکردید ،پیام خصوصی کنید تا براتون آی سی اصلی رو تهیه کنم .
موفق باشید .

yaghob20

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-07
600
2,865
سلام
یک مادر بورد فاکسکان Foxconn هست مدل G41MXP که آیسی صداش رو نمیشه لمس کرد اینقدر جریان میکشه که پاور کیس رو داغ میکنه ویندوزم هنگ داره و گاهی سیستم ری استارت میشه؟ بنظرتون بهترین کار چیه؟مدلش alc 888 هست! با مشابه میشه عوض کرد؟ مثلا alc 660 قبل تعویض ولتاژ تغذیشو از کجاش بگیرم؟ مرسی
دوست عزیز
موردی مشابه داشتم که کارت صدا رو تعویض کردم
و کارت صدای آنبرد مادربرد رو غیر فعال کردم
اگر جواب نداد طبق گفته دوستمون cybernova بغییر از موارد گفته
آی سی رو کلا از برد جدا کنید

aryakorush55

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
باسلام

دوست عزیز به هیچ وجه در این موارد ای سیو جدا کن و به مارکش و شمارش خوب دقت کن و حتما با مورد مشابه عوض کن ای سی موجود هست بفور پس نیازی به مشابه نیست و اگه خواستید میتونید کنار همون ای سی صدا چهار پایه دارید روش نوشته ایدیو معلومه که با تغییر جامپرش میتونید اونو کلا از مدار خارج کنید و اما قرار نیست واسش تغذیه بزارید مشکل باید حل بشه پر توان باشید در ضمن طبق فرموده دوست عزیز از کارتهای اکسترنال که بصورت فلششم هس استفاده میتونی بکنی

17mousavi

کاربر
2013-02-27
372
737
قبل اینکه آیسی رو جدا کنم این جریان کشیدنا کار خودشو کرد و مادر بورد دیگه بوت نمیشه - آیسی رو هم خارج کردم ولی بازم تصویر نمیده-دیباگر کد 88 میده همه چراغها روشنن کلاکم پر نوره ریست خاموشه ولی چند ثانیه بعد روشن شدن مین یک فلش کوچولو میزنه- سی پی یو سرده - رمم در آوردم فرقی تو کد دیباگر نداشت.

• Like

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
آی سی LAN رو هم بررسی کنید .قطعات اطراف آی سی صدا ،مخصوصا رگولاتور رو از نظر شورتی بررسی کنید .حرارت پل جنوبی طبیعی هست یا داغ می کنه ؟

17mousavi

کاربر
2013-02-27
372
737
دوست خوبم
آی سی LAN رو هم بررسی کنید .قطعات اطراف آی سی صدا ،مخصوصا رگولاتور رو از نظر شورتی بررسی کنید .حرارت پل جنوبی طبیعی هست یا داغ می کنه ؟

سلام جناب cybernova عزیز
آیسی لن داغ نمیشه قطعات اطرافشم ok هستن.رگولاتور اون نزدیکیا ندیدم تو عکسی که گذاشتم اگه هست مشخص کنید و حرارت پل جنوبی نرماله یعنی ولرمه. مرسی

26112014803.jpg

• Like

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
قطعه بالای EC15 .اگه ممکنه اون خازن ها رو هم از برد جدا کنید .مخصوصا دومی و سومی از سمت راست ،زیر محل آی سی صدا،چون حین جدا کردن آی سی صدا حرارت دیده و باد کرده .اگه ممکنه یه عکس از کل برد بذارید .با یک پاوردیگه امتحان کنید .
موفق باشید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 17mousavi
بالا