آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل در ذخیره نشدن اطلاعات در آی سی فلش برند winbond

mehdifull

مدیر بخش تعمیر پخش های ماشین و ستاپ باکس
مدیر تالار
2007-10-28
3,333
50,512
شوش شهر دانیال نبی (ع)
سلام یک نوع ای سی فلش از برند winbond دارم که روی دستگاه که بود کانال یابی میکردی صفر میکردی هر کاری میکردی بعد از یک روشن خاموش دوباره بر میگشت روی همان حالت اول که بعد از آپدیت به ملکوت پیوست آمدم فلش کردم که یک مشکل دارد آن هم در پاک کردن خیلی سریع و غیر معمول است که پیغام پاک شدن را میدهد و برنامه را هم کاملا میگیرد اما وقتی بعد از برنامه ریزی وریفای میکنم خطا میدهد
لطفا راهنمایی بفرمایید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: My_SAEED7

A R A S H

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-01
444
6,822
فارس
سلام
ایسی فلش ندیدم قفل بشه کرد احتمالا خود ایسی مشکل داره یا سوکت ، شاید هم مشکل از نرم افزار پروگرامر باشه
شماره کامل ایسی کاش ذکر میکردین

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام من هم قبلا یک بار برام همچنین چیزی پیش امده بود که مشکل از سوکت مبدل بود که تمیز کردم رفع شده بود یگ بار دیگه هم شماره ایسی رو که خودکار شناشایی میکرد این حالت میشد به صورت دستی دادم رفع شد شماره ایسی چی هست از مبدل استفاده میکنی ؟

mehdifull

مدیر تالار
2007-10-28
3,333
50,512
شوش شهر دانیال نبی (ع)
سلام مبدل و نرم افزار و کلا پروگرامر سالم است .
شماره آی سی W25Q32(SO8
میباشد .
وبه صورت اتوماتیک دقیقا شماره ای سی فلش را هم میشناسد ولی پاک نمیکند حتی اطلاعات را میخواند و با همان اطلاعات خوانده شده وریفای هم مشکلی ندارد
و مشکل اصلی توی پاک کردنه که اصلا پاک نمیشه

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: My_SAEED7

mehdifull

مدیر تالار
2007-10-28
3,333
50,512
شوش شهر دانیال نبی (ع)
یک تجربه مفید شد
دوستان آی سی فلش را روی یک پروگرامر دیگر هم تست کردم باز همون طور بود
یک آی سی فلش دیگر با همان الگوریتم زدم دستگاه روشن شد اما ارور نرم افزار میداد حتی از یک آی سی فلش با همان مارک و شماره اما مال یک دستگاه دیگه با برند دیگه ای استفاده کردم بازم روشن میشد ولی ارور نرم افزار میداد تا این که آی سی فلش یک دستگاه نمونه خودش را در آوردم و زدم و روشن شد
دستگاه starsat مدل sr-x2100hd بود
جدیدا این شرکت رو شماره سریال آی سی فلش ها هم حساسه و اگر یک آی سی فلش از دستگاه دیگه ای در بیارین و روش بزنید حتی اگر شمارش یکی باشه و از فایل هم مطمئن باشید دستگاه رو روشن میکنه و حتی کنترل هم عمل میکنه ولی فقط میتونید وارد منوی usb بشوید و دیگر هیچ.

ostad46

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-05
14
9
سلام
من هم همین مشکل را دارم فایل فلش یه مودم adsl با پروگرامر tnm2000 ریختم روی اون پیغام خطا در مقایسه با قطعه داد با توجه به اینکه ای سی خام بود این اتفاق افتاد و هر چه تلاش کردم آی سی پاک نشد و وقتی از آی سی رید می گیرم همان فایل را نشان می دهد روی چند پروگرامر دیگه هم امتحان کردم همین مشکل را داشت .

شماره ای سی W25Q32 از شرکت Winbond هست.

۲۰۲۰۱۱۲۵_۱۴۲۰۱۱.jpg

rezalx

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-10
1,123
1,800
من هم این مشکل رو دارم بخاطر کثیف شدن پایهای پروگرامر و مبدل هست تمیز میکنم خوب میشه

ostad46

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-10-05
14
9
آی سی نو هست و این مشکل را داره وقتی فایل را روی آی سی می ریزی در مقایسه با قطعه پیغام خطا می ده.

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,211
2,946
بهتر بود یک تاپیک جدا ایجاد میکردید این پست برای 6 سال پیش است

برای اینکه شما بتوانبد یک فلش را پروگرام کنید باید تمام ادرس ها ff شود برای پاک کردن سلولها و یا منظم شدن یونهای داخل سلولها که ساختار کریستالی دارند شما نیاز به یک ولتاژ 13.5 ولت دارید یا(نور فرابنفش یا همان اشعه UV) چون تغذیه ای سی فلشها بین 1.8 تا 3.3 ولت است داخل ای سی فلش یک مدار افزاینده با جریان کم این 13.5 ولت را تولید میکند
که خیلی به حرارت حساس و بستگی به کیفیت ای سی فلش دارد و گاهی هم خود به خود در ای سی فلش های ارزان قیمت این مدار خراب میشود و قادر به پاک کردن فلش نیست و باید فلش را تعویض کنید.قیمت یک ای سی فلش با کیفیت خوب حدود 3 دلار است
این فلشها که اغلب در دستگاه های چینی اشتفاده میشود همه ارزان قیمت و بی کیفیت است. سعی کنید بیشتر از 220 درجه حرارت ندهید

در ضمن پایه شماره 3 این ولتاژ را داخل ای سی فلش فعال میکند اگر صفر ولت باشد غیر فعال میشود و اگر برابر ولتاژ تغذیه باشد فعال میشود .گاهی هم ممکن است ارتباط ان با پروگرامر قطع میشود و قادر به پروگرام نیست

پیوست‌ها

• 31.8 کیلوبایت بازدیدها: 116
آخرین ویرایش:
بالا