آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: کمک برای کار با منبع تغذیه 30 ولت 5 آمپر

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
سلام به تمامی همکاران عزیز به به تازگی یک منبع تغذیه 30 ولت 5 آمپر گرفتم نمیدونم چطوری باید آمپر دستکاه رو تنظیم کنم لطفا کمک کنید
۲۰۱۴۱۱۲۴_۱۲۱۵۱۱.jpg

Nima.nn

کاربر
2012-03-17
31
75
با دو ولوم سمت چپ میتونی میزان جریان رو جوری تنظیم کنی که اگر امپر از ان رنج بالا تر رفت ولتاژ قطع بشه دوست عزیز امپر دستگاه قابل تنظیم نیست ولتاژرو شما تنظیم میکنی و به مصرف کننده تحمیل میکنی ولی امپر رو مصرف کننده طلب میکنه مثلا دستگاه شما 5 امپر هست اگر مصرف کننده 2 امپر لازم داشته باشه فقط 2 امپر مصرف میکنه نه بیشتر

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
دو ولم سمت چپ در حالت عادی هیچ عکس اعملی نشون نمیده ولی اگه دو سیم مثبت و منفی رو به هم اتصال بدم میتونم مقداری رو تعیین کنم من کلا منبع تغذیه رو باری تعمیرات لپ تاپ میخواستم که بتونم با روش کم کردن ولتاژ و بالا بردن آمپر به عیب برد برسم

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,270
ایران
باسلام

برای استفاده از آمپرمتر باید یک مصرف کننده مثل لامب متصل باشد و بر خلاف ولتمتر باید بصورت سری در مدار قرار گیرد. آنموقع جریان را از نمایشگر ال سی دی میتوانی قرائت کنی

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
برای تعمیر لپ تاپ از طریق جریان کشی نیازی به تنظیم خاصی نیست .شما مقدار ولتاژ رو طبق خروجی شارژر لپ تاپ تنظیم می کنید و بعد از وصل کردن به لپ تاپ ،مقدار جریان نشان داده شده در قسمت نمایش آمپر ، تا حدودی محدوده عیب رو مشخص می کنه .
موفق باشید .

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
منبع تغذیه من تا 5 آمپیر خروجی میده با اتصال دادن سیم مثبت و منفی و بعد با ولوم های سمت چپ میتونم آمپر خروجی رو تعین کنم با ملتی متر هم تست کردم و این روش صحیح بود یعنی شد دستی آمپر خروجی رو تغییر داد

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
دوستان چک کنند ببیند منبع تغذیه خودشون هم با اتصال دادن سیم مثبت و منفی میتونند آمپر خروجی دستگاه رو تنظیم کنند منبع تغذیه من در حالت عادی ولوم های سمت چپ هیچ عکس العملی نشون نمیده ولی با اتصال مثبت و منفی صدای بوق دستگاه به صدا در میاد و با ولوم سمت چپ میتونم آمپر خروجی رو تنظیم کنم با متی متر هم تست کردم صحیح بود و دوباره آمپر رو به همین روش کم کردم و باز با ملتی متر تست کردم باز هم درست بود و امپر خروجی کم شد

آخرین ویرایش:

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
خدا رحم اون بدبختی بکنه که دسنگاهش رو میخواد بده شما تعمیر کنی
دوست عزیز اگر شما نمی خواهید در این پست همکاری کنید که به نتیجه برسیم و بقیه کاربران هم استفاده کنند نیازی نیست که با جملتون کسی رو تحقیر کنید شما تقصیرم ندارید کاربر تازه وارد هستید یا قوانین رو درست مطالعه نکردید یا فقط مصرف کننده هستید در این انجمن و دوست ندارید مطالب رو با بقیه دوستان و همکاران شریک شید که این کار مثل زکات علمتون هست من هم در ابتدای تایپ نوشتم که تا بحال با منبع تغذیه کار نکردم این دلیل نمیشه من از نظر شما کسی باشم که اصلا از الکترونیک سر در نیارم و تا بحال هم برای تعمیر از خود شارژر دستگاه استفاده میکردم

آخرین ویرایش:
بالا