آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: پریدن ویندوز مادربرد asus B75M-A با هارد W/D 1TB 7200rpm

javid.1

کاربر
2013-09-03
365
527
دوستان سیستمی هست ک این مشخصاتو داره

cor i 5 3470
Asus B75M-A
W/D 1TB 7200rpm
4Gb ram Apacer 1333
Power 530W green
ولی یک مشکلی داره که کسی تا الان نفهمیده.
البته از موقع خرید این مشکل رو داشته ولی الان بیشتر شده.
حالا بعد از رفتن پیش کلی سرویس کار رسیده به من!
مشکل این سیستم اینه ک هر ویندوزی روش نصب میشه بعد یه مدت کار کردن ( یک ساعت یا حتی 3ماه ) میپره!!
همکارا گفتن ما هاردشم عوض کردیم باز همین بود.ولی من خودم میخوام با یه هارد دیگه تست کنم.تا مطمئن شم.
قطعات هنوز گارانتی دارن تا یک ماه دیگه.من میخوام تا گارانتی تمام نشده قطعه مشکل دار پیدا بشه و بفرستم گارانتی.
رم سیستم رو هم عوض کردم نشد.
خمیر سی پی یو + شستن مادربرد با تینر 20000 هم انجام شده.
من حتی دیروز ویندوز 8 ریختم وقتی درایور های خودشو نصب کردم بعد از رستارت اکسپلورر ویندوز دچار هنگ شد.
بعد رستارت کردم ویندوز ریپیر اومد بالا و ویندوز قادر به لود کردن فایل ها نشد.
کلا این یک سال همین مشکل رو با تمام ویندوز ها داره.
حتی وقتی کابل ساتا هارد رو زدم رو پورت دیگه کلا دیگه هارد رو شناسایی نکرد.
اینم بگم که ویندوز روی این سیستم خیلی سریع نصب میشه.15 دقیقه ای 7 و 8 نصب میشه!
دوستان و اساتید چه نظری دارن ؟:ambivalence:

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
دوست عزیز هر طوری محاسبه میکنم احتمال زیاد به هاردتون میدهم ولی شما بایوس رو پروگرامش کنین نتیجه رو اعلام کنین

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw

javid.1

کاربر
2013-09-03
365
527
دوست عزیز هر طوری محاسبه میکنم احتمال زیاد به هاردتون میدهم ولی شما بایوس رو پروگرامش کنین نتیجه رو اعلام کنین

من دوتا هارد تعویض کردم ...ولی باز همون مشکل رو داره .
یعنی امکان اینکه از مادربرد باشه نیست ؟

• Like

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
راستش چیزی که الان به نظرم میاد نا ساگاری قطعه ها باشه شما یکبار تو بایوسmode هارد تغییر بدین یه مدت کار کنین ببین چه طور میشه؟
درایورها رو کلا مخصوصاً چیپ ست درایور را نصبش کن؟
اسلت هاردت رو قشنگ زیر لوپ بگیر مورد مشکوکی نمیبینی؟
از بایوس خود مادربرد بکاپ بگیر و اگه ورژن های مختلف امتحان کن؟
دوست عزیز سریعتر پیگیر تاپیکت باش تا همکاران نظری دیگه ای بدهند موفق باشین

• Like

javid.1

کاربر
2013-09-03
365
527
راستش چیزی که الان به نظرم میاد نا ساگاری قطعه ها باشه شما یکبار تو بایوسmode هارد تغییر بدین یه مدت کار کنین ببین چه طور میشه؟
درایورها رو کلا مخصوصاً چیپ ست درایور را نصبش کن؟
اسلت هاردت رو قشنگ زیر لوپ بگیر مورد مشکوکی نمیبینی؟
از بایوس خود مادربرد بکاپ بگیر و اگه ورژن های مختلف امتحان کن؟
دوست عزیز سریعتر پیگیر تاپیکت باش تا همکاران نظری دیگه ای بدهند موفق باشین

من چک میکنم اطلاع میدم.

• Like

aryakorush55

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
باسلام

دوست عزیز متاسفانه شانس شماست شاید بشه گفت تو صددرصد یک درصد این پرابلم بوجود میاد خوب قطعا مشخصه مشکل شما از عدم ارسال باس پی ال به پی تی از چیپ جنوبی رو سی پی یو هست و متاسفانه پنجاه پنجاه هست و اما راه حلش با هیت رو زاویه چهل و پنج درجه چیپ جنوبیو حرارت بدید تو این چند سال بنده دو مورد مشابه داشتم یکیش با هیت حل شد و اینم بگم یه باس از سی پی سنت میشه که وظیفش تست گود هست که میاد پوزیشن پی سی ای ماژول و پورت ای دی و ساتا رو به سی پی ارسال میکنه و دقیقا از چیپ جنوبی دیس میشه و این باس پی اله میگیم و اما بعد از گود تست بصورت پی تی خارج میشه پر توان و موفق باشید.

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
با سلام،
من هم با نظر دوست عزیزمون،جناب aryakorush55 موافقم،اینکه با هارد دیگه هم تست کردید و نتیجه همین بوده،مشکل از مادربورد و چیپ جنوبیه اونه احتمالا.
موفق باشید

javid.1

کاربر
2013-09-03
365
527
پاسخ : Re: پریدن ویندوز مادربرد asus B75M-A با هارد W/D 1TB 7200rpm

باسلام

دوست عزیز متاسفانه شانس شماست شاید بشه گفت تو صددرصد یک درصد این پرابلم بوجود میاد خوب قطعا مشخصه مشکل شما از عدم ارسال باس پی ال به پی تی از چیپ جنوبی رو سی پی یو هست و متاسفانه پنجاه پنجاه هست و اما راه حلش با هیت رو زاویه چهل و پنج درجه چیپ جنوبیو حرارت بدید تو این چند سال بنده دو مورد مشابه داشتم یکیش با هیت حل شد و اینم بگم یه باس از سی پی سنت میشه که وظیفش تست گود هست که میاد پوزیشن پی سی ای ماژول و پورت ای دی و ساتا رو به سی پی ارسال میکنه و دقیقا از چیپ جنوبی دیس میشه و این باس پی اله میگیم و اما بعد از گود تست بصورت پی تی خارج میشه پر توان و موفق باشید.

مادربرد گارانتی داره . به نظرم بفرستم گارانتی بهتره .
من خودم با دوتا هارد و همکارامم با هاردای مختلف چک کردن اونم با ویندوز های مختلف ولی کسی نفهمید که مشکل از کجاست.
ولی خودم یه مورد دیده بودم که مشکل از مادربرد بوده. ولی دلیل علمیشو نمیدونستم که شما لطف کردید و توضیح دادید.فقط یک سوال.
با توضیحات شما باید هارد بالا نیاد یا تو لود کردن مشکل داشته باشه حالا چرا ویندوز میپره ؟
تو محیط ویندوز هم بعد نصب ویندوز همش دچار هنگ میشه.ممکنه 3ماه کار کنه ممکنه یک روز کار کنه

javid.1

کاربر
2013-09-03
365
527
دوستان برنامه برای فلش مادربرد ایسوس ( همین مدل ) تو محیط ویندوز میخواستم.خودش تو سایت گذاشته ولی مشکل دارن.

• Like
بالا