آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: پریدن ویندوز مادربرد asus B75M-A با هارد W/D 1TB 7200rpm

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
منظورتون از پریدن ویندوز ،پاک شدن کل فایل های مربوط به ویندوز هست یا بالا نیامدن سیستم ؟از اونجا که پورت های ساتا و IDe توسط پل جنوبی کنترل می شن ،پس وجود ایراد در پل جنوبی می تونه باعث بروز مشکلاتی مثل دیتکت نشدن هارد ساتا بشه ،هر چند رو همون برد ،هارد IDE رو به راحتی دیتکت کنه .در صورت دیتکت شدن هم معمولا با مشکلاتی مثل طول کشیدن انتقال فایل از مثلا USB به هارد حین عملیات کپی می شه .به نظر بنده حقیر اگه برا گارانتی فرستاده بشه بهتره ،چون فکر می کنم دستکاری و باز کردن لپ تاپ ،جزء شرایط ابطال گارانتی باشه .
موفق باشید .

javid.1

کاربر
2013-09-03
365
527
دوست خوبم
منظورتون از پریدن ویندوز ،پاک شدن کل فایل های مربوط به ویندوز هست یا بالا نیامدن سیستم ؟از اونجا که پورت های ساتا و IDe توسط پل جنوبی کنترل می شن ،پس وجود ایراد در پل جنوبی می تونه باعث بروز مشکلاتی مثل دیتکت نشدن هارد ساتا بشه ،هر چند رو همون برد ،هارد IDE رو به راحتی دیتکت کنه .در صورت دیتکت شدن هم معمولا با مشکلاتی مثل طول کشیدن انتقال فایل از مثلا USB به هارد حین عملیات کپی می شه .به نظر بنده حقیر اگه برا گارانتی فرستاده بشه بهتره ،چون فکر می کنم دستکاری و باز کردن لپ تاپ ،جزء شرایط ابطال گارانتی باشه .
موفق باشید .

ممنون از توضیحاتتون.
لب تاپ نیست . پی سی هستش.
بایوس رو اپدیت کردم .تست کنم ببینم با بایوس جدید چطوره

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
معذرت می خوام .اشتباه چاپی بوده .اگه ممکنه ولتاژ پایه های کریستال پل جنوبی رو اعلام کنید .
موفق باشید .

aryakorush55

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
باسلام

دوست عزیز یه سوراخهای ریز ساده میگم رو مین هست که در واقع ارتباط بالای مدار با پایینو انجام میده و میتونه بعضی وقتا کار یا دیس بشه موفق باشید

مسرور

کاربر vip
vip
کاربر
2013-08-02
168
291
دوست عزیز به نظر من چون قطعات گارانتی داره،بهتره برای گارانتی بره.به گفته خودتون و اساتید احتمال ایراد در مین برد از همه بیشتره. شما مابقی قطعات رو یکی یکی روی یه سیستم دیگه امتحان کن تا از صحتشون مطمئن بشی تا با اطمینان خاطر قطعه معیوب رو برای گارانتی بفرستی و زمان رو از دست ندی.
سربلند باشی.

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
منم مثل وست خوبم آقای سایر فکر میکرئم لپ تاپ هستش ولی شما سرتون را درد نیارید ابتدا با یه مادربرد دیگه اس تست و مشکل برطرف شد اولین فرصت بفرستین گارانتی ،در ضمن گارانتی که یه ماه موندم شرکت های گارانتی کننده خیلی میپیچونن،بالا پایین میکنند و میگن تمام شده .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
با دست روی پل فشار آورده و مقدار ولتاژ پایه های کریستال رو مجددا اندازه گیری کنید و ببینید تغییری می کنه یا خیر.اگه تغییر کرد و با توضیحات شما و حالت های برد ،احتمال دیسکانکتی پل زیاده .اگه تجهیزاتشو دارید که ریبال کنید ،اگه نه که بفرستید گارانتی .
موفق باشید .

javid.1

کاربر
2013-09-03
365
527
منم مثل وست خوبم آقای سایر فکر میکرئم لپ تاپ هستش ولی شما سرتون را درد نیارید ابتدا با یه مادربرد دیگه اس تست و مشکل برطرف شد اولین فرصت بفرستین گارانتی ،در ضمن گارانتی که یه ماه موندم شرکت های گارانتی کننده خیلی میپیچونن،بالا پایین میکنند و میگن تمام شده .

گارانتیش یک سال دیگه مونده!
گارانتی سازگار هم هستش.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غفور
بالا