آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: منبع تغذیه آیفون تابا tvd 1040 c

behrang_dvb

کاربر vip
کاربر
2009-01-01
18
31
با سلام
یک آیفون تصویری تابا مدل 1040c دارم که به هیچ عنوان روشن نمیشه
مدار رو که چک کردم عیب ظاهری از منبع تغذیه بود ... فیوز عمل نکرده بود ولی یکی از مقاومت ها سوخته بود
حالا به دو مشکل برخوردم:
1 - مقاومت R11 ( قطعه معیوب که بالا ذکر شد ) تغییر رنگ داده و شک دارم 100 اهم هست یا 150 اهم ؟(البته توی شکل من 100 اهم یک وات گذاشتم )
2 - مقاومت 1 وات هست یا 2 وات ؟
3 - فیش سه سیم خروجی تغذیه با چند تکان به علت لحیم ضعیف کنده شده و حضور ذهن ندارم ابتدای سیم ها به کدوم قسمت از مدار تغذیه وصل میشه .
4 - در بازار قطعات زیر رو چک کردم نمونه های مشابه موجود بود ... آیا تعویض این قطعات با نمونه مشابه مجاز هست ؟
الف - ترانزیستور sr-02n65 روی برد نصب هست که در بازار فروشنده گفت میشه از hfs4n60 استفاده کرد .
ب - پل دیودی kbp206g روی برد نصب هست که فروشنده جایگزینش رو rs207 معرفی کرد .(البته با مولتی متر که تست کردم قطعه پل دیودی سالم هست و فقط محظ کنجکاوی پرسیدم )
5 - اون قطعه مربع شکل آبی رنگ خازن هست ؟ روش که درج شده 0.33 میکرو فاراد
.
خازن 22 میکرو فاراد 400 ولت هم( با اینکه سالم بود ) محظ احتیاط تعویض میکنم
.
اگر استادان گرامی نقشه مدار رو هم داشته باشن و در اختیارم بزارن بسیار ممنون میشم .

پیوست‌ها

• 27.1 کیلوبایت بازدیدها: 1,351
  • 30.7 کیلوبایت بازدیدها: 1,306
آخرین ویرایش:

behrang_dvb

کاربر vip
کاربر
2009-01-01
18
31
برد مشابه رو پیدا کردم جواب سوال هام تا حدی مشخص شد .1 و 2 - در این برد مقاومت R11 سیصد کیلو اهم نیم وات هست .3 - محل قرار گرفتن خروجی در عکس مشخص هست .4 - الف - در برد جدید برای ماسفت از p2nc60 استفاده شده بود .ب - پل دیودی همون kbp206g استفاده شده بود .

پیوست‌ها

• 24.5 کیلوبایت بازدیدها: 1,179
  • 25.1 کیلوبایت بازدیدها: 1,198

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
با سلام
مدار رو که چک کردم عیب ظاهری از منبع تغذیه بود ... فیوز عمل نکرده بود ولی یکی از مقاومت ها سوخته بود
حالا به دو مشکل برخوردم:
1 - مقاومت R11 ( قطعه معیوب که بالا ذکر شد ) تغییر رنگ داده و شک دارم 100 اهم هست یا 150 اهم ؟(البته توی شکل من 100 اهم یک وات گذاشتم )
2 - مقاومت 1 وات هست یا 2 وات ؟
3 - فیش سه سیم خروجی تغذیه با چند تکان به علت لحیم ضعیف کنده شده و حضور ذهن ندارم ابتدای سیم ها به کدوم قسمت از مدار تغذیه وصل میشه .
4 - در بازار قطعات زیر رو چک کردم نمونه های مشابه موجود بود ... آیا تعویض این قطعات با نمونه مشابه مجاز هست ؟
الف - ترانزیستور sr-02n65 روی برد نصب هست که در بازار فروشنده گفت میشه از hfs4n60 استفاده کرد .
ب - پل دیودی kbp206g روی برد نصب هست که فروشنده جایگزینش رو rs207 معرفی کرد .(البته با مولتی متر که تست کردم قطعه پل دیودی سالم هست و فقط محظ کنجکاوی پرسیدم )
5 - اون قطعه مربع شکل آبی رنگ خازن هست ؟ روش که درج شده 0.33 میکرو فاراد
.
خازن 22 میکرو فاراد 400 ولت هم( با اینکه سالم بود ) محظ احتیاط تعویض میکنم
.
اگر استادان گرامی نقشه مدار رو هم داشته باشن و در اختیارم بزارن بسیار ممنون میشم .

درود

فرمودی

لذا آیا هنوز روشن نمیشه یا حل شده ؟

خطاب به آقای alielectro عزیز
ضمن تشکر از دقت نظر و اناقه عمل و زحمات قابل تحسین حضرتعالی
اگر لوکیشن قطعات نقشه ( شماره قطعات ) را هم مشخص میفرمودی ارزش دوچندان می بخشیدی.

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
درود
دوست من این زنر چند ولته ممنون
مشاهده فایل‌پیوست 124176

درود

زینر بعیده
شماره آنرا اعلام کن و یا
موقعیت آنرا نسبت به دیگر قطعات مشخص کنید و بعبارتی بفرمایید به چه قطعاتی متصله و یا محل آنرا در نقشه اعلام کنید تا قابل بررسی بشه.
یحتمل یکسوسازه و احتمالا 1n4148 که دراینصورت بهتره از 1n4007 استفاده کنی.

سپاس

farhadi-1

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-03-01
573
596
درود

زینر بعیده
شماره آنرا اعلام کن و یا
موقعیت آنرا نسبت به دیگر قطعات مشخص کنید و بعبارتی بفرمایید به چه قطعاتی متصله و یا محل آنرا در نقشه اعلام کنید تا قابل بررسی بشه.
یحتمل یکسوسازه و احتمالا 1n4148 که دراینصورت بهتره از 1n4007 استفاده کنی.

سپاس

درود
باید این زنر باشد ممنون
مشاهده فایل‌پیوست 124187

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762

درود

تصور کردم آغازگر تاپیک هستید که فرموده یک مقاومت سوخته بود و لذا با توجه به سلامت فت احتمال سوختن این دیود (زینر) بسیار بعیده
(البته مقدار مقاومت 27 کیلو موازی با دیود صحیح بنظر نمیرسه )

اما ازآنجاکه گزارش موصوف متعلق به شما نبوده و اساسا گزارشی مطرح نکرده بودی لذا محل قطعه مورد نظر شما اساسا قابل پیش بینی و گمانه زنی نبوده
فلذا اگر دیودی است که در نقشه مشخص کردید دراینصورت بله زینره و وجودش اهمیت زیادی نداره و قطعا کوچکتر از 16 ولته
آیا روی آن شماره ای نداره؟

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا