آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: منبع تغذیه آیفون تابا tvd 1040 c

aboly8000

کاربر
2008-03-29
40
58
یه سوال دیگه
ولتاژ پایه 7 آی سی 11 ولت هست . مگه نباید 25 تا 30 ولت باشه؟
چون همین ولتاژ رو باید تو پایه 6 بعنوان پالس بده

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

aboly8000

کاربر
2008-03-29
40
58
R13 و R15 هم داغ میشن ، طبیعیه؟
ولتاژ خروجی هم تو حالت بی باری 14.4 ولت هست.

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
R13 و R15 هم داغ میشن ، طبیعیه؟
ولتاژ خروجی هم تو حالت بی باری 14.4 ولت هست.

درود

هر پست یک خط ؟
حرارت طبیعی هست باید باشه،
بشرطی که مختل نکنه یعنی بدرستی کار کنه

سپاس

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: aboly8000

aboly8000

کاربر
2008-03-29
40
58
آیفون رو مونتاژ کردم ولی نصفه نیمه کار میکنه . انگار برقش ضعیفه . تصویر هم نمیاد . فقط چراغش روشن میشه و گوشیش کار میکنه . صدای زنگ هم ضعیف هست.

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
آیفون رو مونتاژ کردم ولی نصفه نیمه کار میکنه . انگار برقش ضعیفه . تصویر هم نمیاد . فقط چراغش روشن میشه و گوشیش کار میکنه . صدای زنگ هم ضعیف هست.

درود

این همون اختلاله که گفتم
باید مقاومت ۱۰ اهمی را بقدری کم کنی که بدرستی کار کنه ولی با بیشترین مقدار ممگن کار کنه
مثلا می بینی با ۹ و ۷ اهمی هم همینطوره و با ۶ اهمی خوبه دراینصورت ۵ اهمی مناسبه که کمی از مرز بحران فاصله داشته باشه . تا بموجب تغییر ولتاژ برق شهر و یا گرمای محیط و غیره که مرز بحران تغییر میکنه باز هم بدرستی کار کنه
احتمالا ۳ اهمی مناسبه ولی پاسخ صحیح با تست عملی بدست میاد
اگه ۳ اهمی بدرستی کار کرد خودتو اذیت نکن و خوبه
اگه مقاومت نذاری میتونی مقاومت هایی که داری موازی کنی مثلا دو ۱۰ اهم موازی ۵ اهم میشه

سپاس

آخرین ویرایش:

aboly8000

کاربر
2008-03-29
40
58
درود

این همون اختلاله که گفتم
باید مقاومت ۱۰ اهمی را بقدری کم کنی که بدرستی کار کنه ولی با بیشترین مقدار ممگن کار کنه
مثلا می بینی با ۹ و ۷ اهمی هم همینطوره و با ۶ اهمی خوبه دراینصورت ۵ اهمی مناسبه که کمی از مرز بحران فاصله داشته باشه . تا بموجب تغییر ولتاژ برق شهر و یا گرمای محیط و غیره که مرز بحران تغییر میکنه باز هم بدرستی کار کنه
احتمالا ۳ اهمی مناسبه ولی پاسخ صحیح با تست عملی بدست میاد
اگه ۳ اهمی بدرستی کار کرد خودتو اذیت نکن و خوبه
اگه مقاومت نذاری میتونی مقاومت هایی که داری موازی کنی مثلا دو ۱۰ اهم موازی ۵ اهم میشه

سپاس
درود
مقاومت رو تا 3.3 اهم آوردم پایین صفحه نمایش نیمه روشن شد ولی تصویر نداره در رو هم باز نمیکنه.
فکر کنم باید همون 1 اهم رو بخرم و روش بزارم

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
درود
مقاومت رو تا 3.3 اهم آوردم پایین صفحه نمایش نیمه روشن شد ولی تصویر نداره در رو هم باز نمیکنه.
فکر کنم باید همون 1 اهم رو بخرم و روش بزارم

درود

جدا گزارش شما قابل تحسین و تقدیره که زحمت کشیدی و گفتی صفحه نیمه روشن شد
درحالیکه میتونی فقط بگی « شد» یا « نشد »

با ۱۰ اهمی هم همینطور بود ؟
ولتاژ خروجی تغذیه چند ولته؟
چه مقاومت هایی داری ؟ اعلام کن شاید بتونی یک اهم درست کنی
اگه چند جمله بیشتر بنویسی بنفع خودته
احتمالا قطعه نامناسبی عوض کردی یا این مقاومت علاوه بر نقش حفاظتی ، نمونه گیر جریان هم هست که دراینصورت باید دقیقا همون مقدار باشه
کمی توضیح بده و گزارش کن تا بفهمم چه موقعیتی داره حتی همین تک جمله ها هم گنگه و مشخص نیست تفاوتی با قبل کرده یا نه
هنوز یکبار هم ولتاژ را اعلام نکردی

سپاس

آخرین ویرایش:

aboly8000

کاربر
2008-03-29
40
58
من 3 تا مقاومت 10 اهمی دارم.
با مقاومت 10 اهم ولتاژ 14.4 ولت بود البته بدون بار . بعد نصب کردم فقط گوشی کار می کرد و چراغش روشن شد. بعد یه مقاومت 10 دیگه باهاش موازی کردم که بازم همونطور بود ولتاژهم توبی باری همون 14.4 ولت بود . بعد یه مقاومت 10 دیگه باهاش موازی کردم (معادل 3.3 اهم) و نصب کردم صفحه نمایش روشن شد ولی تصویر نداشت دربازکن هم کار نمی کرد در این حالت هم تو بی باری 14.4 ولت توخروجی بود. ولتاژها رو فقط تو بی باری می تونستم بگیرم چون برای نصب باید آیفون رو می بستم.
من چون
ماسفت p2nc60 پیدا نکردم بجاش BUZ90A رو نصب کرده بودم و زنر 18 ولتی گزاشته بودم وآی سی 3843 رو هم عوض کرده بوذم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
من 3 تا مقاومت 10 اهمی دارم.
با مقاومت 10 اهم ولتاژ 14.4 ولت بود البته بدون بار . بعد نصب کردم فقط گوشی کار می کرد و چراغش روشن شد. بعد یه مقاومت 10 دیگه باهاش موازی کردم که بازم همونطور بود ولتاژهم توبی باری همون 14.4 ولت بود . بعد یه مقاومت 10 دیگه باهاش موازی کردم (معادل 3.3 اهم) و نصب کردم صفحه نمایش روشن شد ولی تصویر نداشت دربازکن هم کار نمی کرد در این حالت هم تو بی باری 14.4 ولت توخروجی بود. ولتاژها رو فقط تو بی باری می تونستم بگیرم چون برای نصب باید آیفون رو می بستم.
من چون
ماسفت p2nc60 پیدا نکردم بجاش BUZ90A رو نصب کرده بودم و زنر 18 ولتی گزاشته بودم وآی سی 3843 رو هم عوض کرده بوذم

درود

لوکیشن زینر ۱۸ ولت چیه
چند ولتی بوده ؟
کلکتور Q1 که با نارنجی معرفی شده به چه قطعاتی متصل میشه؟
اگه لامپ کم مصرف اوراقی داری مقاومت های کم اهم داره
اگه بخش های دیگه یک اهمی بود میتونی با ۳ اهمی عوض کنی و استفاده کنی

سپاس

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: aboly8000
بالا