آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: تغییر ولتاژ خروجی از منبع تغذیه

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
977
2,680
سلام یک منبع تغذیه است که خروجی های 3.3 ولت و 5 ولت و 8 ولت و 12 ولت و 22 ولت و 31 ولت داره .
1 - کدام قطعه باعث میشه خروجی ولتاژ ها 3.3 یا 5 یا 12 ولت بشه ؟
2- با تعویض کدام قطعه میتونم خروجی 12 ولت را به 15 ولت تغییر بدم . امکانش هست ؟
3 - کار دیود هایی ( تقریبا بزرگ ) که در مسیر خروجی ها است چیست .؟
4 - با تعویض دیود ها ( اگه خراب بشه . به همین شماره در بازار پیدا نمیشه و مشابه پیدا میشه و اگه اهم گیری کنی با دیود اصلی براری نمیکنه ) تغییری در ولتاژ ایجاد میکنه یا نه ؟
اساتید محترم لطفا و خواهشا با شماره جواب بدین . با تشکر فراوان

MSL

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-20
333
1,891
تهران
سلام دوست عزیز

اولاً نیاز به تاپیک جدید نبود

ثانیاً :در همان تاپیک قبلی برایتان توضیح دادم که ولتاژ خازنهای خروجی باعث تغیر ولتاژ می شود بطور مثال خازنی که در خروجی 3.3 میباشد اگر ولتاژ آن بیشتر شود خروجی 3.3 شما بیشتر میشود حتما از خازن مرغوب استفاده کنید .

درضمن IC , دیود های فرکانسی شما سالم هست ! شما مشکل خازنی دارید ! میتوانید با گرم کردن خازنهای خروجی بیشتر عیب یابی کنید!

اگه باور ندارید که خازنهایتان مرغوب نیست به این تاپیک مراجعه کنید : /http://www.irantk.ir/irantk2930

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
977
2,680
سلام
با تشکر . تایپیک قبلی برای تعمیر منبع تغذیه بود که به نتیجه نرسیدم . تمامی خازنها را عوض کردم . ای سی کوپلر و ترانزیستور را عوض کردم . همه اینها با شماره اصلی فرق نمیکنه . فقط دیودی که خریدم با شماره خود منبع تقذیه فرق میکنه . بازم امتحان کردم . نشد . بالاخره دست از تعمیرش برداشتم . یه منبع تغذیه خریدم . که داخلش خروجی 15 ولت نداره . به جاش 12 ولت داشت که قدرتش نمیرسه . سوال اینجاست که مسیر 12 ولت را با تعویض قطعه ای میشه به 15 ولت رساند . با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
977
2,680
اساتید محترم جوابی ندادید . میشه یا نمیشه ؟

بالا