آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: درخواست راهنمایی برای شروع کار تعمیرات

meherzi

کاربر
2014-11-09
49
81
سلام خدمت همه ی اساتید عزیز
من دوره ی تعمیرات لپ تاپ و پی سی را گذرانده ام اما انصافا سایتتون خیلی پربارتر از همه اموزشگاها می باشد.
چندتا سوال داشتم ممنون میشم اگه کسی راهنماییم کنه.
1. آیا امولاتور لازمه یا رم و سی پی یو بخرم برای تست مادر بورد هایی که برام میارن و روم و سی پی یو ندارن.
2.پروگرامر برای شروع لازمه ؟؟؟؟ و چه نوعی بگیرم.
3.در آموزشگاه کار با دیباگر را یادمون ندادن و گفتن که به درد نمی خوره و تست قطعات با ولتاژ گیری مد نظرشون بود که اگه فلان ولتاژ به فلان جا برسه اوکی می باشد. نظرتون چیه آیا بخرم دیباگر؟
4.ای سی را چطور تست کنم ؟؟؟ ( آی سی پاور (لپ تاپ ) و ای سی های موجود در مادر بورد)

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
دوست عزیز شما با داشتن سی پی یو رم فقط صحت سلامت آنهارا میتوانید مشخص کنبد ولی کار امیلاتور(سی پی یو مجازی )با توجه به وضعیت چراغ ها ترفندی براب رسیدن با قطعه مربوطه در مادربرد است
آی سی اصولا تست ندارد ولی آموزشگاهتون با تست ولتاژ نواحی مختلف را یادتون داده باشد ولی ولتاژ های آیسی 3.3 یا 5 ولت می باشد که باید داشته باشد ولی دلیل بر سالم بودن قطعه مربوطه نیست.
بهترین کار برای شما اینه ابتدا کلیه پست هایی که تو انجمن قرارداده شده را به دقت مطالعه کنید چون اینجا (irantk) فقط تجربیت اساتید و همکاران چندین و چند ساله قرار داده شده است ولی آموزشگاهها فقط سیلابس ها را آموزش می دهند و تا به یه مشکلی بر میخورین فقط از روی همون جزوه راهنمایی میکنند که مسلما مطمئنا خودتون تا حالا صدبار جزوه رو مرور کردین .به هرحال خیلی در زمینه تعمیرات یا به جرات میتونم بگم که به کلیه مشکلات و سوالاتی که توی ذهنون خطور کرده تو این انجمن خواهین یافت (موفق باشین)

davodpor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-03-24
237
1,534
ايران
با سلام
دوست عزيز اگر واقعا قصد تعمييرات داري اول بايد ابزار تعمييرات مهيا شود شما هر چقدر استاد باشيد ولي ابزاري براي كار نداشته باشيد عملا.... پروگرامر .هات جت ديبا گر و سي پي يو رم. مولتي مترابزار اوليه تعمييرات

yaghob20

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-07
600
2,865
سلام خدمت همه ی اساتید عزیز
من دوره ی تعمیرات لپ تاپ و پی سی را گذرانده ام اما انصافا سایتتون خیلی پربارتر از همه اموزشگاها می باشد.
چندتا سوال داشتم ممنون میشم اگه کسی راهنماییم کنه.
1. آیا امولاتور لازمه یا رم و سی پی یو بخرم برای تست مادر بورد هایی که برام میارن و روم و سی پی یو ندارن.
2.پروگرامر برای شروع لازمه ؟؟؟؟ و چه نوعی بگیرم.
3.در آموزشگاه کار با دیباگر را یادمون ندادن و گفتن که به درد نمی خوره و تست قطعات با ولتاژ گیری مد نظرشون بود که اگه فلان ولتاژ به فلان جا برسه اوکی می باشد. نظرتون چیه آیا بخرم دیباگر؟
4.ای سی را چطور تست کنم ؟؟؟ ( آی سی پاور (لپ تاپ ) و ای سی های موجود در مادر بورد)
به نام خدا
دوست عزیز از سوال هاتون معلومه خیلی عجله دارید!
جواب 1:هم سی پی یو و رم واقی بگیر هم emulator
جواب 2:پروگرامر لازمه و برای شروع tnm2000+ با خشاب هاش 400 و خورده ای می شه مدل tnm5000 هم هست که 900 خورده ای میشه و قابلیت های بیشتری داره مثل کابل jtagو....
جواب3:کارت دیباگر یعنی چشم تعمیرکار .شما اگه بخوای همش ولتاژ بگیری خیلی زمان بر هست وقتی دیباگر بهت کد می ده یک قدم جلوتری .یه مدل هستم خودم استفاده می کنم یه کابل هم داره که وقتی دیباگر رو اسلات می زاری از رو مانیتور دوم نگاه کنی و چراغ های دیباگر که خیلی مهم هستند مثل ریست
4.جواب4:هر آی سی یک دیتاشیت داره و در داخل دیتاشیت ساختمان آیسی و ولتاژ هایی که باهاش تغذیه میشه درج می شه
ولتاژ ورودی VCC و خروجی Vout البته اسم هم دیگه هم می زارن که بایدخودت تست کنی
مورد دیگر در مورد آی سی اینه که باید بدونی نقش این آیسی در مدار چی هست.مثلا در لپ تاپ کار ای سی MAXIM

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,002
2,849
با سلام دوست عزیزم

ببینید همکاران نکات مهم رو عرض کردند .

ببینید بنا به تحربه خودم اینها رو عرض میکنم :

اگر هنوز لوازم کار تعمیرات رو نخریدید سعی کنید موقع خرید بهترین ها رو انتخاب کنید . شاید از نظر قیمت مقداری بالاتر باشند ولی موقع کار با اونها متوجه میشید که چقدر کار درستی کردید که این مارک رو خریدید . توی کار ما ( تعمیرات سخت افزار کامپیوتر ) چون با قطعات فوق العاده حساس سر و کار داریم ، وجود لوازم و مواد مصرفی درجه 1 حرف اول رو میزنه . چون در غیر اینصورت همیشه نتیجه مطلوب یا کاملاً مطلوب رو نمی گیرید . اگر هم برای بعضی لوازم بودجه کافی ندارید سعی کنید بعداً که دستتون باز تر شد خریداری کنید . بهتر از اینه که جنس به درد نخور بخرید . حال جلو تر که برید به حرف بنده خواهید رسید .
کارت دیباگر همونطور که دوست عزیزمون هم اشاره کردند مثل چشم تعمیرکار میمونه . و خیلی بهمون کمک میکنه . پروگرامر هم بسیار واجب هستش . چون خیلی از ایرادات با پروگرام کردن آی سی بایوس برطرف میشه .
سوال دیگه ای هم داشتید در خدمتم

meherzi

کاربر
2014-11-09
49
81
سلام مجدد
با تشکر از همه اساتید عزیز که منت بر سر ما نهادند و به سوالات ما جواب دادن
ممنونم از راهنمایی های که کردین.
پروگرامر TNI5000+ خریدم آیا به کارم میاد؟؟؟؟؟؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: davodpor

meherzi

کاربر
2014-11-09
49
81
مرسی غفور عزیز

چندتا سوال داشتم در مورد تعمیر لپ تاپ تایپیک جدید بزنم یا اینجا مطرح کنم ؟؟؟؟؟

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
سلام مجدد
با تشکر از همه اساتید عزیز که منت بر سر ما نهادند و به سوالات ما جواب دادن
ممنونم از راهنمایی های که کردین.
پروگرامر TNI5000+ خریدم آیا به کارم میاد؟؟؟؟؟؟
با درود
بسیار عالی است
فقط در کار ما باید همراه آن سه خشاب بگیرید امیدوارم گرفته باشید اگر نگرفتید اعلام کنید تا بنده یا دوستان بگویند کدام را بگیرید
موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: meherzi

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
مرسی غفور عزیز

چندتا سوال داشتم در مورد تعمیر لپ تاپ تایپیک جدید بزنم یا اینجا مطرح کنم ؟؟؟؟؟
با درود
دوست بزرگوار ، هر سوال باید در بخش مربوطه مطرح شود تا زودتر به نتیجه برسید و هم پیدا کردنش برای شما و همکاران راحت باشد و هم ، هرج و مرج نشود و...
ولی حتما به شما پیشنهاد میکنم قبل از ایجاد تاپیک ، لینک های زیر را مطالعه فرمایید
http://www.irantk.ir/irantk54912/
http://www.irantk.ir/irantk962/
http://www.irantk.ir/irantk31762/
موفق باشید

بالا