آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: کاهش ولتاژ 12 ولت پاور گرین 350 وات

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
درود بر استاد غزال که حضورش مایه افتخارو دلگرمیه

دوست گرامی اصولا اینچنین مشکلات فقط از عهده استاد غزال بر میاد وبا حضور ایشان دیگه بقیه دوستان کنار میکشن ( دیگه کسی حرفی واسه گفتن نداره) پس از وجودش استفاده کن

ضمنا بنظر من هم یا پاورت مشکلی نداره یا گزارش شما ناقصه
شما در ابتدا گفتی:
جز خط 12 ولت بقیه ولتاژها درست هستن

12 ولت در حالت بی باری حدود 11.3 ولت هست که با جریان کشیدن به 9.8 میرسه
و بعد از متصل کردن مقاومت آجری هم گفتید:
موقع وصل کردن مقاومت حدود 0.3 ولت ولتاژ خط 12 ولت زیاد تر میشه
این یعنی مشکل کجاست؟
پس شما دیگه دنبال چی هستین گه گفتید این یعنی مشکل کجاست؟

در ضمن تصویرها رو هم تو همین انجمن آپلود کنید موفق باشید

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,763
درود بر استاد غزال که حضورش مایه افتخارو دلگرمیه

دوست گرامی اصولا اینچنین مشکلات فقط از عهده استاد غزال بر میاد وبا حضور ایشان دیگه بقیه دوستان کنار میکشن ( دیگه کسی حرفی واسه گفتن نداره) پس از وجودش استفاده کن

ضمنا بنظر من هم یا پاورت مشکلی نداره یا گزارش شما ناقصه
شما در ابتدا گفتی:

و بعد از متصل کردن مقاومت آجری هم گفتید:

پس شما دیگه دنبال چی هستین گه گفتید این یعنی مشکل کجاست؟

در ضمن تصویرها رو هم تو همین انجمن آپلود کنید موفق باشید

سلام

حسین جان با غلو توانایی و تفریط محبت و بذل کرامت ، خیلی خیلی شرمنده میکنی

سپاس و تقدیر

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
سلام

حسین جان با غلو توانایی و تفریط محبت و بذل کرامت ، خیلی خیلی شرمنده میکنی

سپاس و تقدیر
خواهش میکنم استاد ؛ لطف و کرامات عالی ٬مزید بر علته

چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است

ضمنا
http://www.irantk.ir/irantk42872-8/#post232230 این آدرس و...... پستهای بیشمار دیگه ای٬ همه و همه دلالت برتوانایی و چیره دستی و فروتنی بی اندازه بزرگوار را داراست وشخصا مرید و دست بوس شما استاد گرامی هستم

A R A S H

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-01
443
6,824
فارس
حبیب جان مشکل این پاور این هست که سیستم ریست میکنه ، من ولتاژ گیری کردم دیدم همه ولتاژ ها در محدوده مجاز هستن بجز 12 ولت که 11.3 هست ، بعد حین تست متوجه شدم وقتی از خروجی 12 جریان میکشم ولتاژ 5 ولت یه کم بیشتر میشه در حد 0.2 ولت و وقتی از 5 ولت جریان میکشم ولتاژ خروجی 12 ولت یه کم بیشتر میشه و طبق فرمایش شما همینجور که لامپ به 12 ولت وصل بود مقاومت رو روی خروجی 5 ولت گذاشتم که دیدم ولتاژ خط 12 ولت که قبلا عرض کردم 9.8 هست 0.3 ولت زیاد میشه
ضمن اینکه از خروجی 12 جریان زیادی نکشیدم در حد 1.5 امپر که ولتاژ اینقد افت کرد
فردا روی سیستم تست میکنم ببینم درست شده یا نه ، شاید مشکل فقط خازنهای صافی خروجی بوده و اینکه ولتاژها ازهم تاثیر بگیرن طبق فرمایش استاد غزال به طراحی مدار برمیگرده
چندتا پاور دیگه دارم که سالمن و مثل این جربانکشی از یه خروجی رو بقیه تاثیر نداره

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,763
حبیب جان مشکل این پاور این هست که سیستم ریست میکنه ، من ولتاژ گیری کردم دیدم همه ولتاژ ها در محدوده مجاز هستن بجز 12 ولت که 11.3 هست ، بعد حین تست متوجه شدم وقتی از خروجی 12 جریان میکشم ولتاژ 5 ولت یه کم بیشتر میشه در حد 0.2 ولت و وقتی از 5 ولت جریان میکشم ولتاژ خروجی 12 ولت یه کم بیشتر میشه و طبق فرمایش شما همینجور که لامپ به 12 ولت وصل بود مقاومت رو روی خروجی 5 ولت گذاشتم که دیدم ولتاژ خط 12 ولت که قبلا عرض کردم 9.8 هست 0.3 ولت زیاد میشه
ضمن اینکه از خروجی 12 جریان زیادی نکشیدم در حد 1.5 امپر که ولتاژ اینقد افت کرد
فردا روی سیستم تست میکنم ببینم درست شده یا نه ، شاید مشکل فقط خازنهای صافی خروجی بوده و اینکه ولتاژها ازهم تاثیر بگیرن طبق فرمایش استاد غزال به طراحی مدار برمیگرده
چندتا پاور دیگه دارم که سالمن و مثل این جربانکشی از یه خروجی رو بقیه تاثیر نداره

چطور فهمیدی 1/5 آمپر از 12 ولت میکشی ؟
چه باری به 12 ولت متصل میکنی؟
اگه روی دستگاه کار نکرد ولتاژها را در حال اتصال به کیس اندازه گیری و اعلام کن
تصور نمیکنم خرابی 12 ولت موجب ریست بشه

سپاس

A R A S H

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-01
443
6,824
فارس
با سلام خدمت استاد غزال و حبیب عزیز و بقیه دوستانی که زحمت کشیدن راهنمایی کردن
یه لامپ 12 ولت 20 وات دارم که به خروجی 12 وصل کردم
W= VI
در واقع با مولتی متر جریان رو اندازه گرفتم 1.67 بود که با اون 1.5 که عرض کردم واسه یه پاور 350 وات زیاد تفاوتی نمیکنه که باعث افت ولتاژ بشه ( من جریان رو گرد کردم گفتم 1.5 امپر)
درسته که موقع حساب تئوری 12 ضربدر 1.67 میشه همون 20 وات اما لامپ نورش کمه چون ولتاژ افت کرده و عملا 12 نیست
با دوتا مولتی متر تست کردم قضیه رو ، اما امروز صبح روی کیس تست کردم همه ولتاژها درست بود ، جالب اینجاس که پاورها چقدر طراحی های متفاوتی دارن ، اون پاور 530 وات که صفحه قبل گفتم روشن نمیشه بجز ایسی ها تمام ترانزیستورها و مقاومتهای وات بالا و دیودهاش رو توی مدار چک کردم دیدم سالمه اما روشن نمیشد فقط اول که بازش کردم دیدم خازن خروجی 5 ولت استندبای خرابه و خروجیش رسیده زیر 4.5 ولت عوضش کردم و خروجی 5 ولت شد اما کماکان پاور روشن نمیشدیه لامپ به خروجی 12 و یکی هم به 5 وصل کردم و بعد تست کردم دیدم پاور روشن شد و همه چی اوکی هس و مشکل دوتا چیز بوده یکی خازن که خراب بوده و باعث میشده سیستم روشن نشه و یکی بنده که نمیدونستم بعضی پاورا اگه جریان نکشی از خروجیشون روشن نمیشن

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
با سلام خدمت استاد غزال و حبیب عزیز و بقیه دوستانی که زحمت کشیدن راهنمایی کردن
یه لامپ 12 ولت 20 وات دارم که به خروجی 12 وصل کردم
W= VI
در واقع با مولتی متر جریان رو اندازه گرفتم 1.67 بود که با اون 1.5 که عرض کردم واسه یه پاور 350 وات زیاد تفاوتی نمیکنه که باعث افت ولتاژ بشه ( من جریان رو گرد کردم گفتم 1.5 امپر)
درسته که موقع حساب تئوری 12 ضربدر 1.67 میشه همون 20 وات اما لامپ نورش کمه چون ولتاژ افت کرده و عملا 12 نیست
با دوتا مولتی متر تست کردم قضیه رو ، اما امروز صبح روی کیس تست کردم همه ولتاژها درست بود ، جالب اینجاس که پاورها چقدر طراحی های متفاوتی دارن ، اون پاور 530 وات که صفحه قبل گفتم روشن نمیشه بجز ایسی ها تمام ترانزیستورها و مقاومتهای وات بالا و دیودهاش رو توی مدار چک کردم دیدم سالمه اما روشن نمیشد فقط اول که بازش کردم دیدم خازن خروجی 5 ولت استندبای خرابه و خروجیش رسیده زیر 4.5 ولت عوضش کردم و خروجی 5 ولت شد اما کماکان پاور روشن نمیشدیه لامپ به خروجی 12 و یکی هم به 5 وصل کردم و بعد تست کردم دیدم پاور روشن شد و همه چی اوکی هس و مشکل دوتا چیز بوده یکی خازن که خراب بوده و باعث میشده سیستم روشن نشه و یکی بنده که نمیدونستم بعضی پاورا اگه جریان نکشی از خروجیشون روشن نمیشن
خوب دوست عزیز خدا رو شکر که مشکلت حل شد و پاورت از اهدای قطعات به پاورای دیگه در امان موند

parand010

کاربر
2015-12-22
25
16
قزوین
سلام دوستان
5vsb من تو تستر زیر 5 ولت رو نشون میده و ارور میده دقیقا کدوم خازن رو باید عوض کنم که مشکلم برطرف بشه؟

سروش موحد

کاربر vip
کاربر
2018-11-03
24
9
سلام خدمت دوستان و اساتید محترم

یک پاور OCZ دارم که ولتاژ 12 و ولتاژ 5 ولتش پایینه در حالت عادی خوبه ولی وقتی حتی یدونه فن کوچیک هم وصل میکنم ولتاژ میاد پایین ، همه خازنهارو عوض کردم دیود هم عوض کردم ولی فایده نداشت ممنون میشم راهنمایی کنید

بالا