آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: مشکل هنگ کردن سیستم زمان استفاده از شارژر Dell Inspiron 6400

kamy1085

کاربر
2011-07-31
19
40
با سلام
من با یک لب تاپ(Dell Inspiron 6400) مشکل عجیبی دارم ، در زمان استفاده از باطری دستگاه بدون مشکل کار میکند ولی زمانیکه از شارژر استفاده میکنم دستگاه بعد از مدتی فریز میشود و صفحه تصویر تیره میگردد.
حتی هنگامیکه در ابتدا وارد صفحه Diagnostic Check میشوم نیز بعد از مدتی همین مشکل پیش می آید. که در ابتدا زمان طولانی تری دستگاه کار میکند ولی بعد از آن در فاصله های کوتاهتر سیستم فریز میشود.
توسط برنامه ای فن سی پی یو را یکسره کردم و حتی فن زیر لپ تاپ هم گذاشتم ولیکن مشکل حل نشد...
تنها مورد مشکوک این است که در زمان استفاده از شارژر سی پی یو و جی پی یو خیلی داغ میشود و فن سی پی یو خیلی دیر کار میکند ولی در حالت باطری همه چیز طبیعی و بی مشل است.
لازم به ذکر است باطری توسط دستگاه بدون مشکل شارژ میشود و با شارژر دیگر نیز همین موارد ایضا تکرار میشود.
لطفا راهنمائی کنید.

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
kamy جان ببخشید یه سوال خارج از مطلب :
شما بچه کجاهستین؟ببخشید شرمنده

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: kamy1085

hosein.asadolahi

کاربر حرفه ای
کاربر
2009-05-06
153
4,000
گنبد کاووس
سلام با اجازه اساتيد
مشكل جالبيه ، تا حالا بهش بر نخوردم ، چند تا سوال داشتم :
١ : دستگاه وقتي خاموش است شارژ ميكند ؟
٢ : بدون باطري و در حالتي كه تنها شارژر متصل است باز هم اين اتفاق مي افته ؟
٣ : بايوس اپديت شده ؟
٤ : با سي پي يو ديگه تست كردين ؟
٥ : الان حضور ذهن ندارم ، اين دستگاه دو گرافيكه است ؟

kamy1085

کاربر
2011-07-31
19
40
با سلام و تشکر از شما جناب اسدالاهی ،
1- بله دستگاه شارژ میکند.
2- بله در زمانیکه باطری به دستگاه متصل است هم فریز میشود و حتی در این حالت سریعتر از زمانیکه بدون باطری است فریز میکند.
3- بایوس دستگاه حدودا چند ماه قبل به آخرین نسخه آپدیت شد ولیکن بدون مشکل در این مدت کار میکرد.
4- بله ،با سی پی یو دیگری مشابه سی پی یو خودش امتحان کردم وباز هم همین مشکل ...
5- کارت گرافیک دستگاه
NVIDIA GeForce Go 7300 می باشد.
بازهم از لطف شما سپاس.

mehdifull

مدیر بخش تعمیر پخش های ماشین و ستاپ باکس
مدیر تالار
2007-10-28
3,333
50,515
شوش شهر دانیال نبی (ع)
دوست عزیز کار بنده لپ تاپ کار نمی کنم اما این ایراد به احتمال زیاد از ولتاژ تامین کننده قسمت شارژ باطری میباشد و قطعا خازنی است اگر با یک آدپتور دیگر تست کرده اید باید از خازن های داخلی باشد .

hosein.asadolahi

کاربر حرفه ای
کاربر
2009-05-06
153
4,000
گنبد کاووس
بنده هم با نظر mehdifull موافق هستم ، احتمالا افت جريان دارين ، اگه بدون باطري هم اين مشكل را دارين چيزي كه به ذهن من ميرسه اينه :

يا فت هاي محافظ ورودي مشكل دارن
يا خازن هاي كوپلاژ ورودي
يا ايسي شارژ

اگه از صحت قطعات بالا مطمىن شدين اطلاع بدين كه بريم به ادامه داستان . فقط يه سوال ، با باطري و بدون شارژر هم اين مشكل را دارين ؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: kamy1085

mavaramat

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-07
409
4,732
با سلام.اگه با شارژر دیگه تست کردید جواب نداد با رم و هارد دیگه هم تست کنید.همه چیز رو از مین بورد جدا کنید (wifi-hdd-odd) بعد تست کنید.ببینید بدون هارد هم هنگ میکنه یا نه؟مثلا اگر توی محیط بوت رهاش کنید کارمیده یا نه؟با یه برنامه تمام قطعات رو چک کنید.
http://www.irantk.ir/irantk40812/

بالا