آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: عدم وجود ولتاژ بعد از وصل سيم سبز و سياه

MAFSHARI

کاربر
2014-06-28
139
421
ماهشهر
سلام دوستان 2 عدد پاور بدستم رسيده كه در ابتدا ولتاژ 5 ولت استند باي رو دارم ولي بمحض وصل كردن سيم سبز و سياه هيچ ولتاژ ديگري ندارم .لطفا راهنمايي بفرمائيد .

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام

مدل و وات پاور را قید کن و عکسهای باکیفیت از زیر و روی برد مدارچاپی آن قرار بده تا راحت تر راهنمایی شوی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
باسلام

آیا فیوزهای آنها سوخته بود احتمال زیاد عیب اولی در هیتسینگ اول است شما باید قطعات مسیر ورودی برق 220 ولت صافی های ورودی مدار (سلف، خازن و مقاومت) سپس بترتیب پل یکسوساز و واریستور و ترمیستور خازنهای الکترولیتی بزرگ و دو عدد ترانزیستور قدرت ان پی ان هم نام را چک کنی

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس
سلام دوستان 2 عدد پاور بدستم رسيده كه در ابتدا ولتاژ 5 ولت استند باي رو دارم ولي بمحض وصل كردن سيم سبز و سياه هيچ ولتاژ ديگري ندارم .لطفا راهنمايي بفرمائيد .

با اجازه حاج رضا
دوست عزیز من یه پاور داشتم دقیقا مشکلش مثه مشکل پاور شما بود
البته بنده جریان زیادی ازش گرفته بودم که این مشکل بوجود اومد و فقط 5ولت رو داشتم

در نهایت پس از کلی کلنجار حدود 3تا دیود زیر سلف (در قسمت خروجی) بود که دو تاشون سوخته بود و با تعویضشون مشکل برطرف شد

بنا به فرمایش حاج رضا تصویری باکیفیت بزارید بهتر راهنمایی میشید

MAFSHARI

کاربر
2014-06-28
139
421
ماهشهر
سلام خدمت اساتيد محترم بنده همانطور كه در عكس مشاهده مي فرمائيد سلفي كه تيره شده بود رو برداشتم و ديودهاي زيرش رو چك كردم كه همگي سالم بودند و با يك سلف از يه نوع پاور ديگه عوض كردم حالا فن در لحظه اول يه تكون كوچيك مي خوره . ولي هيچ ولتاژي ندارم . 46012011407816317112.jpg54433288777095478062.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: habbib

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس
سلام خدمت اساتيد محترم بنده همانطور كه در عكس مشاهده مي فرمائيد سلفي كه تيره شده بود رو برداشتم و ديودهاي زيرش رو چك كردم كه همگي سالم بودند و با يك سلف از يه نوع پاور ديگه عوض كردم حالا فن در لحظه اول يه تكون كوچيك مي خوره . ولي هيچ ولتاژي ندارم .مشاهده فایل‌پیوست 102744مشاهده فایل‌پیوست 102745
دوست گرامی همونطور که عرض کردم مشکل پاور من هم دقیقا مثه پاور شما بود و ضمن اینکه لحظه پاور کردن فن تکون کوچکی میخورد

ضمنا شما بفرمایید روی پاور چه کارهایی انجام داده اید تا به حال
توصیه های حاج رضا رو انجام دادید؟

دیودهای سه پایه رو هم چک کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: HOSE IN

MAFSHARI

کاربر
2014-06-28
139
421
ماهشهر
با سلام . هيچ فيوز و پل ديودي سوخته نبود همه چيز سالمه فقط همون سلف بزرگ بعد از هيت سينگ كه سياه كرده بود رو با يه سلف از يه پاور ديگه عوض كردم . كه هنوز نتونستم جواب بگيرم در ضمن همه قطعات اعمم از ديودها و شاتكي هاي قدرت سالمن . با تشكر

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
اگه ممکنه شما قطعات رو از ورودی چک کنید و مرحله به مرحله برید جلو .از قسمت اولیه ولتاژگیری کرده و اعلام کنید .ببینید تا کجا ولتاژها رو دارید و مقدارشون چقدر هست .از سالم بودن خازن های ورودی اطمینان حاصل کنید .مقدار ولتاژهای روی هیت سینک دوم رو هم اعلام کنید تا محدوده عیب مشخص بشه .صرف تست ظاهری قطعات نمی شه کاری از پیش برد ،چه بعضی قطعات با وجود معیوب بودن ،حین تست ،علایم سالم بودن رو از خودشون نشون می دن .منتظر اعلام نتیجه
موفق باشید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: habbib

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام اون سلف رو در بیار و پایه های سلف رو با اهم متر تست کن ببین دو تا یی به هم باید راه بدن اگه غیر اینه سلف پایه هاش به هم اتصال دارن من این مورد رو هم داشتم

بالا