آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تستر نيمه هاديها atmeg8p Semiconductor Tester

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
با سلام :
پروژه اين پست مربوط به يك تستر نيمه هادي ها اعم از ترانزيستور و تريستور و ......
كه از ميكروكنترل atmeg8 استفاده كرده است .
پس از مونتاژ كافيست كه يك ترانزيستور و.... را به سه ترمينال پروژه وصل كنيد و دگمه تست را فشار دهيد در صورت سلامت قطعه بعد از چند لحظه در ال سي دي مدار نام پايه هاي قطعه و به همراه مشخصه هايي از ان {alfa . beta .,.... } ضريب تقويت و... را مشاهده خواهيد كرد .
فايلهاي پروژه اعم از hex . asm atmeg8p و همچنين براي lcd كامل ميباشند .
دانلود كنيد .

[hide] مشاهده فایل‌پیوست 21205[/hide]
با تشكر .
موفق باشيد .

TrTester_totale_1824_klein.jpg

testerpolov_fotoorig0.jpg

137822.jpg

testerpolov_foto0.jpg

آخرین ویرایش توسط مدیر:

UNESS30

کاربر
2011-05-01
9
112
تهران
با عرض سلام و ادب خدمت همه دوستان و اساتید

آقای gadraj عزیز عکس دومی که آپ کردین این دستگاه رو بصورت کامل و با قابش نشون داده . آیا آماده اش هم تو بازار جمهوری هست که بخریم؟
خودتون خریدین یا ساختین ؟ اگه خریدین اطلاعاتش رو هم بی زحمت بدید . ازکجا؟ و چند گرفتین؟
ترانزیستور و دیود و تریستور رو باید تست کنه نه ؟ قابلیت و کارایی دیگه ای هم داره ؟ مرسی از وقتی که میزارین برای جواب.

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
با عرض سلام و ادب خدمت همه دوستان و اساتید

آقای gadraj عزیز عکس دومی که آپ کردین این دستگاه رو بصورت کامل و با قابش نشون داده . آیا آماده اش هم تو بازار جمهوری هست که بخریم؟
خودتون خریدین یا ساختین ؟ اگه خریدین اطلاعاتش رو هم بی زحمت بدید . ازکجا؟ و چند گرفتین؟
ترانزیستور و دیود و تریستور رو باید تست کنه نه ؟ قابلیت و کارایی دیگه ای هم داره ؟ مرسی از وقتی که میزارین برای جواب.
با سلام :
مدار اماده اش با يك مقدار پيشرفته تر به عنوان تستر ايسي هاي TTL/CMOS و نيمه هاديها در بازار موجودهست و يك سال پيش فكر كنم حدود 170 هزار تومان قيمتش بود
امكانات دستگاهي كه ديدم :
تست تقريبا همه ايسي هاي ديجيتالي اعم از TTL/CMOS طبق ليست منويي كه دارد .
تست همه همه رقم ترانزيستور اعم از NPN/PNP / با محدوديتي از موس فيت هاي رايج
تست همه رقم ديود هاي موجود در بازار
و يك سري ايسي هاي انالوگ مشهور و اپ امپ هاي رايج .
موفق باشيد .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
سلام اقاي gadraj
من اين پروژه رو بستم هم داخل پروتئوس هم روي برد برد اما روي lcd چيزي نمايش داده نمي شود در صورت امكان كمك كنيد فوري
با تشكر

با سلام :
مدار تستر عملا تست شده و مشکلی ندارد بگردید دنبال خطا یا اشتباهی در مونتاژ تان را پیدا کنید ویا توضیح کامل بزارید که بتونیم راهنمایی کنیم .
موفق باشید .

silversky

کاربر
2011-10-15
3
19
با سلام آقای gadraj
من در حقیقت با برنامه نویسی کد ویژن کار نکردم با بیس کام کار کردم به همین دلیل زحمت بکشید قسمت معرفی پایه های lcdرو در کد ویژن رو بهم بگید ممنون میشم اما من مدار بسته شده ی پروتئوس رو براتون می زارم با پروتئوس 7.6فول بسته شده وقت کردید نگاهی بندازید
لینک دانلود:http://www.4shared.com/file/jlHnryT1/Proteus.html

با تشکر از شما

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
با سلام آقای gadraj
من در حقیقت با برنامه نویسی کد ویژن کار نکردم با بیس کام کار کردم به همین دلیل زحمت بکشید قسمت معرفی پایه های lcdرو در کد ویژن رو بهم بگید ممنون میشم اما من مدار بسته شده ی پروتئوس رو براتون می زارم با پروتئوس 7.6فول بسته شده وقت کردید نگاهی بندازید
لینک دانلود:////////////////////////////

با تشکر از شما
با سلام :
در مداری که با پروتیوس گذاشتین کلی خطا دارید با شماتیک که در فایل ضمیمه پست فوق اپلود شده بررسی کنید و به خطاهای خود از جمله خط گراند ترانزیستور های q1.q3 و و پایه 3 ال سی دی و ...... پی میبرید .
در ضمن فایل هگزی که استفاده میکنید هم نگذاشتین تا مدارتان شبیه سازی بشه .
امیدوارم با اصلاخ عیوبی که واضح و قابل مشاهده هستند از مونتاژ خود بهره مند شوید وگرنه حتما فایل مورد استفاده و پروگرامری که استفاده میکنید توضیح بیشتری بزارید در خدمتون هستم .
موفق باشید .

silversky

کاربر
2011-10-15
3
19
با سلام خدمت شما آقای gadraj
ببخشید که اینقدر سئوال می پرسم از شما و وقت شمارو می گیرم
من شماتیکی که از روی اون مدارو توی پروتئوس بستم با هگزو براتون می زارم نگاهی کنید ببینید راهرو درست رفتم و زحمت بکشید بگید مدار با چی بسته شده و شماتیک مدار هم هست
با تشکر از شما
لینک:http://www.mediafire.com/?ew3khbqr3hhhyhy

بالا