آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: دو ثانیه فن مادربورد ASUS مدل M2V میچرخد و خاموش می شود.

17mousavi

کاربر
2013-02-27
372
737
دوست عزیز اولا متالیزه های برد رو که codec و lan رو از اونجاها برداشتی بررسی کن شاید لحیم باقیمانده با عث اتصال پایه ها و auto swichمیشه بهتره با ویک به آرامی و با لطافت طوری که پایه ها کنده نشه اقدام به کشیدن قلع باقیمانده کنی و فعلا سعی در گذاشتن اونها نکنی تا این عیب برطرف بشه .
دوست گرامی پدیده خیلی عجیبی نیست که دو سر سوئیچ بهم متصل باشند مگر نه اینکه در زمان سوئیچ طبق منطق active low بایستی 3.3 سوئیچ به گراند اتصال داده بشه تا مادربرد سوئیچ بشه ؟ خوب اینجا یه عاملی قبل از اینکه شما سوئیچ بکنی زحمتش رو برات میکشه که بهش میگن اوتو سوئیچ شده . حالا به احتمال زیاد همونه که خدمتت عرض کردم .نهایتا بعد از اقدانات بالا شما i/o رو خارج کن ببین باز هم اوتو سوئیچ هست یا نه ؟ اگر باشه با اطمینان ریشه همه مشکلات جنوبی هست. بد نیست تشریح مدار rtc رو مجددا نگاهی بیندازید خالی از لطف نیست .

متالیزه ها رو همیشه بعد برداشتن چیپ با ذره بین چک میکنم از اون نیست حالا بازم چک میکنم-بله توجیح شما راجب اتصال شدن سویچ منطقی هست.ولی اگه io رو هم وردارم باید io جایگزین کنم تا به نتیجه قابل قبولی برسم اگر ایرادی باعث داغ شدن و خرابی io شده باشه اینم خراب میکنه.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vhw

BEHROOZJAN

کاربر vip
کاربر
2014-08-06
232
628
متالیزه ها رو همیشه بعد برداشتن چیپ با ذره بین چک میکنم از اون نیست حالا بازم چک میکنم-بله توجیح شما راجب اتصال شدن سویچ منطقی هست.ولی اگه io رو هم وردارم باید io جایگزین کنم تا به نتیجه قابل قبولی برسم اگر ایرادی باعث داغ شدن و خرابی io شده باشه اینم خراب میکنه.
دوست گرامی اگر در مدار rtc یا رگولاتور +5sbبه 3.3 یا اصلا خود جنوبی مشکلی باشه بدون i/oهم میتونه سوئیچ بشه دقیقا مثل اتصال سیم سبز به مشکی روی 24پین البته چون قبلا عرض کرده بودم که rtc و ولتاژهای روی i/o رو کنترل بفرمایید و در صورتی که نتیجه کنترل شما سلامتش رو تایید کنه اونوقت در صورتی بدون i/o اوتوسوئیچ باشه خرابی جنوبی مسجل می شه. حداقل نتیجه ی تعمیراتتون تجربه تون و همین طور تجربه بنده و دوستان رو افزایش می ده و شما هم یه پروسه اصولی رو جهت عیب یابی طی کردین .
بهرحال صلاح مملکت خویش ........ ما وظیفه مون اینه که اگه چیزی می دونیم خدمت شما عرض کنیم البته ما شاگرد شماهستیم
موفق باشید

آخرین ویرایش:
بالا